Morfologie spálených kostí - Význam pro identifikace osob

Morfologie spálených kostí - Význam pro identifikace osob https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189958/morfologie-spalenych-kosti-vyznam-pro-identifikace-osob-189958.jpg 4 1 1

Publikace souborně představuje problematiku morfologie spálených kostí a její využití pro identifikaci osob. Při psaní této příručky využil autor své zkušenosti z experimentů s posuzováním kostí z žárových hrobů i zkušeností z expertiz spálených mrtvol a koster. Poznatky publikované v této knize využijí jak antropologové, tak soudní lékaři a kriminalisté.... celý text

Formol
06.08.2016 4 z 5

Omezený formát edice nedovolil, aby byla kniha samostatná v tom smyslu, že bez alespoň rámcové znalosti metod kosterní antropologie bude čtenáři část obsahu unikat nebo se ztratí v úvahách, které se budou jevit jako samoúčelné.

Kniha obsahuje i poměrně bohatou fotografickou dokumentaci. Díky této dokumentaci a přespříliš zvědavé a útlocitné spolucestující na vedlejším sedadle v dálkovém autobusu jsem si uvědomil, že ne každá zajímavá kniha je vhodná na cesty.

Milan Dokládal
česká, 1928 - 2004
2003  80%Anatomie člověka II.
1997  100%Anatomie člověka I.
2006  0%Anatomie člověka 3. systém kožní, smyslový a nervový
1999  80%Morfologie spálených kostí - Význam pro identifikace osob