Čtenářka

Čtenářka https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362395/bmid_ctenarka-QZP-362395.jpg 4 270 92

Moře inkoustu a zlata série

Představte si svět, kde je čtení chápáno jako výsada a je povoleno jen hrstce nejmocnějších… Selfia ovládá umění přežít. Poté, co byl její otec zavražděn, ukrývala se totiž společně se svojí tetou Nin v divočině. Naučila se lovit, stopovat a také krást. Když jednoho dne tetu unesou, zůstane sama a začne si klást otázky. Kdo Nin unesl a proč? Souvisí její zmizení s otcovou vraždou a s tím podivným hranatým předmětem, který teta tak pečlivě schovávala? Kniha, kterou však nedokáže přečíst, a záhadný němý chlapec, kterého zachrání před krutým zacházením, se stanou její nadějí. Klíčem k odhalení tajemství jejího světa – a otcovy tragické smrti…... celý text

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Reader , 2016

tereka
12.03.2018 5 z 5

Bavila mě od začátku do konce. Pohltila mě jako dlouho nic, řekla bych, že od dob Harryho a Stmívání první fantasy kniha, která mi brala dech. Doporučuji, i když konec mi přišel náhle rychle ukončen. Možná záměrně - dalo by se pokračovat.

dees.bookshelf
09.03.2018 5 z 5

Knížka byla úžasná a tajemná. Nebyla jako ostatní knížky, byla originální ve zpracování i v příběhu. Knížku velmi doporučuji.

greenka
27.02.2018 3 z 5

Bylo to nemastné - neslané.

teli9845
23.02.2018 1 z 5

Nedočetla jsem. Dala jsem tomu 200 stran a příběh mě ničím nezaujal. Navíc bylo vyprávění VELMI chaotické.

1.Agness
23.02.2018 3 z 5

Young adult nečtu, ale rozhodla jsem se, že rozšířím svůj výběr žánrů. Zaujala mě Čtenářka, protože tématem slibovala mnoho a samozřejmě ta obálka... Možná je dobře, že knihu nemám v podstatě s čím srovnávat a také to, že jsem ke Čtenářce přistupovala s určitými obavami, jak se mi bude líbit. A líbila se mi, kniha mi přišla čtivá, i když některé části mi přišli zdlouhavé, ale to bych vůbec nevytýkala. Mrzí mě ten konec. Jak už je tu v komentářích několikrát zmíněno, také jsem čekala, co přijde po tak dobrodružném vyprávění, kdy to celé vyvrcholí a proč to všechno. Přišlo mi, že autorka svůj příběh rozjela, nedokázala zastavit a pak už to prostě musela nějakým způsobem rychle utnout...

MartinaF
22.02.2018 4 z 5

ač si čas od času čtení Y/A literatury užívám a nevadí mi, že je kniha určená jisté věkové kategorii, tady jsem nejspíš šlápla vedle. Kniha je hlavně určená mladším čtenářům této skupiny.

Nejsem z ní tak nadšená, jak ostatní čtenáři. Neupírám ji čtivost ani dobrodružství, ani originální grafiku (ta byl vážně skvělá). Pořád jsem čekala, že něco přijde, nějaký zlom nebo šok. Vzhledem k tomu, že je kniha prvním dílem v sérii, asi to všechno bylo jen rozkoukávání se.

Ita
20.02.2018 odpad!

Kniha mě zklamala. Těšila jsem se na napětí, ale místo toho přišel "obyčejný" děj proložený pro příběh pro mě naprosto nesmyslnými vsuvkami. Krom toho mi vadila přemíra mrtvých a násilí. Po přečtení poslední kapitoli naprosto nechápu brutalitu vraždy otce, nebyla vůbec potřeba - spíš mi přišlo, že se autorka musí alespoň nějak "vyřádit".
Jedna hvězda za obálku.

jaspis
16.02.2018 3 z 5

Pěkně napsaná kniha, ale už fakt ne pro mou věkovou kategorii. Do dalších dílů už nepůjdu.

Tofinka
12.02.2018 4 z 5

Tak tohle je opravdu moc hezky zpracovaná knížka❤. (Ti, kteří už četli, vědí o čem mluvím :D)

Na Čtenářce mě uchvátilo naprosto vše, od překrásné obálky až po poslední stránky příběhu, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Chvílemi jsem se sice v knize ztrácela, ale to mě od čtení neodradilo, spíše jsem musela číst pořád dál, abych na stránkách našla odpovědi na všechny své otázky...

Tahle kniha rozhodně stojí za přečtení (a já už se nemůžu dočkat druhého dílu... :D).

A taková menší rada pro všechny čtenáře...
DÍVEJTE SE LÍP...❤

Ivuska.09
11.02.2018 3 z 5

Pro mě byl tento díl zatím pouze takovým úvodem do celé série. Některé pasáže mě překvapily, některé zklamaly, ale dějově je příběh hodně bohatý, takže předpokládám, že to důležité nás teprve čeká. Pokračováním buď autorka celou sérii zabije, nebo se naopak dostaví "wau" efekt a velké očekávání dalšího pokračování. Uvidíme. Zatím průměr.

simi28
09.02.2018 3 z 5

Snad každého knihomola zaujme tato nádherná obálka. Bohužel mě Čtenářka tak nezaujala, jak jsem očekávala.
Některé pasáže byly podle mě nudné a zdlouhavé. Na druhou stranu výsledný příběh se vcelku povedl.
Postavy byly však neuvěřitelně ploché a nedodělané, žádnou jsem si proto neoblíbila.
Jinak to ale až tak špatná kniha není, a tak ji hodnotím jako průměr.

marta3736
02.02.2018 4 z 5

Kniha je velice čtivá a dokázala mě pohltit. Určitě je to kniha se zajímavým tématem. Knihy jsou určitě svým způsobem vzácností. Líbilo se mi propletení osudů různých postav. Na můj vkus jich tam bylo ale pár nepodstatných, že jsem neviděla smysl toho rozvětvení jejich osudů.

Obálka je opravdu nádherná a já knihu řadím do celkem povedených děl. Jsem zvědavá na druhý díl, protože konec byl celkem otevřený a já jsem zvídavý človíček.

moře a oceány písmo, dějiny psaní knihovny čtenářství o knihách fantasy

Traci Chee
americká