Čtenářka

Čtenářka https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362395/bmid_ctenarka-QZP-362395.jpg 4 270 92

Moře inkoustu a zlata série

Představte si svět, kde je čtení chápáno jako výsada a je povoleno jen hrstce nejmocnějších… Selfia ovládá umění přežít. Poté, co byl její otec zavražděn, ukrývala se totiž společně se svojí tetou Nin v divočině. Naučila se lovit, stopovat a také krást. Když jednoho dne tetu unesou, zůstane sama a začne si klást otázky. Kdo Nin unesl a proč? Souvisí její zmizení s otcovou vraždou a s tím podivným hranatým předmětem, který teta tak pečlivě schovávala? Kniha, kterou však nedokáže přečíst, a záhadný němý chlapec, kterého zachrání před krutým zacházením, se stanou její nadějí. Klíčem k odhalení tajemství jejího světa – a otcovy tragické smrti…... celý text

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Reader , 2016

nicole8563
10.08.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila na začátku jsem nechápala proč tam jsou přidané části z pohledu jiných postav ale na konci se vše vysvětlilo. Autorka měla knihu promyšlenou už od samého začátku a vše do sebe krásně zapadlo a šifry v podobě tučných písmen a slov u číslování stránek knize přidalo na tajemnosti a zajímavosti. Zatím asi nejlepší a nejpromyšlenější kniha kterou jsem kdy četla. Nemůžu se dočkat až si přečtu i další díly.

tereza7804
09.08.2018 5 z 5

Hodně lidí o téhle knize/sérii nemá ani povědomí a to je neuvěřitelná škoda. Kniha je napínavá, neuvěřitelně originální a ta obálka? Zbožňuju, jedna z mých TOP sérií, kterou doporučuji jak jen můžu.

Žožik
15.07.2018 5 z 5

Vzhledem k ne zrovna moc dobrým hodnocením jsem toho moc neočekávala. O to více překvapená jsem byla. V pozitivním slova smyslu. :D
Hodně lidí si stěžuje na způsob psaní. Dá se to pochopit - v knize bylo více dějových linií a chápu, že se v tom někdo nemusí vyznat. Mně osobně se tenhle styl ale líbil moc a přišlo mi, že se s ním autorka vypořádala celkem dobře.
Co tu tak pročítám recenze, tak zjišťuji, že je tu spousta lidí, kteří některé části vůbec nepochopili nebo je pochopili špatně. Takže pro všechny to asi zase tak jasné nebude. Ale řekla bych, že pokud se nad tím člověk aspoň trochu zamyslí, měl by příběh být snadno pochopitelný pro každého.
Hodně se mi líbilo smýšlení hlavní hrdinky. Uměla se dobře přizpůsobit situaci a dokázala přemýšlet logicky. A taky jsem zbožňovala její vztah k Lučištníkovi a k ostatním lidem. Celkově všechny postavy byly podle mne krásně zpracované.
Kniha byla pěkná a rozhodně patří mezi ty lepší, co jsem četla. Doporučovala bych přečíst každému, kdo má rád fantasy knížky.

roman9276
09.07.2018 3 z 5

Jednoduchý čtení, ale celkem slátanina. Autorka tady nacpala několik linií a působilo to dost zmateně. Mohlo to bejt dobrý, bonusový body za nápad, ale zbytečně je to naplácaný pátý přes devátý.

Denčaa
03.07.2018 2 z 5

Už hodně dlouho jsem nečetla takovouto knihu. A to ve špatném slova smyslu. Do knihy jsem se za celou dobu prakticky nezačetla a ani styl vyprávění mi nesedl. Takový neslaný, nemastný. Psáno "obyčejným" jazykem. V podstatě mi bylo i jedno, co se s hlavními hrdiny stane. Vše bylo dlouze okecávané, přeskakovalo se od ničeho k ničemu, až se člověk ztrácel. Zvykla jsem si na tento styl až hodně za půlkou knihy, což je docela pozdě. Navíc, kniha mi přišla spíš pro mladší čtenáře, tak do patnácti let, ale některé věci tam byly drsně popsané. I určité scény nebyly pro oči mladších, takže ani jim bych ji úplně nedoporučovala. Hlavní hrdinka mi ani trochu nepřirostla k srdci a v závěru jsem z ní byla i znechucená, když pro svou věc obětovala přítele. Snad jen Lučištník tam byl v celku čitatelný. Ale to je další věc, hodně věcí tam nebylo dovysvětleno, jako třeba právě jeho příběh. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

andrejci
03.06.2018 3 z 5

Toto byla jedna z mála knih která mě nebavila. Ze začátku jsem byla hodně zmatená a celkově jsem byla zmatená po celou dobu. Ke konci už to bylo lepší. Ještě si rozmyslím jestli budu číst další díl.

kalinkacz
21.05.2018 2 z 5

Uf, co to bylo... Mám pocit, že jsem četla knihu, která vzala náměty asi z 6 dalších YA fantasy sérii a dala to vše do jednoho příběhu... Měla jsem dojem, že čtu něco, co tu už bylo... Všude samé klišé a průhledné zápletky... Zlatá obálka je jediným originální prvkem... Další díl s klidem v duši vynechám... Máme tu originálnější a propracovanější kousky...

Gizelaa
11.05.2018 3 z 5

Ale tak jo, přečíst se to dá :-) není to špatné, ale mám z toho pocit, že mi chybí další díl.
Pravda je, že jsem to četla docela dlouho (týden).

andrea1970
30.04.2018 4 z 5

Na to, že se jedná o autorčinu prvotinu, to nebylo špatné. :) Námět knihy se mi moc líbil, musím však říct, že zpracovat by se dal rozhodně lépe. Kniha se mi i přesto celkem líbila. Obálka knihy je naprosto dokonalá. Příběh nebyl špatný - líbí se mi propojení suchozemského světa s putováním po moři, dokonce mi občas přišlo, že já jsem ta čtenářka, která čte Knihu, již u sebe Sefia neustále nosí. Příběhy v Knize (ano, opravdu je psána s velkým K) se totiž neustále mění. Byl to dle mého i záměr autorky. :) V příběhu mě rozhodně zaujalo pouto přátelství mezi Sefií a chlapcem, kterému pomohla. Ale více si přečtěte sami... :)

Mishell14
24.04.2018 3 z 5

Čtenářka je jedna z mých nejdéle čtených knih. Ze začátku mi trvalo se v knize vyznat,ale nemohla jsem ji jen tak přestat číst. Ležela mi na stolku dlouho,ale přeci jen jsem ji dočetla a nelituji toho. Vše se vysvětlilo uznávám konec trochu zbrklý a rychlý. Nevím zda se pustím do pokračování,ale jsem ráda,že to nebylo takové zklamání jako jsem měla tady z některých recenzí. 3*

AgnessN.R.
06.04.2018 5 z 5

Od knížky jsem nic moc neočekávala, což nebylo těžké vzhledem k hodnocení tady na databázi. A asi proto jsem z knížky tak nadšená, jasně není to ta nejlepší knížka, kterou jsem kdy četla, ale opravdu jsem si ji oblíbila( a to i příběh)
A knížka celkově mi trochu připomínala Piráty z Karibiku;) ale to mi překvapivě vůbec nevadilo!

Orange8knihomol
05.04.2018 5 z 5

,,Čtenářka" mě nadchla svým grafickým zpracováním a skrytými slovy. Co se příběhu týče, nebyl špatný, ale musím hodnotit pozitivně, a to kvůli originálnímu nápadu na zpracování.

teri1003
01.04.2018 3 z 5

Bohužel ode mě kniha dostane průměrné hodnocení. Než jsem knihu začala číst, moc jsem si nezjišťovala názory ostatních, aby mě když tak knížka neodradila. Začátek knihy byl pro mě jeden velký chaos v postavách, autorka vám hned najednou představí několik postav, že se ani nedokážete orientovat. Knihu jsem přečetla za týden a příběh mě začal bavit až na posledních 100 stránkách, což musím říct, že ze 400 je to pozdě.
Ale i tak se určitě pustím do dalšího dílu, protože jak říkám konec mě bavil , a jsem zvědavá, jak dopadne příběh pro dvě hlavní postavy Sefii a Lučištníka.

Andynka
31.03.2018 2 z 5

Dlouho jsem se u čtení takhle moc nenudila. 350 stránek zdlouhavého a nudného příběhu, kterému chyběla šťáva... Po prelouskani 350 stránek, tp začalo být alespoň trochu zajímavé. Díky konci a obálce si kniha vysloužila ode me alespon 2 hvězdičky.

Věrka256
31.03.2018 2 z 5

!OBSAHUJE SPOJLERY!
Okey, tahle kniha zaujme obalem i názvem a námět je také zajímavý, ale mě kniha přišla děsná. Působila zajímavě i tím svým "tajným poselstvím", ale příběhů tam bylo tolik, že jsem pak i naprosto zapomněla, o čem má kniha opravdu být.
Nejdřív chtěla zachránit svoji tetu a nakonec (kam jsem se dostala) to je o tom jak se chtěla pomstít za Lučišníka (Mimochodem, chápu, že jména postav jsou jen jejich pojmenování, ale LUČIŠNÍK??) a zastavit Sekyru a Serakyna a já nevím koho ještě. Nechápala jsem spojitost mezi některými příběhy. Třeba jak tam zapadal Lon s Druhou??? To jako chtěla autorka ukázat, jaké to je v knihovně a i kdyby tak proč?? Snad každý chápal, že se tam střeží pod přísnými zásadami knihy a "zlomky" atd... ale proč to vysvětlovat jako milostnou zápletku? Možná se to na konci vysvětlí, ale to už mi je jedno.
Shrnutě: JEDNO VELKÝ ZKLAMÁNÍ.
2 hvězdy za námět a zpracování knihy, ale i to mi přijde moc.
rozhodně nedoporučuju.

vrana55
23.03.2018 4 z 5

velmi se mi líbila,a ta ,,skrytá,, básnička byla senzační.příbech se sice motal trochu v kruhu ale jinak senzace

CeleanaS.
19.03.2018

Tuhle knihu mi půjčila kamarádka poté co ji dočetla a já jsem ji doslova zhltla ani ne za víkend. Moc se mi líbí jíný způsob napsání než ostatní typi knížek ,které jsem dosud četla. Bylo to pro mě odregování od skleněného trůnu u ,kterého čekám na Věž úsvitu. Moc se mi líbila a všem ji vřele doporučuji. . )

knihomolka_elka
15.03.2018 2 z 5

Na tuhle knihu jsem se opravdu velmi těšila, za mě však jedno velké zklamání. Kniha je psaná začátečnickým stylem, což mě dost štvalo, to by mohl být v dnešní době spisovatel opravdu každý. Hned ze začátku knihy je na čtenáře vychrlen celý nový svět a spousta jmen, což vede akorát tak k tomu, že čtenář prvních sto stran neví, co vlastně čte a do čtení se velice nutí. Knihu jsem v podstatě dočetla jen proto, že jsem si ji koupila a bylo mi hloupé ji proto odložit. Na další díly se již rozhodně nechystám. Je možné, že pokud je Vám kolem dvanácti kniha se Vám bude zdát skvělá a zápletka hlavních postav ohromně romantická. Pokud jste však dospělí, nechte tuhle knihu raději na regálu knihkupectví.

kytarka
15.03.2018 2 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila. Po přečtení už nejsem tak nadšená. Myslím si, že spisovatelka plně nevytěžila potenciál knihy, což je velká Škoda. Jsou tam pasáže co mě bavily, ale chvílemi si spisovatelka neudržela mou pozornost.

miuk
14.03.2018 3 z 5

Zajímavé téma, dobře psané, ale bohužel mě to nezaujalo.

moře a oceány písmo, dějiny psaní knihovny čtenářství o knihách fantasy

Traci Chee
americká