Moje sestra žije na krbové římse

Moje sestra žije na krbové římse https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335563/bmid_moje-sestra-zije-na-krbove-rimse-cov-335563.jpg 4 101 30

Stěhování mělo představovat příležitost, jak se odstřihnout od toho, co se stalo před pěti lety, a začít znovu. Jenže i v novém domově se desetiletému Jamiemu zdá, že je vše při starém – táta pije, máma dál žije s cizím pánem, sestra Jas nejí, kocoura Rogera to nezajímá a sestra Rose je pořád na krbové římse. A k tomu ho ještě posadí do lavice s jedinou muslimkou ve škole! Jak z toho ven? Sebere Jamie odvahu zdolat útrapy tak jako jeho oblíbený Spider-Man? Vtipný i křehký příběh o klukovi, který se snaží zachránit svou rodinu, a o superhrdinství všedního dne.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , #booklab

My Sister Lives on the Mantelpiece , 2011

seabook04
19.01.2018 5 z 5

To, že je Annabel přebornicí v neobvyklosti již víme, ale touto knihou mi potvrdila, že je mistryní.
Přímo dokonale spojila pohled dítěte na životní situaci, kterou nechce zažít nikdo z nás a sepsala příběh, ze kterého by si měli vzít příklad autoři, kteří pracují již s milionkrát zpracovanými příběhy. Protože i ona s ním pracovala, ale vykouzlila něco nového, neotřelého a skvělého.
Počítejte s tím, že je to kniha spíše na depku a ne na radostné poskoky, každopádně rozhodně za to stojí ♥

broskev28
07.01.2018 3 z 5

Dítě kategorie YA mám doma a byl to právě můj syn, který mi vybral tuhle knihu, a to na základě barevných otisků kočičích tlapek. Nedávno se nám totiž ztratila kočička. Ale hned dodal: "Teda to jsem zvědavý, jak se ti to bude líbit!"
A já se těšila, jak knihu přelouskám během pátečního večera a v sobotu se vrhnu na své solidní dospělácké knihy. Jenže rychlá četba se nekonala. I na mne bylo těch životních břemen popsaných v útlém svazečku tolik, že jsem vždycky ráda knížku odložila a odpočívala jsem u TV.
Přímá řeč, jak již bylo psáno, není zvýrazněna. Dítko, které listuje knihou, vnímá hustě psané stránky nerozlišené dialogem postav. A to ještě netuší, že bude spolu s Jamiem řešit mrtvou sestru, rozchod rodičů, alkoholismus otce, šikanu ve škole, integraci muslimských přistěhovalců.
Přidávám se k názorům Torino i Dari Derek - pro desetileté dítě solidní nálož problémů! Ani YA kategorie by určitě nad knihou nejásala. Nejlepším řešením je asi společné čtení, ale i tak mi to připadá náročné - zvláště když si představím, že většinou čteme před spaním. Na dobrou noc bych si představovala něco optimističtějšího . . .

HankaZ13
03.01.2018 5 z 5

Koupila jsem knihu devítiletému synovi. Četli jsme ji spolu. Nejdříve ho moc nebavila a říkal, že je to smutné, ale postupně ho děj vtáhnul. Zajímavé bylo pozorovat, jaké pasáže ho baví nejvíc a jak reaguje. Úplně jinak než já, dospělák. Například se smál tomu, jak dospělí mluví s urnou, taky to nemohl pochopit, stejně jako Jamie. Autorka to opravdu odvyprávěla z pohledu dítěte a to se mi na knize líbilo nejvíc. Knihu počítám k nejlepšímu, co jsem v poslední době četla. A to nemyslím jen dětskou literaturu. Asi jsem pořád dítě :))

SknihouVrukách
21.12.2017 4 z 5

Krásny pribeh. Je smutné,že Jamie musel riešiť problémy dospelákov.

kalinkacz
16.12.2017 3 z 5

Kečupová mračna od této autorky byla pro mě hodně milým překvapením s originálním dějem... Když jsem zjistila, že autorka napsala i další knihu a bude u nás vydána, tak jsme zajásala a začala se těšit... Když mi ale přišla, tak jsem hned při rozbalení byla zklamaná, kniha je tenká asi jako sešit a bohužel se to vše podepsalo i na samotném příběhu... Děj byl dojemný a zajímavý, ale příliš krátký na to, aby měl dopad na čtenáře... Škoda...

MMacicekk
13.12.2017 4 z 5

Tuto knížku bych zařadila spíše do dětské literatury, než do kategorie young adult, a to nejen příběhem, jenž vypravuje desetiletý klučina, ale i tím, že je knížka "dětsky" zpracovaná. YA literatura je primárně určena náctiletým čtenářům a u této knihy mám dojem, že by je nemusela v tomto ohledu až tak úplně uspokojit. Přitom autorka do knihy vhodně zařadila témata, jimiž jsou například xenofobie, šikana ve škole nebo úmrtí v rodině, což považuji za velké plus. Jedná se o útlou knížečku, kterou budete mít přečtenou během pár hodin. Styl psaní mi spíše připomínal deníčkové záznamy, protože přímá řeč nebyla klasicky uvozena a zarovnána do nového odstavce, ale jen zvýrazněna kurzívou. Mě neurazila, ale ani nenadchla.

Torino
07.12.2017 4 z 5

Moc nechápu, že jsem tuto knihu v knihovně našla mezi dětskou literaturou. Když si uvědomím, kolikrát jsem u ní brečela, dítěti bych jí asi číst nedala... Byla smutná, těžká, chvílemi depresivní, ale na konci je příslib něčeho dobrého lepšího. Ale rozhodně nekončí sladce dobře.

RoseDadas
11.11.2017 3 z 5

Upřímně musím říct, že autorčin styl mi vůbec nesedl. Kniha se mi četla těžce. Jde o poměrně útlou knihu, ale dalo mi zabrat pročíst se až na konec. Není to veselé čtení, přestože je kniha obohacena i o úsměvné pasáže, které však nedokážou zahnat pochmurný závoj. Vzhledem k věku hlavního hrdiny je zřejmé, že nebudu spadat do cílové skupiny, ale přeci jen mi to něco dalo. Mohla jsem nahlédnout do dětské duše, do smýšlení dítěte a to, jakým způsobem jeho oči vidí svět a jak si vysvětluje, co se vlastně děje. Nahlížení z té dětské perspektivy autorka zvládla skvěle, je to velmi uvěřitelné.

IsabellaS.
05.11.2017 4 z 5

Zajímavá kniha. O nepřízni osudu, rasismu, opuštění. Ale i o lásce, důvěře a věrnosti. Musím říct, že Kečupová mračna se mi líbila více. Ovšem o této knize jsem dost dlouho přemýšlela, ale stále se mi nepodařilo pochopit matku Jamieho a Jas. Opustila je v tom nejhorším a i přes je jejich prosby se nevrátila. Každopádně knihu doporučuji určité stojí za to! :)

DariDerek
19.10.2017 4 z 5

Nezdá se to, ale chvilkama to na mě působilo jako těžké čtení. Bylo mi z toho úzko...

kočky sourozenci rodinné vztahy

Annabel Pitcher
britská, 1982
2017  76%Moje sestra žije na krbové římse
2015  77%Kečupové oblaky
2019  68%Mlčeti zlatá rybka
2022  70%Poslední dny Archieho Maxwella

Kniha Moje sestra žije na krbové římse je v