Moje máma Jana Brejchová

Moje máma Jana Brejchová https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493485/bmid_moje-mama-jana-brejchova-aTu-493485.jpg 4 177 63

Tato kniha je životním příběhem herečky Jany Brejchové, jedné z největších českých filmových hvězd, zachycený její dcerou Terezou Brodskou. Na podkladě společných rozhovorů přibližuje úspěšnou filmovou kariéru herečky, která v šedesátých letech zářila také na evropské scéně. Vypráví o spolupráci s filmovými kolegy, kteří byli součástí její profesní kariéry někdy i osobního života. Setkáme se s režiséry Jiřím Krejčíkem či Milošem Formanem a nahlédneme do zákulisí natáčení s herci jako Pierre Brice nebo Jan Werich. Kniha je současně neobvykle otevřenou výpovědí o soukromí slavné herečky, o jejích partnerech a komplikovaných rodinných vztazích. Literárně zpracovala Jana Podskalská.... celý text

daniela7398
15.06.2022 5 z 5

Velice mě to vtáhlo.. krásné fotky, obrázky, novinové články, které se vázaly k té době. Vyprávění paní Brejchové a ještě lepší komentář s pocity paní Brodské. Krásná a citlivá kniha.

petrarka72
15.06.2022 5 z 5

Vynikající publikace, v níž se pojí skoro encyklopedická zpráva o filmovém a divadelním světě druhé poloviny 20. století s přesahem do první dekády toho 21. se zvláštním zřetelem na jedinou, v pravém smyslu ženskou, hereckou hvězdu té doby u nás - a osobní zprávu (o) této ženě její dcery Terezy. Kniha je hlavně fotografická, z rozmluv nad fotografiemi především vznikla, a na její literární části se podílela Jana Podskalská - na to by se nemělo zapomínat. Nadstandardní počet fotek ze soukromých archivů, filmových plakátů, obálek časopisů i oficiálních portrétů, osobní vyznání tří zásadních spolupracovníků, výčet filmových a divadelních rolí, vzpomínky na vynikající osobnosti, Milošem Formanem počínaje a Jaroslavou Moserovou konče, živočichopis několikerého partnerství, zážitky ze zahraničních festivalů nebo cest... Je to v podstatě lehké čtení s vydatným obsahem; spousta informací mi dosud unikala, mám vypsáno několik filmů, které mne prozatím míjely - a tomu nejednoduchému vztahu dcera-matka rozumím... Takže díky a maximální spokojenost.

zuzana4291
09.06.2022 5 z 5

Mně se kniha velmi líbila. Vybrala jsem si ji v knihkupectví náhodou a vůbec toho nelituji. Příběh Jany Brejchové je její dcerou velmi hezky popsán a zdokumentován. Autorka této knihy má můj velký obdiv.