Moje malé příběhy Montessori: Úklid

Moje malé příběhy Montessori: Úklid https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342632/mid_moje-male-pribehy-montessori-uklid-1aY-342632.jpg 4 15 3

Krátký, jednoduchý příběh s poetickými ilustracemi je inspirovaný každodenním životem a situacemi, s nimiž se dítě běžně setkává. Je večer, Ema s Lindou si celý den hrály a teď je čas uklízet. Nakonec se rozhodnou všechny hračky roztřídit podle barev a zvlášť ukrýt všechny svoje poklady. Z uklízení je najednou zábava! Pokud ho dětem zpestříte, bude je bavit i uklízení hraček. Inspirujte se závěrečnou aktivitou a hledejte barvy po celém bytě. Jednoduchý a konkrétní příběh je v souladu s pedagogikou Montessori, díky níž děti poznávají okolní svět i samy sebe, získávají sebedůvěru i schopnost pozorovat a vnímat své okolí. Knížka s prvky Montessori.... celý text

Psychologie a pedagogika Šikovné děti - tvoření, hry, styl
Vydáno: , Svojtka & Co

Mes petites histoires Montessori: On range! , 2015

Briv
19.01.2023 3 z 5

* Náš čtyřletý klouček doma i docela uklízí, ale říkala jsem si, že to můžu knížkou třeba trochu podpořit. Nutno dodat, že knihy má opravdu rád, sám si je hodně prohlíží a něco si spolu čteme často i dvakrát denně.
No, když jsme si spolu začali Úklidem listovat a povídat si k tomu, tak se mě zeptal, jestli to myslím vážně, že si o uklidu!? budeme číst? Jednou jsem to tedy zvládli, ale naprosto striktně mi ji vrátil s tím, že ji mám okamžitě jít vrátit do knihovny :). Takže za něj určitě ne.
Nemyslím, že knížka je vyloženě špatná, možná vaše dítě zaujme, no třeba ilustrace mi připadaly takové mdlé.

Varjohukka
16.09.2020 4 z 5

Fajn příběh a zajímavá aktivita, kterou příběh nabízí. Dcerku (3) moc bavilo obojí.

bibi.r
30.06.2017 5 z 5

Velmi hezká. Nápad na aktivitu jednoduchý, ale efektivní.