Modřiny

Modřiny https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174926/bmid_modriny-b8n-174926.jpg 4 53 25

Ostravská periferie Modřiny byla svědkem vraždy a znásilnění hned dvakrát, přičemž mezi jednotlivými zločiny již uplynula pěkná řádka let. Oba vyšetřovatelé, Lošt i Brambor, se vrhají do pátrání za použití všech možných prostředků své doby, aby pachatelé otřesného činu byli dopadeni co nejdřív. Odhalují přitom skutečnosti zcela nečekané a šokující. „Na místě, kde ráno po obloze nestoupá slunce, ale jenom vozíky s uhlím připevněné k ocelovým lanům“ je však velmi obtížné vraha najít.... celý text

sabca
06.01.2015 3 z 5

Asi bych brala, kdyby to bylo formou dvou samostatných příběhů. Co mi vadilo bylo jméno vyšetřovatele Brambor.

Marie F.
19.02.2014 5 z 5

Zajímavý nápad, hodně čtivé, dobře napsané. Ale nenadchl mě ani nevtáhl do děje tak, že bych to hltala. Vrah se dal odhadnout a napadla mě i shoda mezi dvěma časovými rovinami. Ale píše kultivovaně a oproti staré gardě Cimický, Cílek, Uher, Fieber je to příjemné osvěžení

marlowe
30.11.2013 3 z 5

Vůbec ne špatně napsaná česká detektivka. Autor (zaplaťpámbu) odmítl jít cestou mnoha svých kolegů, zcela rezignoval na laciný humor i na vyčpělý arzenál béčkových kriminálek a rozhodl se oba paralelně prezentované příběhy (oddělené od sebe propastí let), vyprávět střídmě a bez laciných efektů.
Přesto na mě celé to vyprávění působilo trochu odosobněně, jako by člověk nečetl román, ale jeho PODROBNÝ OBSAH…
A možná mně trochu vadilo i použití dvou odlišných literárních FOREM (Ich-forma pro minulost, Er-forma pro přítomnost).

Evik30
18.11.2013

Příběh podle skutečné události. Minulost se protíná s přítomností. Zločiny které otřásly naší republikou. Protože Ostravu docela znám dokážu si představit místa kde se příběh odehrává. Skutečné kriminální příběhy mě bavily odjakživa a toto je jeden z nich.

Booktrailers
01.11.2013 4 z 5

Dobrá detektivka! Mám ráda spíš realistické zápletky a žádné velké fantazírování, což tato knížka splňuje. Jediné, co mi vadilo, je až přílišná stručnost; kdyby byl příběh a postavy rozepsány na větší ploše, vůbec by mi to nevadilo

Ostrava české krimi české detektivky

Autorovy knížky

Michal Kliment