Modrá sféra

Modrá sféra
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448637/modra-sfera-weB-448637.jpg 4 662 662

V počítačovém ráji v Silicon Valley umírají lidé rukou sadistického počítačového hackera s přezdívkou PHATE. Ten proniká do jejich počítačů, narušuje jejich životy a s mrazivou rafinovaností je láká do osidel smrti. Šéf oddělení počítačových zločinů proto v zoufalství propouští z vězení hackera Wyatta Gillettea, který se navzdory hlasitým protestům ostatních snaží vražedný virus vystopovat. Jeho úsilí nezůstane bez odezvy: PHATE zavraždí klíčového člena vyšetřovacího týmu - počítačového "kouzelníka" a průkopníka spletitého labyrintu počítačových sítí. Vyšetřování pak nabírá ještě zběsilejší tempo a strážci zákona se musí vydat ze všech sil, aby nelítostného šílence zastavili.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Blue Nowhere , 2001

makacek
26.01.2020 3 z 5

Dnes jiz trochu zastarale, ale ve sve dobe... Chvilemi to bylo trochu zdlouhave.

evik_svistik
08.01.2020 5 z 5

Nemám co dodat, J. Deaver ví, co dělá a umí to. Pokud chcete být napnutí až do konce a čtení si užívat, tak jeho knihy jsou jasná volba!

Tabby
28.10.2019 5 z 5

Chtěla jsem si spravit náladu od chybných přehmatů při výběrech detektivek a thrillerů, tak jsem si půjčila Deavera, u kterého jsem se nikdy nezklamala. A opět výborný, propracovaný, napínavý a akční. Navíc jsem se dozvěděla hodně věcí ze světa počítačů.
Postava hackera Wyatta, který se rozhodl pomoct policii při vyšetřování vražd, je zajímavá a zábavná.
Je tam tolik zvratů a obratů v pátrání a honbě za pachatelem, že mě to bavilo až do poslední stránky.
A s typem, kdo by mohl být pachatel, jsem byla totálně vedle. :)

georginaa
02.06.2019 5 z 5

Po přečtení této knihy si říkám, zda se úplně neodříznout od světa počítačů a zlikvidovat vše, co jsem kdy dala do světa. A prostě je to nemyslitelné. Přišla bych o své myšlenky, příběhy a velký přehled o všem co se kde děje. No je to posedlost a člověk se tím nemůže tolik zabývat, jinak by přišel o rozum. Kniha Vás nenechá spát, dokud to nevstřebáte do sebe.

Jokrzeb
28.05.2019 5 z 5

Moje první kniha od Deavera, kterou jsem četl. Bavila mě nejvíc.

flare
08.02.2019 5 z 5

Uplne se desim budoucnosti...:-)))

pavel7249
15.01.2019

Modrá sféra byla moje druhá "deaverovka" a orptoti té první (Hodinář) nebyl tak naplněna zvraty, na druhou stranu příběh ze zajímavého prostředí, i když ta it mluva mi chvílema dělala značné problémy, nicméně jsem se něco zajímavého dozvěděl (na druhou stranu knížka z roku 2001 co se týče je už poněkud zastaralá)

anniehall
14.12.2018 3 z 5

Napínavá kniha, která je psychologickým thrillerem s prvky cyberpunku. Deaver je fantastický v tom, jak dokáže pracovat s napětím a čtenářským očekáváním. Neustále překvapuje novými a novými zvraty a nikdy si nemůžete být jisti, kdo za tím vším vlastně stojí, neboť v další kapitole vás znovu vyvede z omylu. To se ale bohužel ve druhé půlce stává slabinou knihy. Těch zvratů, veletočů a překvapivých rozuzlení se nakonec nakupí tolik, že už jen sledujete, s čím autor přijde na dalších stránkách a přestáváte být napjatý, protože vlastně ani nevíte, komu fandit. Někdy méně znamená více! //Přečteno v původním jazyce.//

DericCaster
27.08.2018 5 z 5

Jelikož jsem vyrůstal v době největšího rozvoje počítačů a ty mě i byvily, bavila mě knížka. Ale myslím, že by mě bavila i kdybych byl počítačový analfabet. Deaver je klasika a určitě doporučuji ke čtení ;)

Veeris
29.07.2018 4 z 5

S Jeffery Deaverem nikdy nesáhnu vedle, jako vždy poutavý děj. Ještě, že nejsou takoví hackeři mezi současnýma muslimskýma teroristama...

jarin58
30.04.2018 5 z 5

Až po přečtení jsem zjistil,že jsem počítačový analfabet.Proto plný počet hvězd.

tomaskac
25.04.2018 5 z 5

Kniha Modrá sféra mě překvapila svým mixem thrilleru a světem počítačů. Toto spojení mi upřímně vyhovovalo a určitě musím vyzdvihnout autorovu schopnost vždy zkomplikovat děj. Začátek byl trochu pomalejší, ale později se dostáváte do fáze, že nemůžete knihu pustit z ruky.

druzickaster
08.03.2018 5 z 5

Pokud se budeme na děj knihy dívat jako na sci-fi, tak je to jedinečný a strhující krimi příběh. Jako člověk, který přičichl k počítačům mám dvě velké výhrady, wizard je nemysl, počítačový mág by bylo mnohem přesnější a spojení rootovat a ms-dos....ale jak říkám, jako scifi je to v pohodě.

raidmnoid
17.02.2018 5 z 5

Srdeční záležitost. Zvraty prosycený příběh s nádherným zakončením. Pro příznivce technologií to je must :). Ale vážně, velice napínavý příběh z IT prostředí, kde jsem nejednou očekával jiný konec, ale děj mě překvapil svým změnou linie příběhu.

Zouharka
30.01.2018 3 z 5

Kniha pro mě velmi zajímavá , ale četla se mi hodně těžko. Spousta technických výrazů a názvů asi není uplně pro mě, ale nakonec jsem byla celkem příjemně překvapená. Od Deavera pro mě zatím nejhůře čtená kniha.

Reacher
25.12.2017 5 z 5

Jeden z nejnapínavějších thrillerů co jsem kdy četl... Garantuji všem, kterým nic neříká svět IT technologií, že z knihy přesto budou stejně nadšeni jako já. Napínavý, rychle se odvíjející děj, bez zbytečně zdlouhavého popisování pro někoho nudného prostředí.

bigben
01.08.2017 3 z 5

Děj odsýpal jak měl, i zvraty ve vyšetřování byly, takže klasická kniha od Jeffery Deavera.

KaiShun
11.07.2017 5 z 5

Top top top, po roce jsem sedl k deaverovi co jsem jeste necetl a nechapu, trosku mi pripomina rozbite okno ale ted nevim co vyslo drive :D kazdopadne teprve druhy JD co me tak chytil bez rhyma

Teron
15.06.2017 5 z 5

Zatím asi nejlepší hackerská kriminálka, jakou jsem měl v ruce. Jako člověk počítači celkem odkojený oceňuji využití principů a zároveň vysvětlení, které plynule prochází celým svazkem, aniž by rušilo přednáškovým stylem.

Misa101
19.04.2017 5 z 5

Autorovy knihy jsou jedny z těch, které nejdou odložit a v noci sebe i lampičku přesvědčujete, že toto je poslední kapitola. Modrá sféra byla jako vždy skvělá a strhující. Znovu obdivuji autora, jakým způsobem se dokáže ponořit do zvoleného tématu. Svět počítačů a internetu je popsán snad lépe než v nějaké obecné příručce. Vím, že dnes jsme dál, ale podívejte se na rok vydání :)