Modrá je barva nočních děsů

Modrá je barva nočních děsů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20829/bmid_modra-je-barva-nocnich-desu-C96-20829.jpg 4 232 46

Stacey skrývá hodně tajemství – city k Chadovi, který je pořád tak trochu kluk její nejlepší kamarádky, kouzla a čáry, jež v ní dřímají a které ji naučila probouzet její babička, a noční můry, sny, které předpovídají strašnou a děsivou budoucnost. Stacey se v sobě snaží najít dostatek odvahy, aby jimi prošla až do konce a pochopila jejich poselství. Zdá se totiž, že její spolubydlící a kamarádce hrozí velké nebezpečí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Blue Is for Nightmares , 2003

claryssa
15.11.2014

Už první kapitola mě odradila, když se všechno hrozně táhno, nic se neobjasnilo a hlavně jak se hlavní postava počůrala.. Knihu nemůžu hodnotit, protože jsem ji nedočetla, ale nelíbila se mi a druhý díl si taky nepřečtu..,))

aishimizu
23.08.2014 3 z 5

Klasický příběh. Takhle, kniha se dá číst, je napsaná zajímavým stylem, ale všechno je nakonec super a všichni jsme šťastní. Žádný pořádný zvrat, nebo tak. Prostě happyend.

Kailey
10.07.2014 3 z 5

Tato kniha se mi líbila, protože jsem nečekala, že únoscem bude ten, kdo jím byl. V knize byla o něm jen malá zmínka. Nehrál tam žádnou důležitou roli, proto jsem nečekala, že to bude on. Nejvíce se mi líbilo, jak se Stacey snažila zachránit svou nejlepší kamarádku. Byla to sympatická postava.

lupinek99
05.07.2014 5 z 5

naprosto dokonalá knížka!! opravdu moc doporučuji!!! skvělá četba...a druhý díl je možná i o trochu lepší.. :D

vlkove
30.03.2014 3 z 5

Hezká oddychová kniha, plná překvapení. Moje hodnocení 3,5 hvězdy.

Nemesis Moriko
10.02.2014 4 z 5

Kniha je dobře napsaná, i když jsem ji četla s přestávkami - vždycky jsem dala přednost jiné knížce. Tato kniha je podle mne lepší než druhý díl, až na zen začátek, u toho jsem se hrozně nudila://

MiaVanAcid
18.01.2014 5 z 5

Hodně dobré, zhltla jsem jak malinu :-)))Teď hltám Bílou :-)

aninka32
09.11.2013 5 z 5

Prvnich 20 stran nuda, do ktere jsem se musela premlouvat... ale prostredek a konec dokonle!! :3 ... ma soucasna nejoblibenejsi knizka.. :3

MagdalenaHalow
14.07.2013 4 z 5

Byla to hodně napínavá, promyšlená knížka plná zajímavý zvratů, ale hned od začátku jsem si tak na 90% byla jistá, kdo to je.

Ell Amaterasu
10.06.2013 4 z 5

Celkem originální nápad, jen mě zaskočilo, jak se Stacey počůrávala. Jasně, zdály se jí zlé sny (předtuchy), ale aby se počůrávala? Ale rozhodně to bylo originální, v žádné jiné knize jsem o tomhle nečetla. Konec byl.. překvapivý, ale vcelku jsem byla ráda, že ten 'vrah' byl ten, kdo to byl, a ne někdo jiný.
Jistě si přečtu i další díl, protože by mě zajímalo, jak by mohl jinak v podstatě ukončený děj pokračovat.

Mi.Mlc
25.05.2013 4 z 5

Ze začátku mě moc nebavila. Ale pak jsem si řekla, že třeba to bude dobrý a nakonec jsem ráda, že jsem to přečetla. Je to skvělá knížka! Nejlepší je, když to čtete večer. Je to taková hororová knížka. Akorát to počůrávání je takové divné, ale to si časem zvyknete. Mě se líbila a určitě si přečtu další.

RosMeggie
12.05.2013 5 z 5

Kniha je super zase něco jiného, četla se velmi dobře, jediné co mi hodně vadilo, bylo to, že se Stacey pořád počurávala jako malé dítě, ale patří to k podstatě knihy, když se začtete, tak si na to možná zvyknete...

Reva
12.04.2013 5 z 5

Tato kniha u mě dlouho neměla konkurenci. Donedávna má nejoblíbenější.

barca14
17.03.2013 3 z 5

Tahle kniha nebude patřit k mým nejoblíbenějším, není to kniha, od které bych se nemohla odtrhnout, ale zajímavý nápad a proto 3 hvězdy..

mautina7
15.03.2013 2 z 5

Musím uznat, že tahle knížka byla ztráta času. Sice se dobře četla a pachatel nebyl zřejmý, ale celý ten příběh a problémy hlavní hrdinky mě celkem nudily. Možná být o pár let mladší, koukala bych se na celou věc trochu jinak... ale takto jen 2 hvězdy...

Lira
09.03.2013 5 z 5

Obyčejně jsem pro románek hrdiny, ale i tahle kniha se mi líbila a děj nebyl nudný. Jsem čtenář, který si knihu vychutnává v klidu a dlouhou dobu, a ta doba byla vždy pro mne příjemná.
Pro mne tedy příjemná změna.

Enefersis
28.01.2013 3 z 5

Zajímavá kniha. Závěr by byl možná strhujicí, ale po tom, co se Drea ke Stacey tak hnusně nekamarádsky zachovala, by mi ani nevadilo, kdyby si ji někdo odnesl :D

Eneo
02.10.2012 4 z 5

Vše, co potřebuji k hodnocení této knihy, je možnost dát jí 3,5 hvězdičky. Musím říct, že oddechovka to není špatná.

Kikušák
11.06.2012 3 z 5

Když jsem si na knížku četla anotaci. Měla jsem potřebu mít knížku hned u sebe doma, ale když jsem si knížku přečetla, nebyla zase taková jak se psalo. Jestli tato knížka měla být strašidelná, tak o tom opravdu uvažuji. Ale jinak mohu také pochválit.

Adulina12
24.05.2012 1 z 5

Asi se mnou dost lidí nebude souhlasit, ale podle mě to bylo strašný, příšerný.. už se mi stalo že sem nedočetla knihu, ale jen když se mi nelíbilo tak 10 prvních stran. pak už se to nějak poddalo, ale tohle.. tohle prostě nejde.. skončila jsem chvilku před koncem, asi 50 stran.. podle mě je to Chad, ale dyžtak byste mi mohli napsat někdo jestli to byl někdo jinej.. a to počůrávání.. ne, to už nešlo... to jak se chovala Drea, jak největší mrcha a prostě tak celkově.. ne, to nejde... končim..
PS: odpad jsem dala max. 1 za tu dobu co čtu.. a tohle je zatim snad jedno z nejhorších..
pardon těm, co se to líbilo.. beru na to ohled, nikdo nemá stejnej vkus.. ;) tak berte ohled i na to, co si myslim já.. :D

nakonec sem dočetla kvuli zprávě, kterou mi někdo poslal a zajímalo mě jak se to vyvine. překonala jsem se a musim dát 1 hvězdičku za překvapení.. ;)

Laurie Faria Stolarz
americká, 1972
2009  72%Modrá je barva nočních děsů
2011  69%Bílá je barva kouzel

Kniha Modrá je barva nočních děsů je v