Moderní syrské povídky

Moderní syrské povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261420/bmid_moderni-syrske-povidky-65b38bf9c3b02.jpg 5 2 2

Významný český orientalista vybral pozoruhodné a reprezentativní autory, kteří charakterizují syrskou literaturu moderní doby. Povídky se zaměřují na sociální neduhy, předsudky a tradice, přičemž hlavním hrdinou bývá osamělý člověk potýkající se se svými specifickými problémy. Autoři rozkrývají problémy měst i venkova, postavení žen a arabské společnosti i citové problémy svých hrdinů.... celý text

Myshkin
25.01.2024 5 z 5

Pečlivě vybrané a moc pěkně přeložené povídky, které zpracovávají univerzální témata, a přitom někdy dávají nahlédnout i do velmi konkrétní syrské reality z období vlády diktátora Háfize al-Asada. Plusem jsou i osobité ilustrace Jaroslavy Bičovské.

ZiPur
20.08.2017 4 z 5

Soubor povídek různých autorů,který rozhodně stojí za přečtení. Záměrně jsem si chtěla přečíst knihu z jiného kulturního prostředí, nicméně povídky - i když z jiných reálií - hovoří o všeobecně lidských věcech. Většina povídek je lehkých, poetických, s pointou, která se dotýká lásky, odvahy, hrdosti. Povídky jsou velmi lehké, krásně se čtou a při tom zanechají námět k přemýšlení.