Moderní snář

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jak porozumět svým snům.
Kniha obsahuje abecedně seřazené pojmy a jejich obsáhlé vysvětlení z hlediska snů a také obecné rady, jak pracovat se svými sny a pochopit je.

https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62544/moderni-snar-62544.jpg 3.96
Žánr
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

The New Dream Dictionary, 1995

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Moderní snář

Přidat komentář
annihilation
04.02.2014

Není snář jako snář. Klasické verze tvrdí, že každý pojem má ustálený význam (pokud se vám zdá o lejnech, přinese vám to peníze a štěstí, a podobně) a veřejnost, pokud už se o sny vůbec zajímá, proto snáře vnímá spíš jako součást folkloru. Tato publikace obsahuje dost informací o tom, jak sny vnímat a dost málo pojmů, takže vás nutí spíš přemýšlet, než bezmyšlenkovitě hledat. Je to spíš o zpětné vazbě - sami si musíte uvědomit, proč se vám co zdá, takže je kniha takové vodítko pro pochopení, pomocná ruka, zajímavý duchovní učitel. Občas mi v ní ale chybělo vysvětlení některých zásadních pojmů a navíc by to chtělo trochu lépe utřídit, ale i přes tyto menší chyby neztrácí na kvalitě.

mcleod
05.10.2012

Velmi dobrý snář interpretující sny z psychologického hlediska a seznamující čtenáře s hlavními pojmy a autory oboru. Problémem této publikace ale jsou chybějící zásadní hesla a naopak zařazení hesel, které nejsou ve snech nijak časté a snad ani podstatné. Neustálé odkazování na jiná hesla, kde čtenář najde kýžené vysvětlení, také není příliš příjemné. Kniha by byla výborná, pokud by měla tak dvojnásobný rozsah a pokud by vědecké pojmy a autoři zabývající se psychologií snů nebyli trochu nepřehledně zařazeni mezi konkrétní hesla vysvětlující sny.


Cajda
19.01.2012

Spousta hesel s odkazy na další podobná včetně různých příkladů. Přiblížení pochopení snu a jak se snem pracovat.

Doporučujeme

Najděte si svého marťana
Najděte si svého marťana
Pět jazyků lásky
Pět jazyků lásky
Ticho: Síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit
Ticho: Síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit
Umění milovat
Umění milovat

Štítky

sny snář výklad snů

Autor knihy

Kniha Moderní snář je v

Přečtených5x
Knihotéce13x
Chystám se číst1x
Chci si koupit1x