Moderní kompendium ekonomických teorií: od antických zdrojů až po třetí tisíciletí https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462023/mid_moderni-kompendium-ekonomickych-teo-TOE-462023.png 4 1 1

Ekonomie je nedílně spojena se sociálními aspekty lidské společnosti. Pokud kompendium využijete nejen jako stručný slovníkový přehled, ale i jako odbornou učebnici, můžete si pečlivě prostudovat, kterými, mnohdy historickými ekonomickými teoriemi se řídili politici v dobách docela nedávných, i kam se snaží politici z obou stran politického spektra posouvat naši společnost dnes. Kompendium je přiměřeně obsáhlé a nevynechává žádné důležité období ani žádnou ekonomickou školu od středověku až po dnešek. Kniha je pro snadnou orientaci vybavena jmenným rejstříkem všech osobností, o kterých je v knize zmínka. Kapitoly jsou doplněny výběrem citací nejvýznamnějších autorů. Skladba knihy je přehledná a logická. Pro využití kompendia, jako studijního textu, obsahuje závěrečný oddíl soubor otázek pro zopakování všech probíraných teorií, osobností i ekonomických škol.... celý text

NGC6715
15.06.2021 4 z 5

Dějiny ekonomie. Kniha je podobná Dějinám ekonomického myšlení od Holmana. Obě knihy považuji za velmi dobré, ale Holman je přece jen o něco lepší. Nicméně některé věci, které mi u něj přišli málo rozpracované, jsou zde rozebrány podrobněji (například vysvětlení monopolistické konkurence od Joan Robinsonové je u Holmana zmíněno spíše jen mimochodem, což je škoda). Proto jsem i přes značnou podobnost rád, že jsem přečetl obě dvě.

ekonomie hospodářské dějiny

2006  0%Makroekonomie - cvičebnice
2007  0%Korupce v ekonomické teorii a praxi
2013  0%Mikroekonomie v příkladech
2005  80%Moderní kompendium ekonomických teorií: od antických zdrojů až po třetí tisíciletí
2011  0%Institucionální ekonomie

Kniha Moderní kompendium ekonomických teorií: od antických zdrojů až po třetí tisíciletí je v