Model růstu: za hranice rodinné terapie

Model růstu: za hranice rodinné terapie https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92587/mid_model-rustu-za-hranice-rodinne-tera-F36-92587.png 5 4 1

Kniha představuje čtenářům model V. Satirové. Shrnuje základní východiska systému práce s klientem a nabízí přehled používaných technik, využitelných v individuální, párové i skupinové terapii. Je akcentován důraz na vnitřní proces klienta i terapeuta, propojení intrapsychických a interpersonálních systemických procesů. Publikace je určena jak profesionálům pracujícím v pomáhajících profesích, tak i zájemcům z řad laické veřejnosti; je doplněna rozhovory s Virginií Satirovou a informacemi o českých i zahraničních organizacích pracujících v Modelu růstu... celý text

Literatura naučná
Vydáno: , Cesta

Satir model family therapy and beyond

jirka7470
24.02.2019 4 z 5

"Její práce spočívala v pomoci lidem hledat to, čemu říkala „krabička moudrosti“ – jejich smysl pro hodnotu, naději, sebepřijetí, posílení sebe sama a schopnost být zodpovědný a rozhodovat se. Soustředila se rovněž na lidskou jedinečnost."

„Svět je lepší místo, protože JÁ na něm jsem.“

"Jak pokračovala v definování svého terapeutického systému, rostlo její přesvědčení, že kterákoli lidská bytost na světě se může bez ohledu na vnější podmínky a okolnosti vnitřně změnit. Za to, že lidé zůstávají stejní, platí často nemocí, pocitem viny, ztrátou intimity, produktivity a radosti. Věděla, že mohou chtít od života víc než jenom přežívat a snášet bolest."

Virginia Satir
americká, 1916 - 1988
2005  95%Model růstu: za hranice rodinné terapie
2006  78%Kniha o rodině
2007  95%Společná terapie rodiny
2012  100%Terapie rodiny krok za krokem podle Virginie Satirové
2016  100%Virginia Satirová - Psychologické eseje 1963-1983

Kniha Model růstu: za hranice rodinné terapie je v