Společná terapie rodiny

Společná terapie rodiny https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183710/bmid_spolecna-terapie-rodiny-183710.jpg 5 4 2

Zakladatelka rodinné terapie Virginia Satir předkládá v této knize svůj pohled na rodinu, komunikaci a terapii. Vychází z předpokladu, že jedince lze pochopit a léčit pouze v sociálním kontextu, především pak v kontextu rodiny. Rodinu považuje za systém tvořený nejen jednotlivými členy-prvky, ale především vztahy mezi těmito prvky. Terapii pak zaměřuje právě na vztahy mezi členy rodiny - na jejich způsob komunikace. Aby došlo ke změně u jedince, je třeba působit na celý vztahový systém a kontext a měnit ho. Autorka je přesvědčena, že klient je rovnocenný partner a terapeut používá své osobnosti a odbornosti k tomu, aby v něm probudil jeho vlastní zdroje a mechanismy vedoucí k uzdravení.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Portál

Conjoint family therapy

Chesterton
01.04.2024 5 z 5

Výborné. Text mě láká být součástí rodinné terapie. Škoda, že na na to nemám vzdělání ani výrazně mladší věk.
Zároveň, jak znám trochu praxi - jímá mě frustrace tam, kde rodina nespolupracuje a hlavně v Česku chybí motivace i finance.
Ale kniha je skutečně výborná. Kdo chce, může najít mnohé ku prospěchu v komunikaci ve vlastní rodině či nastavené zrcadlo . . .

karolinka3265
22.05.2020 5 z 5

výborná a prakticky zaměřená kniha.

psychoterapie rodinná terapie

Kniha Společná terapie rodiny je v