Mlýn

Mlýn
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537403/bmid_mlyn-662fb763092d7.jpg 5 969 969

Nechte se unést audioknižním vydáním knihy Mlýn. Čte Pavel Soukup. Dva bratři. Jeden mlýn. A jeden slib… Strhující příběh dvou bratrů, kteří dali slib umírajícímu otci, že uchrání jejich mlýn a majetek proti všem. Lze takový slib dodržet za všech okolností? Může oddanost takovému závazku odolat i mašinériím totalitních režimů? Zcela ojedinělé zpracování neobyčejně silného životního příběhu rodiny z jižních Čech zahrnuje časové období přes sto let. Nelehké životní osudy jednotlivých postav dokreslují autentické zprávy z Rudého práva, při kterých vás možná i zamrazí. Mlýn je symbolem děsivého soukolí, kterým musela řada našich předků projít. Je symbolem víry v právo na svobodu, v právo rozhodovat sám o svém osudu a být připraven vzít na sebe zodpovědnost. Dva bratři svůj slib splnili. Uchránili svůj majetek proti nacistům, komunistům i podnikatelům. Ale za jakou cenu…... celý text

Bobina74
03.11.2018 5 z 5

Mlýn se pro mě stal knihou tohoto roku. Neuvěřitelně silný, lidský příběh. Tragický příběh je odlehčen humorem a mě prostě tato kniha nejenom bavila, ale doslova uchvátila do svých pařátů a už nepustila.
P.s. : kde se mi pan Vaněček skrýval, že uniknul mé pozornosti?... ale od teď už si na něj dám pozor ;-)

lucka202
02.11.2018 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších a nejsilnějších knih co jsem kdy četla. Na Karla s Františkem a Hoslovický mlýn myslím kudy chodím. Knihu doporučuji všemi deseti, taktéž návštěvu mlýna, který je nádherný.

bookcase
12.10.2018 5 z 5

Mlýn je zajímavý literární počin, který ocení milovníci vrstevnatých příběhů. Mě to moc bavilo. Námět, i autorův jakoby lehce pobavený styl. Viděla jsem tam Černé barony i Na samotě u lesa, některé situace mi tyhle filmy připomněly.