Mluví k vám kapitán

Mluví k vám kapitán
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532040/bmid_mluvi-k-vam-kapitan-65c9d9ae9885b.png 5 769 769

Ještě teď, když si na to celé vzpomenu, mi naskakuje husí kůže. Doma v Dubaji jsem si na telefonu nařídil několik budíků, abych nezaspal. Nakonec jsem je ani nepotřeboval, protože jsem se celou noc převaloval a nemohl se dočkat. Když jsme se v Praze blížili k zemi, všiml jsem si za plotem toho množství lidí a trochu se mi rozklepala kolena. „Musíš hlavně hezky přistát,“ opakoval jsem si. Další lidi stáli na terase letiště a já věděl, že jsou mezi nimi i rodiče a přítelkyně. Dovedl jsem si představit, co ten okamžik asi znamená pro mého tátu. Kluk, se kterým lepil letadýlka a který nechtěl chodit do aeroklubu, před jeho očima přiváží největší dopravní letadlo světa. Když jsem ho pak viděl, měl ty oči ještě vlhké od slz. V tu chvíli mi došlo, že jsem opravdu něco dokázal.... celý text

KirmaLee
02.04.2022 4 z 5

Kdo se zajímá o zákulisí letectví, pro toho je tato kniha doslova povinností k přečtení! O mnoho věcech jsem četla poprvé a upřímně mě zajímal i život takového pilota. A dozvěděla jsem se i mnohem více.

essidaven
29.03.2022 5 z 5

Kniha byla velká zábava a přečetla jsem ji za několik dní ač nemám moc volného času. Stále jsem byla zvědavá na další odpověď a četla a četla. Forma rozhovoru knize sedla, rychle vstřebáváte spoustu informací a najednou je kniha u konce. Je tam dobrý poměr obecných a technických informaci o létání a je to spojeno i s osobním příběhem. To je vždycky plus zvlášť pokud je to takový příjemný člověk jako pan Hecl. Technické věci o létání hezky vysvětlil i laikovi a navíc ještě přihodil i pár vtipů. Knihu mohu jen doporučit . A to mě létání nijak zvlášť nezajímá, knihu jsem si ale užila.

libuse6749
29.03.2022 5 z 5

Všechno, co jste chtěli vědět o létání a báli jste se zeptat. Přesně tak by se mohl jmenovat knižní rozhovor Martina Moravce s Davidem Heclem, který se stal prvním českým kapitánem na největším dopravním letadle světa Airbus A380. Myslím, že po přečtení nezůstanou nezodpovězené otázky a na 300 stránkách se dozvíte opravdu mnoho, a ještě navíc vás to bude bavit. Kniha je rozdělena do pěti tématických celků: VE VZDUCHU - MAYDAY - MŮJ PŘÍBĚH - ŽIVOT PILOTA - VELRYBA a jako bonus na konci objevíte nádherné fotografie pohledů na svět shora, nakouknete do kokpitu i do soukromého archivu pilota.
Pohodlně se usaďte, přeji šťastný let.

le21nka
24.03.2022 5 z 5

Kniha napsaná formou rozhovoru, skvělý nápad. Musí to být vážně úžasné, řídit největší dopravní letadlo Airbus A380. Mně by stačilo, kdybych v něm mohla letět jako pasažér.
Knihu doporučuji přečíst všem. Třeba ti, kteří z létání mají obavy, po přečtení změní názor.
A že je pan Hecl sympaťák, o tom žádná.... A ještě pochází kousek od nás.

janasim
21.03.2022 5 z 5

Pozor! Mluví k vám kapitán! Už tato věta mě fascinuje a slibuje nevšední zážitek. O létání a letadla se nijak zvlášť nezajímám, a přesto jsem se na tuto knížku těšila. Rozhovor krásně plynul a dokonce i technické věci ohledně Airbusu A380 mi přišly velmi zajímavé. Věděli jste, že stát se pilotem stojí nejen velké peníze, ale i úsilí a téměř každodenni vzdělání? A že Petřínská rozhledna je proti A380 prdítko? A kde je slunce a obloha nejhezčí?
K tomu přidejte život jednoho sexy chlapa v uniformě, to prostě chcete číst.

Johncze
04.03.2022 5 z 5

Rozhovory běžně nečtu a rozhovory v rozsahu celé knihy už vůbec ne. Ale zde jsem moc rád, že se mi tato kniha do ruky dostala. Spousta neskutečně zajímavých informací, které, věřím, musí být nové i pro fandy létání. Navíc nechá nahlédnout nejen do samotného života lidí z branže, ale i fungování leteckých společností. Určitě doporučuji i pokud jste jen zvědaví, nebudete litovat.

Lu200
27.02.2022 5 z 5

Moc zajímavá kniha. Poutavé čtení o interních informacích z leteckého průmyslu.
Kapitán je velmi sympatický, velmi inteligentní a pracovitý. Klobouk dolů před jeho cílevědomostí a velkými znalostmi ze spousty oborů.

cleopatra11
20.02.2022 5 z 5

Parádní kniha, s chutí jsem četla plno informací k letadlům a vlastně i k veškerému životu pilotů a letušek.
Doporučuji.

LenkaV.1
18.02.2022 5 z 5

Přiznám se, že tahle knížka se ke mně dostala náhodou, sama bych po ní v knihkupectví nesáhla - a byla by to chyba! Výborně vedený rozhovor, který se čte "na jeden zátah" úplně sám. Spoustu věcí o létání jsem se dozvěděla, jiné (konečně) pochopila. A co oceňuji obzvlášť, ani jako naprostý letecký laik jsem ke čtení nepotřebovala překladový slovník :-) Knížka také hezky rozkrývá osobnost kapitána Davida Hecla a znovu potvrzuje, že cílevědomost, zdravé sebevědomí a píle vedou k úspěchu. Rozhodně ji moc ráda doporučuji k přečtení!

knihveru
17.02.2022 4 z 5

Pan Hecl se v poslední době stal mediálně hodně známým a tato kniha je toho zřejmě odrazem. Protože se jedná o knihu udělanou formou rozhovoru, může být fanoušek lehce zklamán, neboť hodně otázek a odpovědí už slyšel v médiích. Nicméně pan Hecl je nepopiratelně znalý problematiky, trochu chodící encyklopedie, dokáže zaujmout a navíc se na něj pěkně kouká, takže knihu přelousknete jedna dvě. A to píšu jako někdo, kdo seděl v letadle jen jako dítě a o letectví se nezajímá :)

gossipavlina
16.02.2022 5 z 5

Paráda! Naše rodina je plná fanoušků létání a všeho, co k tomu patří. Milujeme vůni leteckého benzínu, nejlépe smíchanou s vůní moře a s vůní rozpáleného asfaltu.
Pana Hecla jsem viděla několikrát i v TV, na YouTube jsme viděli asi všechna jeho videa. Musím říct, že je to velký sympaťák a fešák, jehož přitažlivost ještě umocňuje uniforma.
Ale zpět ke knize. Knížka nám odkryla ještě další věci, především že života pilota. Po celou dobu čtení jsem z pana Hecla cítila velkou ambicioznost, touhu po tom být dokonalý a zároveň velkou zodpovědnost.
Doporučuji k přečtení! I těm, pro které létání je spíš za trest.

rodak
13.02.2022 5 z 5

Byl to zážitek přečíst tuto knihu. Spousta zajímavostí o letadlech, létání a životě kapitána Hecla. A pan Moravec ten knižní rozhovor vedl skvěle a vtipně.

Horselen
03.02.2022 5 z 5

Já a létání spolu máme komplikovaný vztah, nejsem zrovna jeho největší fanda. Zajímalo mě, co na knize všichni vidí, tak jsem si jí pořídila taky. A už po pár stránkách jsem věděla, že bude skvělá.
David Hecl zodpovídá i otázky, na které by mě nikdy nenapadlo se zeptat. Hodně jsem se pobavila a dozvěděla se spoustu věcí.
I když je kniha psaná ve formě rozhovorů, je to častokrát dost poutavé, abyste vydrželi číst několik hodin v kuse.

iveta3689
01.02.2022 5 z 5

Ohromně zajímavá kniha. Je to vlastně jeden dlouhý rozhovor, takže se čte velmi dobře. A nemůžete se odtrhnout. Kniha je nabitá nejrůznějšími detaily z letectví a létání, o kterých jsem nevěděla nebo o nich nikdy nepřemýšlela.

Mystifica
31.01.2022 3 z 5

Příjemně ubíhající knížka formou rozhovoru. Vrátila mě do doby, kdy jsem dělala do seminárky rozhovor s jiným dopravním pilotem a spoustu věcí jsem už věděla, ale přesto se člověk dozví další zajímavosti. Pan Hecl je zcela jistě velmi ambiciózní člověk a zajímavý vypravěč, určitě bych se nebránila nějaké populárně naučné přednášce naživo :)

MedvidekS
23.01.2022 5 z 5

Knížka mě neuvěřitelně bavila a obohatila i o pár zajímavých informací. Pro milovníky cestování a letadel určitě must have.

juchuchu
22.01.2022 5 z 5

O letadlech nevím zhola nic, lítání ani nemám moc ráda, uniformy mě neberou, ale páni, tohle mě vtáhlo. Nikdy bych do sebe neřekla, že mě bude bavit číst o čudlících v kokpitu a směru větru, ale bylo to fantasticky čtivé a zajímavé. Kapitán David Hecl srozumitelně vysvětluje technické detaily a prokládá to spoustou historek, které zažil. Teď už vím, že 20 minut zpoždění neznamená 20 minut zpoždění a že si nemám brát do letadla těsné kalhoty. A přesně takového - sebevědomého, rozhodného, ale hlavně pokorného - kapitána bych si přála mít při každém letu. Velmi inspirativní rozhovor.

IvčaKraťaska
22.01.2022 5 z 5

Krásná exkurze do života pilota. Trochu mě mrzelo, že když kapitán vyprávěl nějakou zajímavou historku, autor se nedoptával dál, ale položil otázku z úplně jiného soudku. Jako zvědavou ženskou, by mě často zajímalo, jak historka pokračovala dál, jak to celé dopadlo. Ale to by kniha byla asi dvakrát taková :)

JerryDexter
20.01.2022 5 z 5

Četl jsem hned několik knih od českých pilotů. Doporučuji Paměti starého práškaře, nebo o něco dobrodružnější Moje dlouhá cesta v oblacích. S Davidem Heclem jsem viděl snad všechny rozhovory, jeho knihu jsem tedy nemohl vynechat. Tuhle krásnou autentickou autobiografii doporučuji všem milovníkům letectví, a nejen jim. Dozvíte se v ní totiž, že nic není nemožné.

Nikol1212
19.01.2022 5 z 5

pro milovníky letadel jako jsem já- je to skvělá knížka