Mluví k vám kapitán

Mluví k vám kapitán https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532040/bmid_mluvi-k-vam-kapitan-65c9d9ae9885b.png 5 755 755

Ještě teď, když si na to celé vzpomenu, mi naskakuje husí kůže. Doma v Dubaji jsem si na telefonu nařídil několik budíků, abych nezaspal. Nakonec jsem je ani nepotřeboval, protože jsem se celou noc převaloval a nemohl se dočkat. Když jsme se v Praze blížili k zemi, všiml jsem si za plotem toho množství lidí a trochu se mi rozklepala kolena. „Musíš hlavně hezky přistát,“ opakoval jsem si. Další lidi stáli na terase letiště a já věděl, že jsou mezi nimi i rodiče a přítelkyně. Dovedl jsem si představit, co ten okamžik asi znamená pro mého tátu. Kluk, se kterým lepil letadýlka a který nechtěl chodit do aeroklubu, před jeho očima přiváží největší dopravní letadlo světa. Když jsem ho pak viděl, měl ty oči ještě vlhké od slz. V tu chvíli mi došlo, že jsem opravdu něco dokázal.... celý text

PilotMartinCz
05.11.2021 5 z 5

Úžasná, super a čtivá kniha. Jako fanda do letectví a brzy doufám i reálný privátní pilot je kniha pro mne velice cenná. Čte se jedním dechem a člověk si hned připadá, že je součástí dění, o kterém se vypráví. Knihu bych doporučil všem, expertům, letcům, fandům do letectví, ale i těm, kteří o letecké dopravě moc nerozumí, protože kapitán Hecl umí dobře, jednoduše vysvětlovat složité technicko-letecké termíny, ale umí jednoduše člověku vysvětlit věc, která se na první pohled jeví složitá a ještě k tomu přidá nějaký příběh, který mu stal. Každopádně kniha je velice dobře zpracovaná, systémem otázka/odpověď, je v pevné vazbě a vzadu je obrázek letadla, na kterém pan kapitán léta lítal. Pak Hecl umí člověka v táhnout do děje, tématu, při četbě se rozhodně nudit nebudete.

Knihomol658
05.11.2021 5 z 5

První kniha, kterou jsem přečetla za jedno odpoledne. Nejzajímavější a nejinspirativnější kniha, jakou jsem kdy četla. Spisovatel M.Moravec a kapitán D.Hecl jsou extrémně výřeční a mají velice čtivý způsob psaní. Tuto knihu určitě koupím jako dárek pro všechny přátele a rodinné příslušníky.

em.ousek
05.11.2021 5 z 5

Krásná kniha plná zajímavých informací a příběhů. Já, jakožto milovnice letectví jsem si užila každou stránku! Knížku doporučuji i těm, kteří létání moc nerozumí. Nejen, že pan Hecl umí skvěle popisovat a vysvětlovat ty věci technické, ale v knize je spousta leteckých vtipů, vtipných historek a náhled do zákulisí. Děkuji panu Heclovi a panu Moravcovi za velmi pěkně zpracovanou knihu - jak z hlediska vizuálního, tak z hlediska věcného. A samozřejmě děkuji za krásné čtení!

be.zuz
29.10.2021 5 z 5

Jsem s knihou spokojená, pan Hecl je ambiciozní, sebevědomý, ale zároveň pokorný člověk. Jen bych chtěla upozornit na faktickou chybu, při průchodu bezpečnostním detekčním rámem se člověk nevystavuje rentgenu, pod ten jdou jen zavazadla.