Mitfordské vraždy

Mitfordské vraždy https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388213/bmid_mitfordske-vrazdy-1-P5E-388213.jpg 3 82 27

Mitfordské vraždy série

První z řady elegantních kriminálních příběhů ve stylu Agathy Christie – britštější než čaj s mlékem a okurkové sendviče! Příběh je zasazen do Asthall Manor, skvostného sídla bohaté a vlivné rodiny. Je rok 1919 a mladičká Louisa Cannonová sem přichází pracovat jako guvernantka sester Mitfordových, zvláště pak tvrdohlavé slečny Nancy. Šestnáctiletá dívka se smyslem pro dobrodružství se vrhne do řešení vraždy ve vlaku, kterou v té době žije celá země; obětí zločinu byla sestra jejich milované chůvy. Louisa je zprvu neochotně, ale potom čím dál hlouběji zatahována do záhady, která s rodinou jejích chlebodárců souvisí víc, než by si přála.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Mitford Murders , 2017

bagel
30.05.2019 4 z 5

Mně se kniha hodně líbila, i když na pět hvězdiček přece jen ne. Výborně byla vykreslena atmosféra doby a konec byl celkem nečekaný. Doufám, že budou vydány i další díly.

alzbeta4340
26.05.2019 3 z 5

Detektivka napsaná v pomalejším tempu, která se snaží zachytit atmosféru 20. let v Británii. Oceňuji dobře vymyšlený závěr.
Celkově nejsem nadšená ani zklamaná, je to přesně na 3,5 hvězdičky.

knihomolkadorfa
23.02.2019 3 z 5

Rozhodně bych autorku nesrovnávala s Agathou Christie, do té má příběh ještě daleko. Nemohla jsem se nějak začíst i když hlavní hrdinka mi byla sympatická, prostředí, které mám ráda a i konec byl celkem překvapivý. Přesto hodnotím jako průměr.

Eunike93
22.01.2019 3 z 5

Rozhodně bych nesrovnávala J. Fellowesovou s úžasnou Agathou Christie, jak je leckde uváděno. Mitfordské vraždy je poměrně čtivá a napínavá kniha, ale chybí jí řádné propracování, neprůhlednost, ostrovtip a snad i tajuplnost. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila a fandila jí až do konce, i když mě chvílemi dost vytáčela! :-D Co se mi opravdu líbilo, tak že celý děj byl podložený fakty a přesto vznikl napínavý román.

akinomV
11.01.2019 4 z 5

Zajímavá detektivka z mého oblíbeného anglického prostředí. Nevím proč, knihu jsem četla pomaleji než jsem čekala, ale nakonec mě vtáhla do děje a v závěru jsem se tak začetla, že kapitoly (v této části poměrně krátké) ubíhaly neskutečnou rychlostí :-)
Historická detektivka bez extra akčních scén, ale i tak plná děje.

Ulala
05.01.2019 3 z 5

Kniha mně "neurazila" ani nenadchla. Dobré oddechové čtení. Když se mi dostane do ruky pokračování, tak si ráda přečtu osudy rodiny Mitfordových, jejich guvernantky Louisy a jejího vztahu k novopečené posile Metropolitní policejní služby Guyovi.

iprochazkov
11.11.2018 3 z 5

Líbila se mi atmosféra i konečné řešení. Jako oddechovku si určitě ráda přečtu i další díly.

detektivní a krimi romány anglická literatura krimi

Jessica Fellowes
anglická, 1974