Ultimátum

Ultimátum je jízda plná šokujících překvapení, tak autentická, že až mrazí v zádech. Děsivá vize, ve které je americký ideál demokratické vlády dohnán do těch nejkrutějších extrémů. Vinni jsou všichni. I prezident.

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/93608/ultimatum-93608.jpg 4.446

Mitch Rapp

Term Limits (1997)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art

Kniha Ultimátum

biki

Nedávno jsem v knihovně úplně náhodou zjistila, že mi zcela ušla tato, dalo by se říct předehra, k rappovské sérii, takže jsem mohla své opomenutí hned napravit. Ovšem přestože se jedná o opravdu velmi kvalitní akční politický thriller, nemůžu se ubránit pocitu, že je již přece jen trochu poznamenán zubem času. Jsem přesvědčená, že kdybych knihu četla v době uvedení na trh, bylo by mé hodnocení vyšší.
Ale stejně je to lákavá představa - mít pár takových Scottů Colemanů na obou stranách Atlantiku.

Balci007

Slušná jízda, konec trochu přitažený za vlasy, tím co zloduch vymyslel už nic moc získat nemohl..., ale jinak pěkně akční

moudivlacek
01.09.2018

Tento příběh by mohl klidně spadat do série Mitch Rapp. Je zde plno postav z ní. Každopádně tato kniha vás vtáhne od začátku do děje a pustí až na konci. Skvěle vypracované napětí, strach a šachmaty, které se dějí ve vysoké politice. Je zde krásná ukázka toho, kam až někdo dokáže zajít, jen aby si udržel moc, postavení a ovládání druhých.
Závěr je překvapivý, ale myslím, že se takové situace dějí i v praxi, aniž by se obyčejný člověk o nich dozvěděl. Zjistí jen upravenou pravdu, jako ostatní z příběhu na jeho konci. A možná je někdy lepší pravdu ani nevědět. Mohl by se nám zvednout žaludek, takhle si můžeme zachovat jakous takous iluzi o politicích a lidech kolem nich.

nai.ivka
09.05.2018

Boží mlýny mlely a hlavní hrdina přežil, co víc si přát. I dospělý potřebuje pohádky s dobrým koncem.

cantona
14.01.2018

Výborný politický thriller. Kdo má rád zkorumpované politiky a jak dostanou co proto tak vřele doporučuji. Děj měl spád a byl v podstatě bez hluchých míst. Těším se až si přečtu další knihu od Vince Flynna.

hnusák
07.11.2017

Bezvadná kniha , u které jsem zapomněl na okolní svět... jakoby přestal existovat a zbyl jenom svět politické korupce. Flynn zde mistrně rozehrává osudy vysokých činovníků a jejich vliv na White House, na samotného prvního muže a následně jejich pád prostřednictvím neohroženého kongresmana :-) . Díky pane Flynne, opět jste mne připravil fajn chvilky, kdy jsem se mohl ponořit do jiného světa coby nezávislý pozorovatel.

hankapimi
30.07.2016

Napínavé, rychlé, akční a uvěřitelné... A láááákavá představa, jak některým zkorumpovaným a nepoučitelným politikům "zatnout tipec". Úžasné počteníčko, prostě klasicky famózní Vince FLYNN, ukrajující z mého spánku !!!

šipek
04.02.2015

Tak knihy od tohoto autora se mi moc líbí, nikdy bych nevěřil,že budu číst knihy z politického prostředí.Mají úžasný spád stale se něco děje pomalu nemají hluchá místa.

Silverdiamond
14.01.2015

...'dlouho jsem se těšil až začnu pěkně popořádku číst Flynnova díla a už po bleskovém rozjezdu jsem věděl, 'že se od knihy jen tak neodtrhnu... 'bavila mě jeho přímočarost a věcnost!!!! ...'žádné blankytně modré nebe jemné jako samet :) ...'od začátku knihy jedna dlouhá akce a perfektně popsané šokující zvraty a překvapení na každém rohu... 'nemohu prozrazovat čtenářům děj do podrobna, 'ale myslím že tahle syrová šokující hra ve vysoké politice se bude rozhodně líbít každému!!!!...'

Helianthus
08.07.2014

Moje první zkušenost s románem z politického prostředí a musím říct, že pozitivní. Od autora si určitě a ráda přečtu další knihy.

Ladinek
27.04.2013

Z nějakého neznámého důvodu mám celkem rád příběhy z prostředí Washingtonu a tenhle mně opravdu dostal. Má to dost dobrou atmosféru a hlavně ta představa, že by někdo takhle s politiky zatočil je velmi příjemná. Absence dokonalého Mitche Rappa není příběhu vůbec na škodu, ostatně zbývající postavy z ostatních knih se zde objeví.

wallach
14.11.2012

Řekl bych že se děj knihy i když se odehrává v Americe podobá jako přes kopírák politické situaci u nás jenom řešení je radikální (ala asi účinné i když jenom jako fikce).......

Jack Bauer
29.10.2011

První politický thriller tohoto autora, který jsem četl. Nikdy bych nevěřil, že se mě bude politika líbit. Tak jak o politice píše Vince Flynn, to se musí líbit každému i když ho politika vůbec nezajímá. Od té doby kupuji všechny knihy tohoto autora.