Ultimátum

Ultimátum je jízda plná šokujících překvapení, tak autentická, že až mrazí v zádech. Děsivá vize, ve které je americký ideál demokratické vlády dohnán do těch nejkrutějších extrémů. Vinni jsou všichni. I prezident.

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/93608/ultimatum-93608.jpg 4.450
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, BB art

Term Limits, 1997

Kniha Ultimátum

trudoš

První půlka bezvadná, druhá zbytečně překombinovaná, postrádající prvek napětí. A především: plná ultrapravicových rozhodnutí. Přičemž při scéně, kdy se hrdinové usnesou, že zabití prostopášníka není zločin, mi trošku běhal mráz po zádech. Jinak ale zdařilý thriller s výborným ústředním motivem, jen s dosti nešťastným zakončením - jako že vydírání ze strany spravedlivě rozhořčeného člověka je v pořádku, zatímco od údajně zfanatizovaného zločince už ne? Navíc Vince Flynn zapomněl, že je třeba mít i nějaké záporáky, takže s nimi vyrukuje až na poslední chvíli. Naneštěstí jde o takové lůzry, že snad ani nejde mluvit o padoušství.
Čte se to ovšem náramně, autor prostředí důvěrně zná a umí zaujmout i takovými detaily, jako je třeba hlasování v Kongresu. Co mu však kupodivu nefunguje, je vyšetřovací linie, kterou záměrně opomíjí, protože by mu jinak kompletně zrušila zápletku. Závěrečné idealizování tajných služeb pak vyznívá drobet komicky, ale tohle už holt k americkému stylu prostě patří.

biki

Nedávno jsem v knihovně úplně náhodou zjistila, že mi zcela ušla tato, dalo by se říct předehra, k rappovské sérii, takže jsem mohla své opomenutí hned napravit. Ovšem přestože se jedná o opravdu velmi kvalitní akční politický thriller, nemůžu se ubránit pocitu, že je již přece jen trochu poznamenán zubem času. Jsem přesvědčená, že kdybych knihu četla v době uvedení na trh, bylo by mé hodnocení vyšší.
Ale stejně je to lákavá představa - mít pár takových Scottů Colemanů na obou stranách Atlantiku.

Balci007

Slušná jízda, konec trochu přitažený za vlasy, tím co zloduch vymyslel už nic moc získat nemohl..., ale jinak pěkně akční

moudivlacek
01.09.2018

Tento příběh by mohl klidně spadat do série Mitch Rapp. Je zde plno postav z ní. Každopádně tato kniha vás vtáhne od začátku do děje a pustí až na konci. Skvěle vypracované napětí, strach a šachmaty, které se dějí ve vysoké politice. Je zde krásná ukázka toho, kam až někdo dokáže zajít, jen aby si udržel moc, postavení a ovládání druhých.
Závěr je překvapivý, ale myslím, že se takové situace dějí i v praxi, aniž by se obyčejný člověk o nich dozvěděl. Zjistí jen upravenou pravdu, jako ostatní z příběhu na jeho konci. A možná je někdy lepší pravdu ani nevědět. Mohl by se nám zvednout žaludek, takhle si můžeme zachovat jakous takous iluzi o politicích a lidech kolem nich.

nai.ivka
09.05.2018

Boží mlýny mlely a hlavní hrdina přežil, co víc si přát. I dospělý potřebuje pohádky s dobrým koncem.

cantona
14.01.2018

Výborný politický thriller. Kdo má rád zkorumpované politiky a jak dostanou co proto tak vřele doporučuji. Děj měl spád a byl v podstatě bez hluchých míst. Těším se až si přečtu další knihu od Vince Flynna.

hnusák
07.11.2017

Bezvadná kniha , u které jsem zapomněl na okolní svět... jakoby přestal existovat a zbyl jenom svět politické korupce. Flynn zde mistrně rozehrává osudy vysokých činovníků a jejich vliv na White House, na samotného prvního muže a následně jejich pád prostřednictvím neohroženého kongresmana :-) . Díky pane Flynne, opět jste mne připravil fajn chvilky, kdy jsem se mohl ponořit do jiného světa coby nezávislý pozorovatel.

hankapimi
30.07.2016

Napínavé, rychlé, akční a uvěřitelné... A láááákavá představa, jak některým zkorumpovaným a nepoučitelným politikům "zatnout tipec". Úžasné počteníčko, prostě klasicky famózní Vince FLYNN, ukrajující z mého spánku !!!

Vince Flynn
americká, 1966 - 2013