Pan Romantik

Pan Romantik https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458300/bmid_pan-romantik-GHF-458300.png 4 885 223

Mistři lásky série

Paul Riley je, stejně jako jeho alter ego Pan Romantik, trošku jiný společník. Žádný sex, jen dokonalé schůzky, kvůli kterým stojí za to i zemřít… Chcete miliardáře, zlobivého kluka se zlatým srdcem nebo sexy motorkáře? Paul to umí zařídit. Přitom si ale velmi pečlivě střeží své soukromí. Na scénu ale přichází investigativní novinářka Eden Tateová. Když se k ní donesou zvěsti o Panu Romantikovi, je rozhodnuta odhalit jeho skutečnou identitu, proslýchá se totiž, že dokáže i obírat osamělé paničky o jejich jmění. Paul se zoufale snaží zůstat v anonymitě, a tak Eden vyzve, aby s ním šla třikrát na rande. S podmínkou, že pokud se do něj nezamiluje, může s jeho svolením celý příběh zveřejnit. Pokud jeho kouzlu podlehne, ze sólokapra nebude nic. Cynická Eden nepochybuje, že jeho rolím odolá, ale když se Paul přizná, že se do ní zamiloval, Eden se musí rozhodnout, jestli jí tenhle profesionální lhář říká pravdu, nebo se jí jen dalším hereckým výkonem snaží zabránit ve zveřejnění celého příběhu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Mister Romance , 2017

tatafa
20.03.2022 5 z 5

Pan romantik je naprosto úžasná slow-burn romantika s originálním námětem, vtipnými situacemi, jiskřivými slovními přestřelkami i přiměřeným množstvím erotiky.

Knížka je napsaná velice čtivým jazykem, který snadno vtáhne čtenáře do děje a zároveň se nezdržuje se zbytečnými popisy okolní situace. Autorka v příběhu zábavným a lehce stravitelným způsobem upozorňuje na řadu nadčasových společenských problémů.

Pan romantik mě doslova nadchnul svým poselstvím, které se mezi řádky prolíná celým příběhem. Autorka se v knize věnuje myšlence toho, že i v dnešním emancipovaném světe je potřeba, aby se muž své partnerce věnoval a dával jí najevo, že je pro něj jedinečná, důležitá. Někdy se zapomíná, že i silné ženy někdy potřebují, aby o ně partner pečoval a dal jim najevo svou lásku.

Příběh zároveň poměrně autenticky přibližuje životní postoje, starosti i obavy, které spojují single dívky i ženy na celém světě. A také ukazuje klady i zápory single života. Myslím si, že knížka může přinést útěchu pro mnoho single dívek, a také řadu námětů k zamyšlení nad životem.

Románu lze vytknout naprostou nereálnost děje, předvídatelnost, a také řadu generalizací, stereotypů a klišé, se kterými autorka pracuje.

Knížku bych vřele doporučila všem romantickým duším, které mají rády příběhy o emancipovaných ženách, které přeci jen navštíví osudová láska a princ na bílém koni.

Marfuška89
19.03.2022 4 z 5

To bylo tak krásné, vtipné. Miluji Paula a Eden. Jen je škoda, že jsem hned uhodla kdo je pan romantik.

tefree
13.03.2022 5 z 5

Knihu jsem si plánovala přečíst už od chvíle co jsem zjistila, že u nás vychází. Pak jsem ji najednou měla koupenou, a ne, a ne se k ní dostat. Což byla chyba. Čtení jsem si opravdu užila, zápletka je originální a postavy jsou zajímavé. I když mi chvílemi vadilo chování Eden, které na mě někdy působilo až lehce amorálně. Naštěstí byl hlavní hrdina tak snový, že vše vynahradil. Takže za mě krásná oddechovka, která zpříjemní jedno až dvě odpoledne.

ZůzaSomolka
13.03.2022 4 z 5

"Musite pochopit, ze vetsina tech zen, ktere si objednavaji me sluzby, nebyla polibena uz cele roky. Jejich partneri to delaji, kdyz chteji mit sex, a zapomneli, jak se to dela, aby se jejich zeny citily milovane, nikoli pouze chtene."

Na zacatku mi trochu vadily vulgarismy (vypadal jako bych ho vykourila proti jeho vuli), ale chapu, ze to je v souladu s naturou hlavni postavy. Jen bych na to chtela upozirnit ty, kdo premysli knihu darovat. A konec mi prisel trochu slabsi a rozvlekly - jak nekdo psal, hodil by se tam nejaky zvrat ci to zkratit. V pribehu vas asi nic neprekvapi, vetsina je popsana v anotaci, ale i tak je clovek napnuty, jak se to stane a stred knihy jsem si fakt uzila, skoro jsem se od toho nemohla odtrhnout. Postavy jsou krasne vykreslene do hloubky. Rozhovory a napeti mezi hlavnimi postavami me bavily. Na odreagovani a par romantickych veceru supr.

Kiwicatko
12.03.2022 4 z 5

Cekala jsem ke konci vetsi zvrat, mozna nejakou scenu, vybuch emoci. Ale jinak jsem byla spokojena. Ale asi bych nechtela potkat takoveho chlapa :)

Sarkak94
11.03.2022 5 z 5

Ani nevím, co jsem od knihy měla čekat, ale mile mě překvapila. A já jsem z ní nadšená. Je to úžasný příběh s originálním námětem, plný romantický, humoru, mírně záhadný, ale i té erotiky se tu dočkáte.
Všechny role Paula v roli pana Romantika chce snad každá žena aspoň jednou zažít takové to rande. Paul byl jednoduše okouzlující, byl muž mnoha tváří a přicházet na to jaký doopravdy je bylo zajímavé. Chvílemi jsem s ním byla na pochybách a trošku jsem mu nevěřila, bála jsem se, že něco skrývá. Nakonec mě moc mile překvapil. Eden byla trochu cynická, možná i lehce zahořklá a nedůvěřivá v lásku a já se jí ani nedivím. Oba si sedli a krásně se k sobě hodili. Skvěle to mezi nimi jiskří.
Trošku mi tam chybělo vyprávění z jeho pohledu.

speciale88
09.03.2022 5 z 5

Krásná oddechovka. Kniha se mi četla sama jedním dechem.

Knihom_olka_
08.03.2022 4 z 5

U téhle knihy mám dosti rozpoluplné emoce. Ještě pořád si nejsem jistá, jestli se mi líbila hodně nebo vlastně ani ne.
Musím uznat, že Paul mě svým šarmem taky učaroval. Rozhodně jsem si ho oblíbila. A Eden byla skvělá hlavní hrdinka.
Takže celé to trochu pokulhává na ději. Paulovi zásady ohledně sexu by mi nevadily, jenže když ji i po páté odmítl, lezlo mi to na nervi.
Jinak by mi ani moc nevadila pomalá linka, jako to, že kniha byla hrozně zdlouhavá. Kdyby ji autorka zkrátila o takových osmdesát stran, myslím, že bych si ji zamilovala. Ale takhle?
No takže ještě pořád nevím. Protože postavy, prostředí a nápad se mi velice zamlouvaly, ale věčně odložená romantická linka a zdlouhavé části, už tak moc ne.
A přestože se kniha určitě u mě nezařadí do prvních příček, věřím, že by si ji někdo mohl zamilovat.

IvikaS
08.03.2022

(SPOILER) Nedočteno, hlavní hrdinka mi přišla amorální. Třeba se to pak zlepšilo ale její vydírání a vyhrožování, že klidně zničí životy jiným to jsem nepřekousla.

EvikU.
06.03.2022 4 z 5

Je to děsně moc velká pohádka, ale četlo se to krásně. Zajímavý nápad a chování hlavního hrdiny je sen každé ženy. Na jedno až dvě romantická odpoledne. Krásné.

uzivatel1061
04.03.2022 5 z 5

Tahle knížka mě naprosto dostala. Originální příběh mě chytl do děje a jediné, co jsem si přála, bylo stát se hlavní hrdinkou. Za mě parádní čtení.

Vendulik
12.02.2022 3 z 5

Z této knihy mám smíšené pocity. Začátek příběhu byl prefektní, to jsem četla jedním dechem ale postupem času začal příběh upadat. V některých místek dokonce působí nerealisticky.
Námět knihy perfektní ale konec a prostředek knihy chtělo ještě malinko zapracovat. Konec více méně působí nudně. Čekala jsem, že se hlavní hrdinové rozejdou ale ono nic.

akinomV
09.02.2022 3 z 5

Knihu hodnotím víceméně kladně, ale nějaké výhrady mám. Asi nejvíc mě štvalo, jak hlavní hrdinka mluví, protože to kolikrát nepůsobilo žensky, ale jen vulgárně. Možná to bylo záměrem a protože nejsem cílovka pro tento žánr, nedokážu to správně ocenit. Jako oddechovka to nebylo špatné, ale myslím, že to bude kniha, na kterou brzo zapomenu.

DeniCod
01.02.2022 5 z 5

Hm knihu jsem si prvně koupila, jenom protože byla za dobrou cenu a potřebovala jsem doplnit košík. Moc jsem od toho neočekávala, ale určitě se zatím řadí mezi top knihy. Byla jsem mile překvapena. Je tam spousta vtipných hlášek, které rozesmějí. Knihu jsem měla přečtenou za dva dny, byla čtivá a ten vztah, ta "chemie" mezi Paulem a Eden byla vážně super. Za mě byla kniha hodně dobrá, proto taky dávám 5* :)

*Aria*
28.01.2022 1 z 5

Čím začít? Tak zaprvé knihu jsem ani nedočetla skončila jsem po dvou třetinách. Naposledy jsem knihu nedočetla snad někdy na základní škole. Kniha mi přišla strašně neosobní. Vztah mezi hlavními postavami byl za mě chladný a už to mne velmi odrazovalo. Tančili kolem sebe jak někdy v osmnáctém století. Chápu, že to měl být čistě pracovní vztah, ale jak z toho má něco být pokud tam není ani špetka chemie. Zajímavý námět, ale toť vše.

be_pa
28.01.2022 3 z 5

Autorka píše čtivě, příjemně se četlo. Také mě mile překvapil překlad, přirozená čeština, navíc bez hrubých chyb a překlepů. To už jsem dlouho u knížek tohoto žánru nepotkala. Profese Pana Romantika by ve skutečném životě byla třeba. Hodně by se zkrátily fronty u psychologů.

Nika151
27.01.2022 5 z 5

Líbil se mi netradiční námět, provozovat romantiku jako byznys. Hlavní hrdinka a i Pan Romantik byli oba velmi sympatičtí a vtipní. Všem, kteří vezmou do ruky tuto knihu, musí byt jasné, jak příběh skončí. Ale já z tohoto důvodu tyto knížky čtu, nemusím se trápit válkami a utrpením:) Autorka vyzdvihuje téma “lásky pro každého a chovejte se k sobě hezky a s respektem”.

TerkaM
26.01.2022 4 z 5

Líbilo se mi to hodně, přesto nemůžu hodnotit plným počtem hvězd, protože mě vlastně nic nenutilo knížku číst dál. Ano, zajímalo mě, jak to s hlavními hrdiny bude dál, potažmo jsem byla zvědavá, jak příběh skončí, jestli Eden podlehne kouzlu Pana Romantika... a ano, kniha je za mě originální, rozhodně to není tuctová romantika, kdy už od začátku tušíte, že ti dva prostě budou spolu. Ne. Nemáte nejmenší tušení. Navíc jsem trochu rozpačitá z toho závěru. Každopádně Profesora Sympaťáka si určitě přečtu, zajímá mě, co autorka ještě vymyslí.

veronika9761
26.01.2022 2 z 5

Jedna hvezda za pomerne netradicni namet, druha za kratkou stopaz. Nic dalsiho nelze hodnotit kladne.

Artep071
24.01.2022 5 z 5

Název knihy mě od koupě tak strašně odrazoval, že jsem si jí přidala do košíku vlastně jen kvůli ceny a počtu stránek a Vašeho hodnocení...takové romantické klišé ...uf , alespoň mi vydrží na pár dní když se budu nudit a nebudu mít co číst...... pche ... vzala jsem jí do ruk jen náhodou jedno sobotní dopoledne a v 6:40 v neděli s napuchlými oči dočetla tuhle vtipně milou a dle mého skvělou romanci. Eden i Paul byli tak skvělí, že se mi nechce věřit, že je opouštím... doporučuji přečíst ... je to skvěle napsané, drží tempo a vtipné hlášky vás pobaví. Vedlejší postavy jsou nedílnou součástí tohoto příběhu a jsou skvělé i když by si zasloužili větší prostor a vůbec by mi nevadilo kdyby tento příběh měl i pokračování. Moc fajné počteníčko :) moc

romantika

Leisa Rayven