Mistr papírových kouzel

Mistr papírových kouzel https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307884/bmid_mistr-papirovych-kouzel-TFb-307884.jpg 4 126 34

Mistr papírových kouzel série

1. díl

Ceony Twillová právě absolvovala školu pro nadané kouzelníky. Těšila se, že bude pokračovat ve studiu magie zaměřené na kouzlení s kovy. Místo toho ji ale poslali k mistrovi papírové magie. Ceony je zdrcená, protože toto rozhodnutí nelze nijak zvrátit a ona bude s magií papíru spojená už navždy. Postupem času ale zjišťuje, že papírová kouzla jsou krásnější, než si kdy dokázala představit. Jsou krásná, a jsou také nebezpečná. Když do domu jejího mistra Emeryho Thanea vpadne mocná kouzelnice a vytrhne mu srdce z hrudi, dívka neváhá a vydává se na neuvěřitelnou cestu za jeho záchranou. Aby mu pomohla, musí vstoupit do komor kouzelníkova stále bijícího srdce a odhalit zákoutí jeho duše…... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Paper Magician , 2014

rarášek
19.06.2017 4 z 5

Kdyby svět, který je popsán v této knize existoval, tak bych po přečtení příběhu neváhala a vybrala bych si přehýbačství, magii papíru. Magie papíru je v knize vyobrazena opravdu nádherně.
Je pravda, že hlavní událost knihy nastane ještě před polovinou knížky, ale právě poté nastane spád, když se Ceony pustí do akce. Právě Ceony mi přišla ze začátku protivná, ale nakonec se srovnala, aby zachránila svého mistra Thanea, kterého jsem si zamilovala.

Obálka je rozhodně nádherná. Dole je vyobrazený papírový lotosový květ s různými motýli, ptáky a květinami. Nahoře už to všechno díky magii papíru vypadá, jako by papír obživl.
Hodně jsem si zamilovala papírové štěně Fennela. Těším se na další díl. :)

,, Když se ale dveře otevřely, vynořilo se zpoza nich něco mnohem menšího. Překvapeně se nadechla. Svým papírovým ocáskem na ni vrtěl malý pejsek. Celé jeho tělo, od hlavy až k ocasu, tvořily tucty kousků papíru, pospojované téměř neviditelnými přechody."

yvett239
11.06.2017 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, dělala mi společnost při nemoci a přečetla jsem ji za tři dny. Má velmi originální nápad a krásnou obálku, četla jsem ji po Pekařově dceři, tudíž to byla nádherná oddechovka i přes svou akčnost. Jediné, co mi vážně hodně vadilo, byly gramatické chyby (zejména ve psaní čárek - interpunkce), ale to není důvod dát méně než 5* - není to chyba autorky, ale editora. Papírová kouzla musí být vážně kouzelná. :)

Sakuhina
31.05.2017 4 z 5

Kniha má zajímavý nápad. Moc se mi líbí proměna hlavní hrdinky, že i papír může mít své kouzlo. Moc se mi líbil i konec.
Hodnotím tak proto, že mi některé části přišly zdlouhavé a nudné, ale přesto se kniha dobře četla.

Elsa14
14.05.2017 5 z 5

Krásná kniha. Líbilo se mi, že Ceony přišla na to, že i papírová magie může být krásná a užitečná, a že ji dokonce začala obhajovat. Moc jsem jí držela palce, když se ocitla v srdci jejího mistra.

Andina123
26.04.2017 4 z 5

Kniha se mi hodně líbila, hezky psaná.
Doporučuji hlavně těm, kteří mají rádi fantasy knihy.

Baru99
15.04.2017 5 z 5

Opravdu kouzelné. Možná bych ocenila trochu delší tu úvodní část, ale to je jenom drobnost oproti tomu, jak moc se mi kniha líbila. Zhltla jsem ji za jedno dopoledne.

kendllajf
20.03.2017

Nečekala jsem, že ji teoreticky přečtu za jeden den. Kniha je nádherná, tajemná plná pěkných kouzel. prostřední část, kdy nahlédla do jeho srdce mi občas připadala nudná, ale s tím by se dalo žít. Emery Thaney byl okouzlující, a přidávám na seznam imaginárních "kluků". Jedním slovem : kouzelná.

Andreanis
06.01.2017 5 z 5

Tato kniha je pro mě obrovským překvapením. Uznávám, že mě zaujal její přebal a název. Když jsem si přečetla, o čem kniha je, měla jsem určitou představu a knihu jsem zařadila jako typický dívčí román, kdy učenka postupně oblomí ledové srdce svého učitele.
Netušila jsem, že poznávání zákoutí srdce bude až tak doslovné. Opravdu úžasné, poutavé čtení :)

Andy0892
04.01.2017 3 z 5

Musím říct, že nápad knihy je vážně dobrý, ale vcelku nedotažený. Myslím si, že by si kniha zasloužila více než 220 stran a hrdinové mnohem více života. Emery je jedna z těch postav, kterou máte opravdu rádi, mrzí mě jak málo vlastně v knize vystupoval. Spisovatelka se hodně soustředila na popis okolí, až mi někdy přišlo, že zapomněla na podstatu - příběh. (Lovci budou záporáka hledat dlouhou dobu a hlavní hrdinka ji najde za dvě minuty :-O) Osobně jsem se vůbec neorientovala v jaké době se děj odehrává a zda magií vládnou všichni nebo jen "vyvolení". :-)

Ale určitě nikoho neodrazuji od čtení, názor si každý musí udělat sám. Chválím nápad, popis prostředí a i "šťastný konec". Plusově hodnotím i zvolený věkový rozdíl. Další díl si s chutí přečtu. Jen mě mrzí, že obálka knihy není opět původní, protože ta je naprosto skvělá.

Samira
01.01.2017 4 z 5

K této nesporně zajímavé knize mě přilákala krásná obálka a úžasný nápad. Ten i jeho detaily, vůbec celkový příběh a postavy je třeba pochválit a mohlo z něho být vytěženo hodně.
Pohyb v abstraktních vodách však vyžaduje značnou zručnost a vypsanost autora. Kniha je autorčinou prvotinou a i přes všechny dobré úmysly je to u takhle těžkého tématu hodně znát.
Počátek je příliš zrychlený, ve středu se zase ztratíme v srdci a vypadá to, že cesta ven ani není. Ale závěr leč drsný vše vynahradí a mile propojí.
Za mne 3,5.

parvitas
24.11.2016 5 z 5

Veľmi sa mi tento príbeh páči. Obdivujem, ako rovno dokážu skladať papier, je to fakt ako kúzlo, keď z hárku vytvoríte žabku, alebo lastovičku... a ona skáče, či lieta. Ceony postupne po spojení s mágiou papiera zisťuje, čo všetko papier dokáže.. a viem, že s touto knihou budem kamarátka! Síce som čítanie musela prerušiť, lebo žiaľ, nepoznám žiadne kúzlo, čo vie samo odložiť veci do skrine a naložiť, či zapnúť umývačku, ale ešte dnes som si našla čas na čítanie. Síce je ukradnutý zo spánku, ale stálo to za to.
Po jej dočítaní mám také nutkanie spraviť si nebo-peklo-raj... alebo vytiahnuť a oprášiť znalosti zo skladania origami. :D
Anotácia povedala všetko potrebné, ja len dodám, že sa už teraz neviem dočkať pokračovania. :)
Ozaj, a ak sa vám páčil Ritmatik, toto je niečo úplne iné, ale predsalen trošičku podobné (začiatočník sa musí rýchlo niečo nové naučiť a tak podobne).

moira2912
13.11.2016 4 z 5

Je to roztomilé. Podivná směs rozkošnosti a brutality. A je to střelené a nápadité a unikátně dokonalé. Především originální, v některých aspektech.
Charaktery se mi dostaly pod kůži, což je podivné, jelikož mám lehký pocit samoúčelnosti, kdy jsou spíše postavičkami v ději, než opravdovými charaktery. Ale Emery i hl. hrdinka si mě získali.
Děj byl... ze začátku to bylo hodně pomalé, ale užila jsem si objevování světa. A poté to bylo šílené. Lehce mi to připomínalo Sabriel, místy, a také HP (ničím konkrétním, prostě jen pocitem, atmosférou z toho), ale poskládalo se to dohromady pěkně.
Není to nic světaborného, dost jednoduchý příběh, vlastně i zaláskovanost, i když spíše platonická, ale byl to zábavný a rozkošný příběh a strašně se mi líbil.

Adris
25.09.2016 3 z 5

Kniha má zajímavý nápad, avšak je psána celkem primitivně, spíše popisně. Taková jednoduchá fantasy. Začátek je dost zrychlený a zbytek zase zdlouhavý. Jedná se o prvotinu, takže se to dalo očekávat. Nicméně byla kniha milá, neodvrhovala bych ji a těším se na pokračování.

Baraliska
17.09.2016 5 z 5

Přenádherná kniha, do které jsem se hned po první větě zamilovala.
A také jsem se zamilovala do Emeryho a Ceony.

magie papír

Autorovy knížky

2016  78%Mistr papírových kouzel

Kniha Mistr papírových kouzel je v