Hra o duši

Hra o duši https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504333/bmid_hra-o-dusi-0Oy-504333.png 4 94 26

Miren Triggsová série

< 2. díl

New York, 2011. Na předměstí je objeveno ukřižované patnáctileté děvče a investigativní novinářka Miren Triggsová dostává nečekaným způsobem podivnou obálku. Uvnitř je fotka z polaroidu a na ní další dospívající dívka, svázaná a s roubíkem. Pod snímkem je připsáno jen „GINA PEBBLESOVÁ, 2002.“ Miren Triggsová a její někdejší vysokoškolský učitel Jim Schmoer pátrají po stopách dívky z polaroidu a zároveň po ukřižované. Proniknou tak do církevní školy, instituce, která skrývá řadu tajemství. K vyřešení největší záhady musí najít odpovědi na tři otázky, což se zdá prakticky nemožné: Co se stalo Gině? Kdo poslal polaroid? ale hlavně: Jsou oba příběhy propojené? Poté, co prodal více než milion výtisků svých knih, předkládá Javier Castillo čtenářům zneklidňující thriller, v němž je vtáhne do hry plné důvěřivosti i podvodů, lásky i bolesti, podivných rituálů a temného tajemství, které může vše převrátit naruby, bude-li odhaleno.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

El juego del alma , 2021

SilvieSisinka
30.04.2023 4 z 5

Mě zaujala kniha od první stránky.

MaláKnihomolka
16.04.2023 4 z 5

Po tom, co jsem si ve štafetě přečetla první díl "Ztracena v bílém šumu", mi bylo jasné, že druhý díl si určitě nemůžu nechat ujít. Zvlášť když právě už ke konci prvního dílu se nám rozjíždí další případ a to v momentě, kdy novinářka Miren Triggsová dostane na autogramiádě fotku svázaného děvčete.
Osobně se mi těžko vyjadřuje jaký vztah mám s hlavní postavou Miren. Co se týká případů, tak jí vždy fandím, aby je vyřešila, ale jako člověk mi úplně nesedí.
Každopádně se zde setkáváme ještě s pohledem jejího bývalého učitele Jima Schmoera a také vyšetřovateli. Tentokrát se děj odehrává během několika dní a nenatahuje se nám tak do několika let, jak tomu bylo u Ztracené.
Tady mi úplně nesedl začátek knihy, který mě jednoduše nebavil a docela jsem se bála, aby nepřišlo nějaké větší zklamání. Jenže jak se děj konečně rozjel, tak mě to pohltilo a musela jsem číst pořád dál, protože autor usekával kapitoly/pohledy jednotlivých osob zrovna v tom nejzajímavějším. Takže vás to jednoduše nutí číst dál a dál.
Plus se nám tu prolínají osudy dvou mladých holek a na povrch vyplouvají dost ošklivá tajemství. A fanoušci knih, kde se lidé opírají o náboženství, aby tak obhájili své činy, si tu taky přijdou na své.
A ten konec? Rozhodně stál za to, protože se událo takových věcí, že mi zůstával rozum stát. Určitě se pustím do dalších autorovo knih, pokud se u nás přeloží.

Báryčtení
02.04.2023 3 z 5

Hra o duši je druhý případ série s Miren. Ztracena v bílém šumu mě nadchnula, takže očekávání byla veliká. Jenže... Byla jsem moc ráda, že se znovu setkávám s novinářkou Miren Triggs. Byly skvělé náznaky prvního případu.
Castillo střídá vyprávění a postupně zamotává příběh unesených dívek Giny a Allison. Mě přišlo, že příběh zbytečně zamotal a pak přišel se závěrem, který byl až moc. Padoucha jsem tak nějak tušila, což u mě nebývá zvykem.
Chvílemi byla kniha skvělá, ale chvílemi mě fakt nebavila. Přesto jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a asi budu chtít číst i další pokračování série.

Sančez
30.03.2023 1 z 5

Četla jsem jeho první knihu a byla jsem nadšená. Ale pardon tohle je jako co? Taková slátanina překombinovaná. Za mne děs běs a tenhle autor už neeee. Ale věřím že své čtenáře si najde. Někdy mi připadá že coronou někteří spisovatelé zešíleli.

Majulle
16.03.2023 5 z 5

Nedávno jsem četla první díl s novinářkou Miren a taky vyšel seriál na netflixu " ztracená v bílém šumu" a tohle je díl další. Od začátku do konce napínavý, některé věci jsem trochu předvídala ale spoustu věcí mě překvapilo. Kniha byla skvěle napsána kde se střídal příběh dvou novinářů a vyšetřovatele, což bylo také zajímavé. Doufám že vyjde ještě nějaký díl s Miren Od té doby co sem viděla seriál tak si alespoň můžu představit jak postavy vypadají Doufám že se bude líbit.

Ivulka432
06.03.2023 5 z 5

Mně se to líbilo - stejně jako předchozí autorova kniha. Děj je dobře vystavěn a autor to se čtenáři zkrátka umí - člověk musí číst a číst. Ráda doporučuji - 5*.

španělská literatura

Javier Castillo