Mír v srdci I.

Mír v srdci I. https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93250/mir-v-srdci-i-93250.jpg 5 1 1

Uvědomujeme si, jací jsme? Víme, co dělat v 21. století pro šťastný život? V knize je sbírka úvah a povzbuzení, které mohou člověku napomoci ke šťastnému životu a co nás k naší škodě od tohoto cíle odvádí. V úvodní části je s ohledem na myšlení současného člověka rozebírán smysl života, nutnost opomíjeného očistce a cíl života – nebeská blaženost. Konkrétní úvahy jsou zaměřeny na mír v duši, usmíření, víru, obrácení, modlitbu, půst a působení Slova Božího. V knize jsou probírána různá hlediska obrácení, jako jsou: potíže s obrácením, proč se obracet a mimořádná povzbuzení k obrácení. Dále jsou uvedeny úvahy týkající se touhy a vášně, poslušnosti, odpuštění, lenosti a závisti. V další části publikace jsou úvahy o manželství, rodině, mezilidských vztazích, životním štěstí a Božích darech.... celý text

Žuch34
30.10.2021 5 z 5

Kniha plná dobrých a vzácných myšlenek. Uvadím tři ze svých výpisků:
str. 63: "Každý člověk se má obracet v prvé řadě v té oblasti, kde nejvíc poškozuje vztah k Bohu a šíří zlo vůči lidem."
str. 107: "Zejména nadaní lidé mnohdy hřeší na své nadání a mají sklon k lenosti."
str. 172: Jsme velmi nevděčná generace. Myslíme si, že vše dobré jsme získali svou dovedností a pílí."