Minimalismus

Minimalismus https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307081/minimalismus-kYW-307081.jpg 3 82 14

Autobiografický příběh copywriterky a blogeríny, která se dostala mezi smetánku a následně odešla do důchodu. Dobrovolně a bez zpáteční jízdenky. Knížka, která vám poodhalí, co se skrývá za tím pozlátkem blogovýho světa, a že všechno prostě není tak, jak to vypadá. Stosedmdesát stran upřímný zpovědi vás taky naučí, jak žít šťastně i s málem, jak zvolnit tempo a jak si PLNIT SNY. No a v neposlední řadě se dozvíte, že teda rozhodně neumím psát čárky.... celý text

tomas5327
02.03.2021 3 z 5

Velmi čtivé a oddechové. Hloubku a něco nového v tom ale nehledejte.

sarsevcikova
03.11.2019 2 z 5

Četla jsem ji už dávno, příběh zajímavý, ale čekala jsem něco jiného.

michaela.97
06.05.2019 3 z 5

Autobiografická zpověď je doplněna o krásný ilustrace a i když se nejedná o žádnou hlubokomyslnou literaturu, tak někam k vodě nebo do tramvaje za mě super čtení! Navíc miluju a obdivuju autorčino hraní si se slovy a mám ráda její instagram, kde právě veškerou svou tvorbu sdílí.

NikolČapková
30.07.2018 2 z 5

Pokud sháníte knihu, která vám pomůže v rozvoji osobnosti nebo k lepšímu žití, tak toto není správná volba. Odbočování od tématu, dle mě to nemá danou strukturu. Název knihy opravdu neodpovídá obsahu, velká většina je zaměřena na autorčiny názory na svět nebo partnerské vztahy. Občas kapitola s nějakými radami do života, ale upřímně nic převratného, co bychom neznali. Opravdu jde jen o myšlenkové pochody Martiny, které má snad každý člověk, kterého zajímají životní okolnosti. Nic nového a nezvyklého. Kniha je psaná upřímně a s odlehčujícími vtipnými frázemi. Kniha by mohla bavit a otevřít oči snad jen náctiletým.

Alisce
27.11.2017 4 z 5

Musím přiznat, že jsem Martinu dříve ráda neměla. Nebyla mi sympatická, zahlédla jsem jí při návštěvě Prahy a stejný pocit jsem měla i živě. Náhodou jsem nedávno narazila na rozhovor s ní a byla jsem překvapena. Byla jiná a já se rozhodla přečíst si její knížku. Kniha mi odpověděla na to proč mi Martina nebyla sympatická.Potvrdila jsem si, že často nemáme ani tušení co se skrývá v osobním životě těch druhých. Ta dokonalost a štěstí, které vidíme často není skutečné. Sakra často. Občas to cítíme občas nás to v žádném případě nečekáme. Díky za knihu, byla obohacující.

veriszv
14.11.2017 4 z 5

Spousta myšlenek...myslím si, že to nejsou myšlenky nijak zvlášť převratné, ale kniha se mi četla dobře. Ukrývá v sobě mnoho témat a mě bavilo u nich nechat plynout svoje myšlenky a rozvíjet je dál. Rozhodně koupě nelituji, i když mi přijde trochu matoucí označení knihy jako autobiografického příběhu.

Rumplestiltskin
06.10.2017 2 z 5

Jako u většiny knih podobného rázu mě bavila tak první polovina. Pak se informace a myšlenky začaly opakovat stále dokola, což mi přijde trochu kontraproduktivní.
Bechyňová se snažila vytvořit originální knihu žánru, který se v Čechách pohybuje výhradně překladově. Jestli se role zhostila se ctí se uvidí teprve až s jejími nástupníky (př. Kateřina Rezková). Na druhou stranu dostala minimalismus do blogerských vod a byla jednou z prvních vlajkových lodí éry blogerek na papíře.

Stai
18.07.2017 3 z 5

Se spoustou myšlenek v této knize souhlasím, ale vlastně jsem se nich nového nedozvěděla. Oblečení, make-up atd. jsem nikdy neřešila, takže pro mě tato knížka nebyla ničím závratným, co by mi otevřelo oči.
Na druhou stranu je zde ale napsáno plno věcí, co si spousta lidí neuvědomuje a jim by přečtení si této knížky rozhodně prospělo.

Bonnet
03.07.2017 1 z 5

Achjo, jako bývala čtenářka Martinina blogu jsem se těšila na nějakou tu osobnější knihu a taky jsem to tak trochu očekávala, neboť přesně takhle takhle ta kniha byla prezentovaná autorkou i čtenářkami. Já si ale pod knihou, která mění životy a pohledy na svět představuji něco jiného než splácané články z blogu (které jsem četla, což je asi velmi překvapivý fakt, když je to kniha hlavně pro čtenářky, hm) doplněné o ilustrace od autorčina amanta. Sem tam se tam objevilo nějaké to moudro, ale život mi nezměnilo a mohlo být stejně tak sdíleno na fb.

Leusee
24.01.2017 5 z 5

Tak nevím, jestli jsem četla stejnou knihu jako tady Candide, ale k životopisu měla opravdu hodně daleko. Naopak, rad, jak žít minimalisticky se najde hodně, jen je autorka popisuje vlastními slovy a dodáva svoje zkušenosti.
Mě kniha nadchla, jelikož miluji číst knihy ze života se kterými se může člověk ztotožnit a dodá mu inspiraci. A těší mě, když mužu podpořit nové, mladé, začínající spisovatele.

Nixa
05.01.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila. Sama autorka psala, že se jedná o popis toho jak se ona snaží žít minimalisticky a že v knize nebudou jen nějaké obecné rady. Věděla jsem tedy do čeho jdu a že to bude spíše její životopis. Autorku jsem ráda podpořila a snad se někdy dočkáme další knihy.

Lucii23
15.11.2016 5 z 5

Citlivá, upřímná, svěřující se kniha.. i autorka :) Lehké čtení, odpočinkové, relaxační, zároveň ale motivační, motivační takovým tím lidským způsobem, kdy tam není něco jako "Buďte nejlepší a vše bude ok", ale "Vím jak se cítíte, taky jsem to zažila" :) autorka je mi velmi blízká, moc ji přeji úspěch, knihu doporučuji každému :) pro radost!

Panda92
27.10.2016 odpad!

Souhlasím s komentářem Candide. Název knihy je opravdu nešťastně zvolený. Rovněž se mi nelíbilo, že je knížka napsaná hovorově...

Candide
13.09.2016

Kniha mě bohužel velmi zklamala, byla totiž úplně o něčem jiném, než jsem čekala. Těšila jsem se na tipy a triky, jak žít minimalisticky, a místo toho jsem dostala jenom životopis autorky. Není to ale primárně její chyba, příště si holt před koupí musím dobře prostudovat anotaci.

minimalismus

Martina Bechyňová