Mimozemšťané a hvězdy

Mimozemšťané a hvězdy https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74733/mimozemstane-a-hvezdy-74733.jpg 3 24 4

Povídková kniha rozdělená do tří skupin. První, Mimozemšťané obsahuje 11 povídek, druhá Hvězdy s podtitulem příběhy hrdinů vesmíru 6 povídek a závěrečná Mezi Zemí a Měsícem je tryptych.

danny_21
12.03.2019 3 z 5

Simonova povídková kniha má jeden společný znak - vesměs povedené a atraktivní myšlenky nedokázal autor naplno a osudově rozvinout a zůstal většinou tak nějak na půl cesty. Ve výsledku to vidím na čistý střed - 50 %

penthyn4419
20.08.2018 4 z 5

Knížku jsem přečetl už kdysi strašně dávno a dneska jsem na ni narazil doma v knihovně. Po krátkém prolistování jsem si vzpomněl na spoustu z těch povídek i na ty pozoruhodné myšlenky v nich. A vzhledem k tomu, jak jsou jednotlivé povídky krátké, by tu knížku dokázal přečíst snad každý.

vejtras
13.09.2015 4 z 5

Sbírka scifi povídek ze 70. let, které jsou i po 40 letech aktuální. Oceňuji hlavně aktuálnost etických témat a technické znalosti autora.

Šance najít ve vesmíru jiné myslící bytosti je těžko odhadnutelná. A i když připustíme, že takové bytosti potkáme, a dále že jsou přibližně podobné lidem - obé velice sporné předpoklady - , je varianta kontaktu nejhojnější ve fantastické literatuře, totiž setkání civilizací na přibližně stejném vývojovém stupni, ještě mnohem nepravděpodobnější, když uvážíme, že přes 99 % dosavadní historie lidstva připadá na dobu kamennou. Bytosti podobné lidem, které by mohli kosmonauti objevit na cizích planetách, by se tedy sotva nacházeli ve stadiu porovnatelném s naším, ale mnohem spíše na úrovni pravěké společnosti. Ale co by se autor science fiction staral o pravděpodobnost?

tlapička
05.11.2013