Milostný trojúhelník

Milostný trojúhelník

Barvitý příběh lásky a zrady odehrávající se na anglickém dvoře 14. století. Když byl popraven hrabě z Kentu, jeho dcera Joan žila s matkou a bratrem na královském dvoře pod ochranou královny Filipy. Král Eduard III. ve snaze obhájit nárok na francouzský trůn se pouští do války a potřebuje spojence. Joan tedy odjíždí s královnou do Antverp, aby posloužila jako vějička pro bohatého a krutého pána z Albretu. Ocitá se v soukolí politických intrik a v tomto nepřátelském prostředí daleko od domova, kde se může spolehnout pouze sama na sebe, nachází nečekaného spojence...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291551/milostny-trojuhelnik-tT2-291551.jpg 2.99

A Triple Knot (2014)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Elfryt

Kniha se mi líbila, začátek je takový nic moc a chvíli trvá než se kniha rozjede. Ale historické romány mám opravdu ráda a tento patří k těm povedeným. Rozhodně je co zlepšovat, pravda, že kniha by nemusela mít ani tolik stran, protože chvilkama je to takové pusté. Ano kniha by se měla přejmenovat na čtyřúhelník a opravdu i mě mrzí, že Thomas má méně prostoru než ostatní postavy. Každopádně kniha má to co historický román mít má. Jiná doba, jiný mrav.

speciale88

Jak je zde už psáno kniha by se spíše měla jmenovat milostný čtyřúhelník. Mě osobně se četla dobře a lehce sem se do děje vžila. Pro čtenáře, který rád čte historické romány.

TerryDee

Další kniha za mnou, a že mi dala zabrat. Nějak jsem nemohla překousnout jednání malých dospělých (opravdu jedenáctiletá dívka nutí chlapa skoro o polovinu staršího k sexu a matka jí na to později řekne, že si myslela, že má víc rozumu). I když chápu, jiná doba, jiný mrav. Nicméně knihu bych přejmenovala z Milostného trojúhelníku na Milostný čtyrúhelník. Příběh pojednává o Joaně/Janě z Kentu, která se jako jedenáctiletá tajně zalíbila o čtrnáct let staršímu Thomasu Hollandovi, což se samozřejmě nelíbilo rodině a ani korunnímu princi Eduardovi (známému jako Černý princ), který si na svou sestrenkou dělal nárok. Jak už to ve středověku bývá, Joanu nakonec provdali za Willa z Montagu. A tady nastal zlom, nějak se ukázalo, že Will je gay a navíc touží po princi Eduardovi, který toho využíval, aby mohl být Joaně nablízku. Nicméně se na scéně znovu objevil Thomas Holland s tím, že chce zpátky svoji ženu. Takže začaly tahanice o to, kdo získá Joanu. A hádejte, vyhrál Thomas a měli se šťastně. Avšak, nic netrvá věčně a Thomas zemřel, a tím se otevřel prostor pro Eduarda. Za něho mě mrzí, že když už byl s Joanu, tak nedostal takový prostor jako jeho předchůdci.