Milostné zmatky královny krásy

Milostné zmatky královny krásy https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20971/bmid_milostne-zmatky-kralovny-krasy-QUU-20971.PNG 4 10 2

Autor ve svém novém povídkovém výboru nabízí pohled do podivuhodného světa tajemství a lásky. Podobně jako v předešlé knize Co mají vědět ženy, aby byly milovány obratně využívá kulisy sci-fi. Hrdinové se pohybují ve vzdálených galaxiích, ale prožívají příběhy, které jsou věčné. V popředí autorova zájmu jsou především vztahy mezi lidmi, respektive mezi mužem a ženou. Na vše pohlíží s osobitým humorem, který má často poněkud hořký nádech. -- zdroj: legie.info --... celý text

Arkagas
05.05.2020 3 z 5

Podle přebalu a anotace by se mohlo zdát, že se jedná o červenou knihovnu. Já tuhle knihu našla v knihovně maminky přítele mojí mamky a nějak mě prostě učarovala. Tohle není romantika, tohle je náhled na životní situace z jiného pohledu - z pohledu, který je nám obyčejně skrytý. V každé povídce této knihy se hrdinové ženou za něčím, co nemají. Např. v jedné povídce sledujeme zhrzeného manžela, který se věčně nespokojený se svou ženou a tak si nechá vymazat paměť a počítačem si najít novou, pro něj nejideálnější partnerku.. a jaké překvapení, když ho počítač zavede zase k jeho ženě, kterou si on už nepamatuje a proto je pro něj teď tak úžasná.. Krásný pohled na to, že to co je nám souzeno většinou v životě už máme, jen si to neuvědomujeme. Každá povídka je z úplně jiného soudku.

ledmed
06.12.2015 5 z 5

Podle názvu by jeden čekal červenou knihovnu nebo podobný žánr, ale mají v sobě skrýtý vzkaz. Aspoň tak jsem to brala já. Příběhy bych doporučila každému, třeba jen tak na zamyšlení, co je vlastně v tom životě důležité.

Část díla

všech 20 částí díla

Kniha Milostné zmatky královny krásy je v