Milosť pre Gregora Mocha

Milosť pre Gregora Mocha https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140003/bmid_milost-pre-gregora-mocha-655ab73719dbe.jpg 5 26 6

Pútavý historický romantický príbeh zo stredovekého Slovenska zachytáva život Gregora Mocha, posledného z rodu mestských katov, ktorého matka a neskôr i otec chceli uchrániť pred dedičnou povinnosťou byť katom. Keď sa však chlapec vyučil za kováča, osud si ho našiel. Gregor Moch, kat, kováč, ránhojič, nešťastný človek, osamotený, všetkými opovrhovaný, túži len po tom, aby mohol žiť obyčajný život. Keď sa mu podarí zachrániť pred smrťou upálením Alžbetu, krásnu a nevinnú dievčinu, ktorú obvinili z bosoráctva, v jeho zatvrdnutom srdci začne klíčiť dovtedy nepoznaný cit...... celý text

Jurajovamaka
06.02.2021 5 z 5

Jedna z najkrajších kníh, čo som kedy čítala. Chytá za ❤ a úplne VÁS vtiahne do deja, pohltí, dojme, rozosmeje, rozplače. A zároveň ukáže, o čom je vlastne život a prečo sa oplati žit. Knižka je balzamom na dušu. Určite sa k nej ešte niekedy vrátim. Autorka má nádherny štýl písania, je to ako dar od Boha.
Odporúčam pre VŠETKÝCH, ktorí milujú precítené knihy do hĺbky ❤❤❤

Jacinda123
08.12.2019

Pekný príbeh. Tentokrát nie o lordoch a podobne ako to býva v takýchto románoch, ale o obýcajných podaných.

karkulka71
31.03.2019

Úžasná knižka. Ponúkla mi ju pani v knižnici, keď som hľadala knižky od Jany Pronskej.
Zaujímavé myšlienky napísané krásnym jazykom. Prečítam si aj ostatné a už sa na ne teším.

RADIN
29.11.2018 5 z 5

Nečakal som,že ten príbeh bude taký silný.Alžbeta si ma získala,,,ako dokázala odpúšťať aj tým, ktorý jej ublížili.

Venezia
15.06.2013 5 z 5

Príjemné prekvapenie. Autorka tak krásne narába so slovami, že jej je na tento druh literatúry aj škoda. Škoda, že nie je isté, kedy sa vlastne dej odohráva, predpokladám medzi 15. - 18. storočím, keď sa tu pálili bosorky. Adam z druhej časti knihy vie naozaj rozosmiať.

Andulienka
06.04.2013 5 z 5

Pekný, dojímavý príbeh z dávnejšej minulosti zo stredného Slovenska. Svojím zmýšľaním, citmi i konaním mi hlavná postava Gregor Moch prirástol k srdcu....Viem si živo predstaviť tento príbeh sfilmovaný......sedliaci, drevenice, hon na čarodejnice...krásna príroda :)

slovenská literatura popravčí, kati historické romány

2012  97%Milosť pre Gregora Mocha
2013  80%Vyvolená
2015  87%Mrazená škorica (Vôňa minulých životov)