Milost, pane prezidente

Milost, pane prezidente https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521937/bmid_milost-pane-prezidente-3Qo-521937.jpg 5 6 3

Prezidentské milosti vždycky vzbuzovaly ve veřejnosti malá zemětřesení, bez ohledu na to, kdo byl prezidentem. Sám jsem ale ve svém životě reportéra narazil na řadu případů, kdy si dodnes nejsem jist, zda bych milost udělil, nebo ne, být prezidentem. Někdy je vina jasná, ale překvapivě ji zpochybňují nečekané okolnosti. Jindy jsem pochyboval o tom, kdo je vinen a kdo je oběť od začátku, přestože podle rozsudku to bylo jasné. A někdy jsem narazil na příběh tak bizarní, že nebylo jasné nic. Právě proto se zrodila postupně tato knížka, kde jsem si s těmi nejasnými a prapodivnými příběhy trochu autorsky pohrál. Někdy jde o vraždu, jindy o bombu plnou fekálií nebo o dítě, které ze strachu z trestu zalže a zkazí někomu nevinnému život. A ještě jindy jde o houby. Doslova. Tahle kniha hodně vychází ze života. I z mého… Josef Klíma.... celý text

tittanie
17.04.2024

Na knihu jsem docela dlouho čekala, než byla volná v knihovně.
Jsem ráda, že jsem si ji přečetla. A doporučuji, po přečtení ještě otočit stránku, je tam vysvětlení, které příběhy jsou pravda a které fikce. Já jsem si toho všimla, až díky komentářům.
Nejvíce se mi líbily příběhy Dítě a Droždí. Poslední příběh taky nebyl marný :D

Danago
17.04.2024 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Velice dobře napsané. A je moc fajn, že autor na konci knihy čtenáři prozradí co je pravda a co fikce.

Ditules
12.01.2024 4 z 5

Moc pěkná fikce s několika pravdivými body.

Kniha Milost, pane prezidente je v