Miliónová holka

Miliónová holka https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79762/bmid_milionova-holka-rIO-79762.jpg 4 280 34

Ke svým čtenářským kamarádkám a kamarádům se již potřetí vrací Hanka Kořínková, pekloveská miliónová holka, která energicky, se zdravou ctižádostí řeší nejrůznější zapeklité situace svého patnáctiletého života. 3. vydání

Anavi8912
17.11.2023 4 z 5

Vzpomínka na léta dávno minulá. Knihu jsem četla před vice než 40 lety. Pamatovala jsem si jen název knihy a matně krásné ilustrace. Pěkná knížka popisující život dospívajíci dívky, její trápení, první lásku, hledání sama sebe.

Django
22.09.2023 4 z 5

Pohodová oddechová kniha o životě dospívající holky na venkově. Díky ní jsem si opět vzpomněl na spoustu věcí z mého dětství na vesnici a za to jsem byl moc rád. Sama kniha tak trochu začíná a i končí uprostřed ničeho, což je škoda. Dojde na kamarádky, lásky i hledání sama sebe a přesně o tom dospívání je. Já byl spokojen.

Ctirada
01.04.2023 3 z 5

Z dětství jsem si pamatovala akorát obálku a chtěla jsem vědět, zda knihu schovávat pro své dcery...

Dlouho jsem dumala, o čem kniha bude - odehrálo se několik zásadních událostí, a přestože nemám ráda přehnaná dramata dnešních náctiletých, tohle bylo neslané nemastné.

Hvězdičky dávám za to, že děj pro mě nebyl předvídatelný, chtěla jsem vědět, jak to dopadne a "moudro" na závěr. Dost bych však zvažovala, zda ji doporučit nějaké dívce.

janas118
01.02.2023 4 z 5

Pohodová kniha s krásnými ilustracemi. :)

Lena79
15.01.2023 5 z 5

Pěkná kniha o běžných starostech náctiletých. První lásky, zklamání. Odpočinkový příběh o dospívání.

Marki019
11.01.2023 5 z 5

Krásná kniha mého dospívání. Pěkný příběh, který se v dnešní době už stát nemůže.

Merlinit
01.01.2023 2 z 5

Asi bych měla být knihou nadšena (dívčí léta jsem prožívala v době Hančina dospívání), leč nebyla. Příběh kostrbatý, Hanka se chvílemi chovala jako pitomec...

Belanna
28.08.2022 5 z 5

Nejoblíbenější knížka většiny děvčat, hlavně u naší generace :)

Nofar197
04.04.2022 4 z 5

Další kniha mého dospívání, koncem osmdesátých let jsem se k ní mnohokrát vrátila. Pan Rudolf psal dobře, ale co se týče chlapeckých jmen, neměl právě mnoho fantazie, nezdá se vám?

Kontryhelka
21.01.2022 5 z 5

Krásné a milované čtení mých pubertálních let. Pan Rudolf byl na dospívající mládež opravdu mistr a perfektně dovedl ve svých knihách popsat pocity všech mladých. Ale ta doba taková byla, takové jsme byly my děvčata, toužily jsme být dospělé, chtěly lásku a být zamilované a byly jsme tak krásně pitomé. Měly svoje sny a touhy. Paráda. Protože to k mládí patří a bez toho to není ono. V knihách se každá většinou z hlavní postavou ztotožnila a prožívala příběh naplno s hrdinkou. Krásné knihy, za které panu Rudolfovi děkuji.

knihomolka1197
07.03.2021 5 z 5

Jedna z knih mého dospívání. Vracela jsem se k ní opakovaně, tak se mi líbila. Dnešním holkám tohle samozřejmě nic neřekne, ale přece jen, kdyby si tohle přečetly, nic by se nestalo:-)

Arkagas
07.01.2021 2 z 5

do třetice všeho dobrého, další kniha ze série "povinná četba mé dcery". Tentokrát dívčí román odehrávající se za hluboké totality o Hance, která musí překonávat nástrahy ve škole, doma, ale i ve volném čase. Obyčejná česká rodina, kdy otec je trochu despota, matka má svým způsobem radši mladšího sourozence a hlavně je drbna a vše se srovná a spojí až v momentě, kdy Hanka skončí v nemocnici a na nějaký čas ochrne. Jiná doba, jiná rozhodnutí (např.: že díky dvojce z chování by se Hanka nedostala na SŠ..). Kniha vcelku čtivá, ale nezáživná, nudná a pro dnešní mládež naprosto mimo dle mě. Někdo by měl ty seznamy povinné četby konečně upravit. Já jsem jí projela rychločtením a některé pasáže jsou tak ucourané, že si nedovedu představit, že by bavily 12 holky dnes..
Ale jako oddechové čtení naprosto chápu, že se k ní starší generace vrací.

ArwenAragorn
07.08.2020 5 z 5

Další z mých oblíbených dívčích knih

WendyWriter
25.07.2020 4 z 5

Tahle kniha se mi opravdu moc líbila,byla plná dobrodružství,napětí i lásky

georginaa
04.07.2020 4 z 5

Tuto knihu jsem dostala k narozeninám , když mi bylo 13 let. Viděla jsem, jak se život může změnit během jedné chvíle, jednoho rozhodnutí. Knihy mi v té době docela pomáhaly si uvědomit spoustu věcí. Jak mít dobré kamarády, čeho se vyvarovat a co udělat proto, abych byla spokojená. Stanislav Rudolf se nejednou přiblížil k tématice dospívajících dívek. Mám jeho knihy do dnes ráda a v té době opravdu pomohly vidět trochu ten svět jinýma očima.

Allla9
20.04.2020 5 z 5

Příběh je dívčí, i když jsem starší, tak se mi líbil.

ddkk
06.03.2020 5 z 5

Dívčí čtení mého mládí... první lásky, prázdniny a samozřejmě Rybín....Stanislav Rudolf byl spisovatelem (nejen) mého srdce...

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

Tuto knížku jsem četla v mládí hodněkrát ...Prostě krásný dívčí románek...

Vendas
19.03.2019 5 z 5

Stara klasika,super!

moničina
27.01.2019 5 z 5

Stanislav Rudolf mal taký dobrý štýl písania, ktorý mi sadol. A táto kniha nie je výnimkou. Zaujala ma v čase dospievania pred 30 rokmi a aj nedávno som si ju znova prečítala.