Sestry z Versailles

Sestry z Versailles https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357436/bmid_sestry-z-versailles-k79-357436.jpg 4 75 37

Milenky z Versailles série

Velkolepý zámek ve Versailles byl za svou dlouhou existenci svědkem mnoha milostných dobrodružství, jejichž aktéry byly často i korunované hlavy, zejména však Ludvík XV., který za svůj život proslul mimořádnou zálibou v hezkých ženách. Ve výčtu jeho milenek sice většinou figurují slavné osobnosti jako markýza de Pompadour či Jeanne du Barry, avšak ještě před jejich příchodem uchvátila královo srdce pětice sester ze zchudlé aristokratické rodiny de Mailly. Tento strhující román, v jehož vyprávění se střídá všech pět sester, nabízí nejen historická fakta, ale i mnohdy šokující vhled do nevázaného života na francouzském královském dvoře 18. století.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

The Sisters of Versailles , 2015

Zuzana08
13.03.2019 3 z 5

Co mne moc bavilo, bylo popisování života na zámku, zvyky, hodování, hygieny aj. tehdejšího života. Škoda jen, že tam toho bylo tak málo.
Bylo to v podstatě pořád o jednom a tom samém. Žádny zvrat či překvapení se nekonalo.
Co se mi ale příčilo ze všeho nejvíce, byla přetvářka! Jak si ty sestry neustále dokola v dopisech psaly a ubezpečovaly se jedna druhou, jak se mají dobře, jaká mají skvělá manželství a jak si všechno navzájem přejí. Přitom by si jedna druhé vyškrábaly oči.....no.

LuckyZ
22.10.2018 3 z 5

Zajímavá kniha, ale pořád o tom samém dokola, jak se sestry u krále střídaly:-)

jahlina
12.10.2018 3 z 5

Knížku jsem četla s cílem, přečíst si oddechový příběh o lásce a zradě, o intrikách... Knížka splnila moje očekávání. Četla se dobře, žádné komplikovanosti. Co mi vadilo, bylo dost překlepů, což mě u Knižního klubu docela překvapilo. Copak to nikdo před vydáním nečte? Koukala jsem, že by to měla být celkem trilogie, tak snad se v tomto ohledu polepší.

tereza1198
28.09.2018 3 z 5

Příběh jsem trochu znala z knihy Milenky královské. Příběhy sester v románové podobě mě zaujaly. Intriky, Versailles a romantika. Celou dobu jsem ale vnímala ten podtón. Hladovění lidí, lenost a nechuť krále řešit problémy, nadřazenost aristokratů. Svět kde se řeší, kdo má na sobě dvakrát stejné šaty, kdo a v jakém pořadí jede v kočárech a kde bují taková dekadence, zatímco lidé umírají hlady, byl odsouzený k zániku.

knihovnička007
14.08.2018 2 z 5

Na mne moc stránek. Od knihy jsem toho moc nečekala, takže jsem nemohla být zklamána. Ale ničím nepřekvapila.
Luisa se do Versailles opravdu nehodila a to jí dostalo. Hortenzie měla nejvíc rozumu, kdežto Diana ho moc neměla..
Slyšela jsem o jiných milenkách Ludvíka XV., o sestrách zatím ne, takže aspoň tenhle účel kniha splnila.
Vadily mi gramatické chyby v knize a sprostá slova, ta byla opravdu zbytečná. Že by snaha autorky o senzaci?

orinka3
28.06.2018 2 z 5

Bohužel, pořád se tu mlátí ta stejná sláma. Četba snadná, děj minimální.

H.Anetka000
07.05.2018 2 z 5

Podle recenzí jsem od knihy očekávala daleko více. Příběh je velice jednoduchý. Pětice sester de Mailly mě navíc po celou dobu rozčilovala svou naivitou, nadřazeností a do určité míry i hloupostí. Po celou dobu čtení jsem očekávala nějaký zvrat, něco, co dodá knize spád. Bohužel jsem se toho nedočkala. Kniha si plyne ve svém pomalém tempu a čtenáři nábízí vyprávění o šatech, pudru, sesterské lásce, nenávisti a touze být s králem. Námět knihy je dobrý, přestože má kniha téměř 500 stran, je vše popsáno a výprávěno jen velmi povrchně... Je to škoda...Za námět a krásnou obálku dávám 2 hvězdičky.

lapagerie
03.05.2018 4 z 5

Příjemný příběh pěti sester, z nichž čtyři se vystřídaly v posteli Ludvíka XV. Jejich věhlas sice pak zastínily mesdames de Pompadour a du Barry, ale zapomenuty nejsou. Knížka je rozdělena na kapitoly, které vypráví jednotlivé sestry. Přesto je přehledná, čtenář se neztratí. Osobně mi byla nejvíce sympatická pokorná Luisa, ačkoliv na pozici oficiální metresy se zjevně nehodila. Pauline a Marie Anna byly sebestředné manipulátorky, Diana hloupá, ale přímá. Hortenzie, jediná, která se královou milenkou nestala, nijak nepřekvapí.

Danka22
28.04.2018 4 z 5

Moc hezký, historický román. Autorka na konci sice přiznává, že ne všechno je podle pravdy, ale myslím že svůj účel to splnilo. Zaujalo mě to.

DominaCZ
26.04.2018 5 z 5

Četlo se mi to hrozně dlouho.
Má to dost stránek a vůbec to neubývalo.
Ale jinak je to very bjůtyfl. Hlavně proto, že je to skutečné.
Ve finále byly všechny chudery, kdo by to byl řekl.
Má taky krásnou obálku.

tereza94
16.04.2018 5 z 5

Krásný příběh založený na skutečných událostech o jedné rodině. Je to příjemná oddechová četba, která ovšem odhaluje specifika a složitosti doby. I přes téměř 500 stran jsem nelitovala a čtení si moc užila. Rozhodně doporučuji všem, kteří mají rádi historické romány s trochou lásky a intrik.

krtecek_1
13.04.2018 4 z 5

"Každá žena ve Versailles má své nepřátele". Tato věta naprosto vystihuje celý příběh. Příjemná exkurze ke dvoru Ludvíka XV.

perpe2a
02.04.2018 3 z 5

Zezačátku jsem se nudila, kniha se mi nelíbila. Naštěstí se pak děj trochu více rozběhnul a až do konce to bylo celkem čtivé. Ale i tak, je to průměr. Jediné, co mě neodradilo knihu odložit byl fakt, že se jedná o skutečné události. Kdo má rád historii, tomu se bude líbit asi více. Mě tam prostě chyběla šťáva...

Květ
18.03.2018 5 z 5

Historická beletrie podle skutečnosti o pěti sestrách Mailly-Neslé, z nichž čtyři se staly milenkami Ludvíka XV. Knížka se četla velmi pěkně, zvládla jsem ji na jeden zátah i když čítá bezmála 500 stran. Ve vyprávění se střídají jednotlivé sestry a tím se zajímavě mění pohled na situaci a přidává to románu další rozměr. Nechybí zde intriky, naivita, ambice, zoufalství, láska, zhýralost, pokání.... Vše dobře vykreslené, čtivě napsané, bavilo mě to.

Paja1709
11.03.2018

Na knihu jsem se moc tesila.A pak prislo velke zklamani.U cteni jsem se nudila .Porad jsem cekala ze se neco zacne dit a ono nic.Knihu jsem nedocetla a odlozila.A to uz se mi pekne dlouho nestalo :-(

zuzana2599
26.02.2018 5 z 5

Šťavnatý a ohnivý román ze zámku Versailles. Svůj život u dvora zde líčí pět sester z rodu Neslé, příběh je proložen dopisy, které si sestry vyměňují. Historické romány čtu opravdu moc ráda a tento se mi obzvlášť líbil. Je krásně čtivý, nepřeslazený a přitom jemně pikantní a já po dočtení věřím, že tak nějak to skutečně bylo se sestrami Neslé na dvoře krále Ludvíka XV :-)

alnahu
21.02.2018 5 z 5

Neobyčejný příběh Ludvíka XV. a sester z rodu Mailly-Neslé. Pět sester Pauline, Diana, Hortenzie, Louisa a Marie Anna -čtyři z těchto sester se stali královými milenkami, jediná Hortenzie jeho náruči unikla a ta nám povypráví v této knize jejich příběh. Kniha je proložena dopisy mezi sestrami.Po delší době jsem sáhla po historické knize a opět jsem si skvěle početla.

18. století Francie romantika milenky panovníků Ludvík XV., 1710-1774

Sally Christie