Muž, který hledal svůj stín

Muž, který hledal svůj stín https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383204/bmid_muz-ktery-hledal-svuj-stin-PfK-383204.jpg 4 1147 1147

Milénium / Millennium série

Druhé, brožované vydání pátého dílu Milénia. Lisbeth Salanderová si odpykává trest v ženské věznici Flodberga a snaží se vyhnout konfliktu s ostatními vězeňkyněmi. Když se však zastane mladé ženy bangladéšského původu ze sousední cely, okamžitě ji napadne Benita, nepsaná vůdkyně věznice. Za Lisbeth přijede na návštěvu její dávný poručník Holger Palmgren a oznámí jí, že získal dokumenty vrhající nové světlo na bezpráví, které na ní bylo pácháno v dětství. Lisbeth poté požádá novináře Mikaela Blomkvista, aby jí pomohl s pátráním. Stopy je dovedou k jistému Leu Mannheimerovi, zaměstnanému na vysokém postu v Investičních fondech Alfreda Ögrena. Jak je minulost bohatého mladého muže z finančnických kruhů propletena s minulostí Lisbeth Salanderové? A dokáže se Lisbeth postavit stupňujícím se hrozbám Benity a jejího gangu? David Lagercrantz splétá napínavý příběh o zneužívání moci, otázkách cti a stínech Lisbetina dětství, které ji stále pronásledují.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Mannen som sökte sin skugga , 2017

karelk
21.09.2017 5 z 5

Navzdory některým čtenářům níže/výše se mi to moc líbilo. Od začátku druhé poloviny knihy jsem byl napnutej jak guma od trenýrek a tak jsem druhou půlku přečetl jedním dechem. Za mě je to důstojné pokračování Milénia.

PetK
21.09.2017 4 z 5

Líbí se mi, jak "nový" autor nápaditě zasazuje do nových příběhů to, co bylo v prvních dílech jen naznačeno - dvojčata, příběh tetování... Námět mi sedl do nálady, takže nemám námitek. Trošku mě jen mrzelo, že vyústění příběhu bylo z velké části jasné už v průběhu knihy, takže žádná velká pointa se nekonala. Škoda. Ale pořád je to Milénium.

pobijecmuch
21.09.2017 4 z 5

Po přečtení některých zdejších komentářů k této knize se domnívám, že ji někteří čtenáři ani nečetli, nebo nevěděli, o čem ta kniha je. Ono je totiž zvláštní číst pouze větu, že to autor neměl vůbec psát, a že použil jména postav od jiného autora. Já se zeptám jinak, co vás nutilo do této knihy? Zvědavost, zoufalost, nebo jen potřeba potom vyplodit pár vět, které vlastně nejsou ani komentář k této knize? Zbytečné příspěvky, které tu snad brzo zapadnou.
Pátý díl je průměrná kniha, která sice začíná svižně, ale brzo spadne do obyčejné knižní omáčky, která může někoho i nudit. Teprve druhá půle knihy začíná být akčnější a předešlé popisování si dáte do souvislosti. Migrantská tématika je tam úplně zbytečná a vůbec nezapadá do myšlenky Milénia. Nové postavy jsou divné a některé popisované situace nedávají smysl. Celá kniha byla napsána opět na objednávku, tedy jen pro zisk peněz a slávu vydavatele. Zklamaný nejsem, tak trochu jsem čekal, že to nebude žádná literární pecka, proto moje hodnocení bude průměr. Uvidíme, co nám přinese příští rok šesté pokračování. Snad to bude lepší, anebo naopak. Já rozhodně u toho budu a znovu něco napíšu. Jak říká náš velký český velikán - Můžete s tím nesouhlasit, můžete se dokonce i rozčilovat, ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat.

bigpears
21.09.2017

Pro me je tato kniha zostuzeni Stiega Larssona. Jeho rodina spolecne s Lagercrantzem rejzujou dalsi prachy - urcite planuji dalsich 5 dilu.
Nedocetl jsem a uz nikdy vic. Millenium ma tri dily a vse ostatni je odpad.

Martiiiik
20.09.2017 4 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale pocity z ní mám rozporuplné. Našla jsem zde několik chyb. A na můj vkus zde bylo málo Lisbeth :-). Jinak příběh je zajímavý, čtivý. Romantická dušička oceňuje dobrý konec :-)

pifffka
20.09.2017

Zbytečná kniha od průměrného spisovatele, který použil jména hlavních postav od spisovatele úspěšného.
Strašná nuda, takových knih bylo už napsáno tisíce a za pár týdnů si ani nevzpomenete co jste četli.

Haen
19.09.2017 4 z 5

Když pominu skutečnost, že Lagercrantz nikdy nebude Larsson, četla se mi knížka moc dobře, další setkání s Lisbeth a Mikaelem potěšilo, problematika dvojčat mě zaujala. Bavilo.

hs777
18.09.2017 3 z 5

Dočteno a bohužel musím říct ... velký smutek. Bylo to jako setkání po letech s někým, kdo vám byl dřív hodně blízký - sice znovu sedíte u jednoho stolu, ale už vás dělí propast.

Bettyx
18.09.2017

Jak zde bylo řečeno - parazitismus. Na konci jsem cítila akorát vztek, proč nenechal autor Larssonův odkaz v klidu spát. Přála bych si obě pokračování nikdy nečíst a uchovat si zbožný dojem, který ve mě původní trilogie zanechala. Zklamání.

ddkk
18.09.2017

Dočetla jsem to jen kvůli Lisbeth...ale bohužel tentokrát úplně odfláknuté, několikrát jsem knížku chtěla úplně odložit. Zdá se mi, jakoby se rodina + Lagercrantz ještě honem-honem chtěli svézt na Stiegově vlně....pro mne hodně špatné :-(

jindrusa
18.09.2017 4 z 5

Jako není to Larsson, to je jasné, je to jiné, možná jednodušší. Celou dobu jsem byla napnutá, ale ten konec šel napsat líp. Vzhledem k tomu, že největší Lisbethina hrozba Kamila v knížce nefigurovala, tak očekávám pokračování a opět si ho ráda přečtu.

Freda
17.09.2017 odpad!

Autor to nemel vubec psat. Nema na to. Je to ostuda rodiny Stiega Larssona, ze takto dokazou parazitovat na jeho talentu. Doufam, ze je Stieg strasi. Jedine plus je, ze jsem poslouchala audioknihu a Martin Stransky je skvely. Ale tu prazdnotu nevytrhne.

Schamila
16.09.2017 5 z 5

Zase se muselo číst a číst, protože to bylo nádherné, za mě - moc dobré, možná proto, že jsem se nenimrala ve slovíčkaření, nehledala jsem nedokonalosti a chyby, ale procházela jsem s hlavními aktéry dalším nádherným příběhem, nebo dokonce několika příběhy, zase se řešil nezvyklý problém společnosti ,sledovala jsem minulost, současnost a u některých hrdinů i budoucnost s ?. Nenapravitelná Lisbeth Salanderová a její boj o přežití a rozhovory a pátrání Mikaela Blomkvista - doufám, že autor píše už další díl ... i když. Pro mne jsou všechny díly Milénia skvělé.....

felia
16.09.2017 2 z 5

Tato kniha neměla být překládána

lubosh
16.09.2017 2 z 5

Kniha, která neměla být napsaná. A pokud ano, neměla být vydaná. Během série se úplně vytratilo kouzlo a atmosféra první Larssonovy knihy; Lagercrantzovy postavy jsou ploché, děj uměle natahovaný a hlavní zápletka taky podivná.

saez
15.09.2017 4 z 5

Už jsem si zvykla, že to není Larsson a pořád je pro mě milé potkat se se starými přáteli.
Dojem mi příšerně kazil ten, kdo dělal korekturu knihy. Vynechaná slova, překlepy, pravopisné chyby a korunu tomu nasadilo zcela nové slovo "uhodovat". O pomlázce tam přitom nepadlo ani slovo.

Irsaf
13.09.2017 5 z 5

Larsson to není, ale kniha se mi i tak líbila.

kytarka
13.09.2017 5 z 5

Mě se kniha líbila. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla o malé Lisbeth, o tom proč má vytetovaného draka... překvapila mě i část ohledně dvojčat, tohle bych vážně nečekala. Ráda bych se tačetla hned do dalšího dílu...

astroweb
13.09.2017 3 z 5

Původní trilogie super, další pokračování nebylo vůbec špatné, byť očekávání bylo trochu nejisté. Ale tento díl je zatím nejslabším článkem. Zprvu dobré, pak už roztříštěně poněkud chaotické, až poslední třetina dosti čtivá.

markettH
11.09.2017 3 z 5

Nedá se říct, že tento díl dosahuje kvality těch předešlých, ale jedná se spíše příjemné a nostalgické znovushledání se známými postavami.