Dívka v pavoučí síti

Mikael Blomkvist a Lisbeth Salanderová opět spolu. Časopis Milénium má nové majitele a proslýchá se, že investigativní novinář Mikael Blomkvist je vyhořelý a uvažuje o změně zaměstnání. Pozdě v noci Blomkvistovi zavolá profesor Frans Balder, přední odborník na výzkum umělé inteligence. Balder mu sdělí, že pro něj má důležité informace a že se setkal s výbornou mladou hackerkou, která se podobá někomu, koho Blomkvist velice dobře zná. Mikael Blomkvist doufá v exkluzivní reportáž, kterou on i Milénium tak zoufale potřebují. Ovšem Lisbeth Salanderová má jako obvykle své vlastní plány. Nadešel čas, aby se jejich cesty ještě jednou zkřížily. Autor původní série Milénium Stieg Larsson bohužel zemřel nedlouho před vydáním Mužů, kteří nenávidí ženy a obrovského úspěchu svého díla se již nedočkal. První díl byl publikován ve Švédsku v roce 2005 a zanedlouho se stal celosvětovým fenoménem. Trilogie vyšla v padesáti zemích světa a prodalo se jí přes osmdesát milionů výtisků, z toho jen v České republice přes čtyři sta tisíc. Milénium se dočkalo i úspěšných filmových zpracování — amerického a švédského. Příběh tajemné punkerky a nepřekonatelné hackerky Lisbeth Salanderové a investigativního novináře Mikaela Blomkvista nepřestává fascinovat fanoušky po celém světě. Především v Lisbeth Salanderové stvořil Stieg Larsson úplně nový typ hrdinky, která změnila moderní kriminální literaturu a stala se jednou z nejvýraznějších popkulturních ikon naší doby. Larssonův svět je tak komplexní a podmanivý a jeho postavy tak silné a živé, že si doslova vynutily pokračování. Napsání čtvrtého svazku se ujal úspěšný švédský spisovatel David Lagercrantz....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248256/big_divka-v-pavouci-siti-KPA-248256.jpg 3.92000

Milénium / Millennium 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Host

Det som inte dödar oss, 2015

Kniha Dívka v pavoučí síti

Katulinka69

Poklona autorovi za vyvedené pokračování Milénia

Pítrs85

I když jsem se ke čtvrtému Miléniu snažil od začátku přistupovat bez předsudků, že to napsal "ten druhý spisovatel" a ne autor 'originální' trilogie Stieg Larsson, přeci jen se určitému porovnání, nebo myšlenkám, jak by asi to pokračování vypadalo od samotného Stiega, nevyhnete. Začátek Dívky v pavoučí síti je ještě nadějný a snese vysoká očekávání, jenže zhruba v polovině se to Lagercrantzovi jaksi rozpadlo a vznikl mu z toho zaprvé naprosto neoriginální příběh a zadruhé něco tak hrozně přehnaného, že už se těšíte na poslední stranu, na konec, který je však ještě horší než ten děj předchozí (Spoiler(?) něco tak sluníčkového v jinak "temném"thrilleru se teda nevidí). Takže takhle ne, nechte už Lisbeth spát, nebo aspoň najděte někoho schopnějšího, kdo dokáže Larssonem rozepsaný materiál zpracovat daleko lépe.

IvetaZ

Důstojné pokračování Larssonova Milénia, ale to téma s umělou inteligencí... Nějak jsem se do toho nedokázala ponořit.

Petass

Navázala jsem rovnou po prvních dílech a musím říct, že očekávání hrůzného zážitku a znechuceného odložení knihy se nekonalo. Občas skřípe nějaký ten dialog, nemá to úplně plynulost a energii předchozích dílů, ale taky to není vůbec špatné. Lisbeth a Michael nejsou vůbec jednoduchá individua, ale zde pro mě znovu ožili, což se ale o některých vedlejších postavách říct nedá. Zápletka série se víceméně odhalila. Uvidíme, zda mě autor jen netahá za nos. Dám tomu šanci a pustím se do dalšího dílu. Klobouk dolů před autorem, že měl vůbec koule se do pokračování pustit.

aliza

Nečetla jsem žádné předchozí díly, takže nemůžu srovnávat. Ale kniha se četla skvěle, bylo to napínavé a jsem moc ráda, že ji mám ve své knihovně.

absa2611

Už je to delší doba, kdy jsem četla první tři díly. Trochu jsem se proto bála, že si nebudu pamatovat o co šlo, případné návaznosti a podobně, hlavní má obava ale byla ze změny autora.
Vše bylo zbytečné - kniha mě chytla hned od začátku, autorův styl mi maximálně vyhovoval a já už se těším na další pokračování.

konicekbily
03.12.2021

Poprvé jsem přečetl knihu v roce 2015, byl jsem nadšen, že vychází pokračování Milenia. Tehdy se mi kniha nelíbila, ale nyní, když, byly vydány další dva díly, jsem se rozhodl, že udělím amnestii a budu pokračovat ve čtení celé řady. Napodruhé mi kniha nepřipadá tak odpudivá, pochopil jsem styl nového spisovatele a Lisbeth Salanderová si určitě zaslouží, abych její osud dál sledoval. S vědomím, že budu k autorovi tolerantní.

Kubajzz
29.11.2021

Trochu jsem měl obavu z pokračování od jiného autora ale za mě opět super. Zajímavé, napínavé, čtivé. Určitě doporučuji.