Dívka v pavoučí síti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mikael Blomkvist a Lisbeth Salanderová opět spolu. Časopis Milénium má nové majitele a proslýchá se, že investigativní novinář Mikael Blomkvist je vyhořelý a uvažuje o změně zaměstnání. Pozdě v noci Blomkvistovi zavolá profesor Frans Balder, přední odborník na výzkum umělé inteligence. Balder mu sdělí, že pro něj má důležité informace a že se setkal s výbornou mladou hackerkou, která se podobá někomu, koho Blomkvist velice dobře zná. Mikael Blomkvist doufá v exkluzivní reportáž, kterou on i Milénium tak zoufale potřebují. Ovšem Lisbeth Salanderová má jako obvykle své vlastní plány. Nadešel čas, aby se jejich cesty ještě jednou zkřížily. Autor původní série Milénium Stieg Larsson bohužel zemřel nedlouho před vydáním Mužů, kteří nenávidí ženy a obrovského úspěchu svého díla se již nedočkal. První díl byl publikován ve Švédsku v roce 2005 a zanedlouho se stal celosvětovým fenoménem. Trilogie vyšla v padesáti zemích světa a prodalo se jí přes osmdesát milionů výtisků, z toho jen v České republice přes čtyři sta tisíc. Milénium se dočkalo i úspěšných filmových zpracování — amerického a švédského. Příběh tajemné punkerky a nepřekonatelné hackerky Lisbeth Salanderové a investigativního novináře Mikaela Blomkvista nepřestává fascinovat fanoušky po celém světě. Především v Lisbeth Salanderové stvořil Stieg Larsson úplně nový typ hrdinky, která změnila moderní kriminální literaturu a stala se jednou z nejvýraznějších popkulturních ikon naší doby. Larssonův svět je tak komplexní a podmanivý a jeho postavy tak silné a živé, že si doslova vynutily pokračování. Napsání čtvrtého svazku se ujal úspěšný švédský spisovatel David Lagercrantz....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248256/divka-v-pavouci-siti-KPA-248256.jpg 3.91907
Série

Milénium 4.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Host
Orig. název

Det som inte dödar oss, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (490)

Kniha Dívka v pavoučí síti

Přidat komentář
Smkno
28. dubna

Překonala jsem strach, abych si nezkazila dojem z první trilogie a dala se do čtení- a byla jsem příjemně překvapená. Kyberprostor trochu komplikovanější, ale neovlivnilo to vnímání dějové linky. A připadá mi, že je Lisbeth lehce polidštěná.

RickyRicardo
29. března

Původně jsem chtěl dát 4* ale ten konec se mi tak strašné moc líbil že dávám 5* boží.


Forest66
09. března

Knížka sama o sobě není, až tak špatná, ale jako pokračování Milénia je to nepřijatelný blábol. Snaha naroubovat na uzavřený příběh něco, co tam v žádném případě nepasuje

Zknihydohlavy
18. února

S ohledem na to, že původní autor Milénia Stieg Larsson zemřel po sepsání prvních tří dílů (a před vydáním jakéhokoliv z nich!), byla jsem k tomuto pokračování, které napsal jiný autor zprvu skeptická a pár let jsem odolávala. Milénium – původní trilogie si mě však naprosto získala a žádnou lepší severskou krimi jsem již nenašla (i když Kaštánek od Sørena Sveistrupa je v těsném závěsu). Po hlavních postavách (především po Lisbeth) se mi tudíž začalo stýskat, takže jsem si o knihu nakonec řekla k Vánocům a jsem opravdu ráda.

Přestože David Lagercrantz není Stieg Larsson (jak by také mohl, že?), bylo zjevné, že chování jednotlivých postav opravdu pečlivě studoval, aby cokoliv, co v rámci jím sepsaného pokračování udělají, působilo důvěryhodně. Musím říct, že mě rozhodně přesvědčil o tom, že postavy Lisbeth ani „zasranýho Kalle Blomkvista“ nezemřely spolu s Larssonem.

MatoPalkes
28. ledna

Super pokračovanie, podarený príbeh.

intelektuálka
04. ledna

Další z dárků - a nedalo mi to, než se vrátit k Lisbeth....

A nebylo to zklamání, autor se pokusil přivést do děje další prvky - nebezpečí při vytváření umělé inteligence - anebo zajímavou postavičku autistického dítěte ....

A samozřejmě úžasné schopnosti Lisbeth pohybovat se v kyberprostoru a využít jej pro pomoc druhým ...

Milénium patří mezi sérii, která mne příjemně překvapila, a k níž se mohu časem vrátit....

sirojezkin
02. ledna

Měla jsem obavy, jestli kniha bude tak dobrá, jako předchozí knihy. Byla ještě lepší ! Pěkně se četla. Tento styl psaní je mi bližší.

Hakate
01. ledna

Pokud autor navazuje na jiné dílo, bývá to většinou špatné (at jde o film, či knihu), toto ovšem je víc než zlé. Autor by lépe udělal, kdyby napsal podobnou knihu se svými postavami a svým příběhem.

1 ...