Milenci z Marony

Milenci z Marony https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217357/bmid_milenci-z-marony-jOw-217357.jpg 4 4 2

Soubor povídek a novel (Matka Johana od Andělů; Růžena; Puškvorec; Milenci z Marony; Mefistův valčík) jednoho z nejvýznamnějších polských spisovatelů (přítele Čechů a Slováků: básně Česká suita, Bratřím Čechoslovákům; vzpomínky na písně českých zajatců na Ukrajině z první světové války; známosti s Fr. Halasem a V. Nezvalem), spojený motivem lásky a smrti. Povídky a novely představují vrchol v tvorbě tohoto autora (psal vedle nich básně, romány, eseje o hudbě a literatuře) a jsou dnes vydávány po celé Evropě (novela Matka Johana od Andělů dočkala se i výborného filmového zpracování)... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Mladá fronta

Kochankowie z Marony

LeserDe
25.04.2022 4 z 5

Některé povídky a novely jsem úplně přeskočila, ale ty, které jsem četla, se mi líbily.

sika444
22.06.2019 5 z 5

Ústřední novela Matka Johana od Andělů patří k nejlepším dílům o exorcismu. Navíc po přečtení člověk stejně neví, jak to vlastně bylo. Skvost. Růžena je jedinečná črta o pragmatismu manželství. Puškvorec je plný erotismu a senzitivity. Milenci z Marony a Mefistův valčík jsou klasika. Skvělá kniha.

Část díla

Jarosław Iwaszkiewicz