Miláček Anglie

Miláček Anglie https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362634/bmid_milacek-anglie-bSi-362634.jpg 3 8 5

Kniha Miláček Anglie poutavě vypráví dramatický příběh z doby, kdy Velké Británii vládla pevnou rukou Železná lady. Tehdy spřízněné rody yorkshirských Duncanů a londýnských Gregorů, jejichž předek přišel kdysi z Čech, uzavřou po letech nedůvěry nové spojenectví. Do čela mocného klanu, který se chce dostat mezi nejbohatší uskupení v zemi, se postaví dva muži: záhadný Richard, XI. lord z Duncanu, a vlivný poradce premiérky Charles Gregor. Oba vedou neochvějně své lidi na cestě za vytčeným cílem. Když se zdá, že dosáhli až na vrchol londýnské společnosti, zasáhne do děje Charlesova dcera Patricie. Půvabná studentka z Cambridge se za zvláštních okolností ocitne koncem roku osmdesát devět v rozbouřené Praze. Zde si projde ona i její čeští přátelé těžkou životní zkouškou. Vše nasvědčuje tomu, že v ní obstáli. Brzy se však ukáže, že následky pražského pobytu mladé Angličanky jsou pro další osud rozvětvené rodiny velmi závažné… Pomoci může jediná osoba – britská královna Elisabeth... celý text

Zvonek030024
04.10.2020 3 z 5

Dobré počtení, sice pro ženský, ale najde se v něm i chlap, Zvonek 030024

Lada284
30.11.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila

Bert68
28.10.2019 4 z 5

Vhodná kniha pro volný čas, vtipné zápletky, strhující děj, překvapivé vyústění, umně vykreslené postavy. V Anglii jsem studoval a pak pracoval. Některé lidi z románu jako bych na ulici poznával, to platí i pro Prahu a Plzeň. Knihu doporučuji, navíc je v závěru náznak pokračování. Bude-li, těším se, Bert 68

Jenny520
22.10.2019 5 z 5

Mně se kniha velmi líbila, hlavně kapitoly o Listopadu 1989, doporučuji všem se zájmem o Anglii a tzv. romány s tématy rodové genealogie. Kdo očekává plytký příběh o lásce, ať se knize vyhne. Kdo má rád suchý anglický humor, ale i napětí, ať po ní šáhne. Jenny520

bree
28.02.2018 1 z 5

Nevím co si mám myslet o té knize, naprosto nesrozumitelná - příliš mnoho osob-neskutečné děje, ani jsem ji nedočetla, nebavila mě.

historické romány

V. R. Mach