Mikulášovy patálie

Mikulášovy patálie https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45534/bmid_mikulasovy-patalie-f9p-45534.jpg 5 1152 126

Mikuláš je malý nezbedný kluk s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět. 2. vydání.

Literatura světová Humor Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le petit Nicolas, Les récrés du petit Nicolas, Le petit Nicolas et les copains, Joachim a des ennuis , 1964

krabat
31.03.2014 4 z 5

I v dospělosti mě to stále rozesměje doporučuji všem dětem i dospělim

mája1970
27.02.2014 2 z 5

Neurazí ani nenadchne

paperka1969
16.01.2014

koupím tuhle knihu...nabídněte prosím.....

bibi.r
09.01.2014 5 z 5

Klasika, která vždycky rozesměje a je jedno kolik vám je :).

flaming foot
26.11.2013 5 z 5

Jako dítě jsem tuhle knížku miloval, příběhy malého Mikuláše a jeho vtipné příhody si získají jak srdce dětské, tak srdce dospělé ;)

Ivan F
04.10.2013 4 z 5

Ach, kde sú tie sladké časy detstva, kde sú tie nádherné roky osemdesiate, keď som bol dieťaťom. Už len listovanie v tejto knižke mi pripomína, aké to bolo vtedy iné.

McLovin
09.09.2013 5 z 5

Nejde nemilovat!!!Prostě moje dětství

Donika
31.07.2013 5 z 5

Mám velkou slabost pro malého Mikuláše. Dřív jsem měla doma jednu jeho knihu. Leč bohužel, mě nenapadlo nic lepšího, než tu knihu někomu vypůjčit.

Tak jsem si přes tento web pořídila nové knihy o Mikulášovi a když se mi chce číst něco lehčího, tak znovu zkoumám jeho příběhy. Musím říct, že mi to snad přijde ještě legačnější, než když jsem byla dítě.

Patapuf
30.06.2013 5 z 5

úžasné čtení.....

HTO
08.05.2013 5 z 5

... za stromem vyskočil hlídač s očima na šťopkách.
„Nevím, jestli jste blázen vy, nebo jestli začínám bláznit já,“ řekl tatínkovi, „ale jste už sedmý člověk – a počítám do toho i policejního strážníka –, který sem dneska přesně na tohle místo přichází vylít obsah sklenice od zavařeniny.“

Ó, ta radost z toho, že už je tu zase čas pulců!

daves41
05.05.2013 5 z 5

Toto je podlě mě jedna z těch nejhumornějšách knih, které jsem kdy četl...
Moc mne pobavila, i v letech stašího věku...

tyzik.cejka
28.04.2013 5 z 5

máš bod Mikuláši spolu Asterixem jste ůmění autora 100

J.angel
23.03.2013 5 z 5

Z této knížky nám vždycky předčítala paní učítelka při hodině výtvarné výchovy na základní škole. To byl hlavní důvod, proč jsem se pokaždé těšila na výtvarku..:) Později jsem si knihu půjčila v knihovně a celou jí přečetla jedným dechem. Je krásné znova listovat v knihách z dětství - připomenou nám jedinečné okamžiky, které už bohužel nezažijeme.

BarushS
19.01.2013 5 z 5

Krásné knížky, četla jsem snad všechny.

Michache
10.12.2012 5 z 5

Jako malý kluk jsem tu knížku našel na půdě. Přečetl jsem ji jedním dechem a i dnes si v ní se zaujetím čtu a vracím se tak zpátky do dětských let. Kniha obyčejných příběhů všedních dnů, avšak úchvatně napsaná a plná humoru.

TessDragon
28.09.2012 5 z 5

Mikulášovy patálie jsou podle mě spíše knížky pro kluky, ale myslím, že dívkám se budou také líbit. Protože mě se rozhodně moc líbily. :D Mikuláš i jeho kamarádi byly pořádní dáblíci, a také za to nejednou dostali. Knížku doporučuji. Je zábavná, vtipná, nejen pro děti.

HTO
23.06.2012 5 z 5

Knížku jsem poprvé četl až jako dospělý, bylo mi jednadvacet, a stejně jako v případě Jirky, postracha rodiny mě to nemrzí. Ano, jako dítě bych ji jistě vnímal jinak, ale jako dospělý jsem si zase víc užil některé vtípky. Je důkazem Goscinnyho génia, že kniha, která je v podstatě o tom, jak se kluci pořád perou, je tak neskutečně neopakující se, neustále zábavná a prostě fantastická. Netuším, kolikrát jsem ji přečetl, ale jistě mockrát, protože ji čtu pořád dokola a Mikuláš se stal pevnou součástí mého světa.

Dvě věci stojí za zmínku: ke knize neoddělitelně patří Sempého jedinečné obrázky a český překlad nejde dostatečně vychválit. Francouzsky se jména Mikulášových spolužáků nepodobají tak jako je tomu v češtině, ale bez tohoto tahu si knížku nedokážu představit. I ostatní jména jsou přeložena s touž lehkostí, šarmem a genialitou, které je pro klasickou knížku zapotřebí: za všechny příklady jeden: dohlížitel Polívka. Angličané na to, jak s jeho jménem naložit, nepřišli dodnes.

„S Polívkou to zacloumalo, to byla hrůza.
– Já vás naučím žrát trávu! Já z vás nadělám jitrnice! Galejníci! Skotáci!, řval jako pominutý a několik kluků se dalo do breku a ředitel se úprkem přihnal na dvůr.
– Pane Dubone, řekl ředitel Polívkovi, – slyšel jsem vás až do své pracovny. Myslíte si, že takhle se má mluvit s malými dětmi? Nejste už u vojska!
– U vojska? křičel Polívka. – Byl jsem četařem u dělostřelců, ale moji vojáci byli kůroví zpěváčci, ano, kůroví zpěváčci proti téhle bandě!"

asterixka
26.05.2012 5 z 5

Báječná knížka......vzpomínka na dětství moje i mých dětí, kdy jsem jim z Mikuláše s úsměvem na tváří četla :-) Myslím, že filmové zpracování se taky dost povedlo...

Lucka66
17.04.2012

Knížka se mi moc líbila, do dnes si ji ráda přečtu :)

Bránolog
06.02.2012 5 z 5

Dětská knížka pro dospělé, kteří nezapomněli...