Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Veselé vyprávění malého školáka o prvním sněhu, o přípravách na Vánoce a zážitcích ze Štědrého dne. Dozvíme se, proč andělé nemohou trhat peřiny, když sněží, zúčastníme se sporu o to, zda k čertovi chodí Ježíšek, co udělat, chceme-li skutečně vidět zlaté prasátko či co se stane, když má Ježíšek moc práce.

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13899/big_mikulas-jezisek-pan-vrana-a-my-JqN-13899.jpg 4.577
Nahrávám...

Komentáře (26)

Kniha Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my

Akvabela
08. května

(+ SPOILER) Moc milá kniha, která se mi moc hezky četla a líbila se mi. Dětem se také líbila, jen mám obavu, že úplně všechny pointy nemohly pochopit. Jak jim třeba vysvětlit kapitolu s čertem, když jim nechci úplně natvrdo říct, že ten čert co chodí na Mikuláše není skutečný, ale převlečený člověk atd.

Aknel26
04. ledna

Vtipný příběh, veselé obrázky, bláznivé příhody spojené se sousedem Vránou i spolužáky střídají ty dojemné, v nichž se často vyskytuje Šimonův kamarád Ota. Šimon nás provede obdobím adventu - od prvního sněžení a stavbu sněhuláka přes Mikuláše (a napraveného čerta), psaní dopisu Ježíškovi, výlov kaprů z kádě, zdobení stromečku až po návštěvu jesliček i nadílku.


Edeltruda
27.12.2022

Vysoké hodnocení na databázi, od autora jiné knížky, která se mi líbila...Moc jsem se na ni těšila. Ale i přes veselé ilustrace a několik neotřelých i dojemných momentů byla spíše zklamáním. Navzdory označení "Laskavé čtení" na titulní straně v ní bylo několik věcí, které nechci dětem ukazovat a předávat jako normu chování. Facka za běžnou dětskou zapomnětlivost při zkoumání světa, nerespektující vztah ke zvířatům... Ani pětiletý syn nechtěl pokračovat ve čtení dál, že se mu příběh o honění prasátka nelíbí. Autorovi, ročník 1948, to nevyčítám, doba se změnila. I za těch 20 let od prvního vydání. My ale musíme tu "naši" vánoční knihu, se kterou budeme opakovaně trávit advent, hledat dál.

EvikU.
13.01.2021

Tak tohle je krásná kniha. Nemá chybu. Manžel ji včera našel ve skříni. Chtěla jsem ji dát dceři už k Mikuláši nebo k Vánocům. Ale tak dobře jsem ji uschovala, že jsem na ní až zapomněla. :-) Kupovala jsem ji už na jaře. Tak jsem ji ji dala dnes. Měla velkou radost a hned jsme si z ní začali číst. A znovu si ji přečteme v prosinci až se zase budeme těšit na další Vánoce. Doporučuji.

maminkoutek
28.12.2020

Kniha vypráví o Vánocích, a to prostřednictvím školáka Dušana. Je tedy psána logikou dítěte, nechybí ani jeho všetečné poznámky a myšlenkové pochody, které se notně od dospělých liší. Společně s Dušanem zažijí čtenáři přípravy na Vánoce, Mikuláše, chystání kapra, ale také zimní radovánky či život ve škole. Cílem přitom není vysvětlit, proč a jak se co děje, ale spíše vidíme, jak tyto aktivity vnímají děti a co se jim honí v hlavě.

PetraBery
23.12.2020

Krásná laskavá knížka čtená se synem v adventním čase. Oboum se nám vyprávění hlavního hrdiny líbilo, stejně tak ilustrace a humor, které knihu provází. Za mne určitě ano, knižní pohlazení.

schedy
26.11.2020

(+ SPOILER) Skvělá vánoční knížka plná laskavého humoru, vtipných situací a hlášek. Psáno tak, aby některé narážky pochopili jen rodiče nebo starší děti. Krásné ilustrace Markéty Vydrové. Myšlenkové pochody malého Dušana jsou místy k popukání. Kapitol je 22, mohly by to být pěkná adventní četba na pokračování. Ani Mikuláš ani Ježíšek nejsou úplně zjevně odhaleni, ale asi bych knihu raději četla dětem, které tuší, jak je to s Ježíškem a pochopí, jak souvisí zalomený klíč od skříně a vzkaz od Ježíška, že přijde až 25. po obědě. ;)

Frida12
10.11.2020

Knížka je sice přečtená rychle, ale stojí to za to. Pobaví, zlepší náladu a naladí vánoční strunu.
Doporučuju!

1