Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my

Veselé vyprávění malého školáka o prvním sněhu, o přípravách na Vánoce a zážitcích ze Štědrého dne. Dozvíme se, proč andělé nemohou trhat peřiny, když sněží, zúčastníme se sporu o to, zda k čertovi chodí Ježíšek, co udělat, chceme-li skutečně vidět zlaté prasátko či co se stane, když má Ježíšek moc práce.

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13899/mikulas-jezisek-pan-vrana-a-my-JqN-13899.jpg 4.661
Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno, Amulet

Kniha Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my

EvikU.

Tak tohle je krásná kniha. Nemá chybu. Manžel ji včera našel ve skříni. Chtěla jsem ji dát dceři už k Mikuláši nebo k Vánocům. Ale tak dobře jsem ji uschovala, že jsem na ní až zapomněla. :-) Kupovala jsem ji už na jaře. Tak jsem ji ji dala dnes. Měla velkou radost a hned jsme si z ní začali číst. A znovu si ji přečteme v prosinci až se zase budeme těšit na další Vánoce. Doporučuji.

maminkoutek
28.12.2020

Kniha vypráví o Vánocích, a to prostřednictvím školáka Dušana. Je tedy psána logikou dítěte, nechybí ani jeho všetečné poznámky a myšlenkové pochody, které se notně od dospělých liší. Společně s Dušanem zažijí čtenáři přípravy na Vánoce, Mikuláše, chystání kapra, ale také zimní radovánky či život ve škole. Cílem přitom není vysvětlit, proč a jak se co děje, ale spíše vidíme, jak tyto aktivity vnímají děti a co se jim honí v hlavě.

PetraBery
23.12.2020

Krásná laskavá knížka čtená se synem v adventním čase. Oboum se nám vyprávění hlavního hrdiny líbilo, stejně tak ilustrace a humor, které knihu provází. Za mne určitě ano, knižní pohlazení.

schedy
26.11.2020

(+ SPOILER) Skvělá vánoční knížka plná laskavého humoru, vtipných situací a hlášek. Psáno tak, aby některé narážky pochopili jen rodiče nebo starší děti. Krásné ilustrace Markéty Vydrové. Myšlenkové pochody malého Dušana jsou místy k popukání. Kapitol je 22, mohly by to být pěkná adventní četba na pokračování. Ani Mikuláš ani Ježíšek nejsou úplně zjevně odhaleni, ale asi bych knihu raději četla dětem, které tuší, jak je to s Ježíškem a pochopí, jak souvisí zalomený klíč od skříně a vzkaz od Ježíška, že přijde až 25. po obědě. ;)

Frida12
10.11.2020

Knížka je sice přečtená rychle, ale stojí to za to. Pobaví, zlepší náladu a naladí vánoční strunu.
Doporučuju!

mot33
01.11.2020

Pro děti super odychovka před vánoci.

Litocha
30.08.2019

Laskavá a zábavná knížka (s lehkým dotekem vážnějších témat) o období, které děti milují. Líbily se mi veselé ilustrace Markéty Vydrové. A hlavně mě moc bavily (nejen) Dušanovy myšlenkové pochody a ztřeštěné nápady. Rozhodně ji během adventu zase otevřu.

"V nebi se perou andělíčci!" volala naše Bára.
"Andělíčkům se roztrhaly peřiny," opravila ji maminka.
"Andělíčkům se roztrhaly peřiny, jak se perou," řekl jsem.
"Andělíčci se neperou! Andělíčci nezlobí!" řekla maminka a podívala se na mě tak, že jsem věděl, co chce říct.
Naše maminka neumí pochopit, že se někdo pere jenom z legrace. Jako třeba my, kluci. Jenom kdo koho položí na lopatky...
No jo, ale to andělíčci nemůžou, protože tam vzadu mají křídla...! Ale stejně bych řekl, že se někdy perou. Co by taky pořád dělali? Možná, že když se nemůžou pokládat na lopatky, tak vyhraje ten, kdo druhému roztrhne peřinu.
Takhle to možná je!
Ale maminka to Barče vysvětlovala jinak, protože nikdy, ani v mládí, nebyla kluk.

Bauriska
13.04.2019

Milé čtení, krásné ilustrace.