Mezisvět

Mezisvět https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12921/bmid_mezisvet-65a3ff9a0e65b.jpg 4 228 25

Mezisvět série

Joey Harker není žádný hrdina. Vlastně je to ten typ kluka, co zabloudí ve vlastním domě. Jenomže jednoho dne se Joey ztratil doopravdy. Vyšel prostě ze svého světa do jiné dimenze. To, že dokáže procházet mezi světy, z něj dělá cennou kořist hned pro dva mocné nepřátele – armády magie a vědy, které by udělaly cokoliv, aby si jeho schopnost podrobily. Když Joey pozná, čeho jsou schopny, udělá to jediné, co mu zbývá: přidá se ke své vlastní armádě, armádě Joeyů z různých dimenzí sdílejících stejnou tajemnou moc a odhodlaných zachránit svět... tedy všechny světy stejně jako všechny jejich možné dimenze. První vydání. Dotisk r. 2013... celý text

Literatura světová Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Polaris

InterWorld , 2007

narcisonanis
09.03.2014 3 z 5

Gaiman je jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů, a proto když chci sáhnout po kvalitní fantasy knize, jdu vždycky po něm. Proto mne spíše negativně překvapil jeho společný počin v podobě díla Mezisvět. Nechápejte mne špatně, kdyby to nebyl Gaiman, královsky se bavím a přejdu knihu s benevolentním "a tak jo, bylo to fajn". Od něj jsem však přeci jen čekal něco více. Možná je to spoluautorem, kterého bohužel neznám, tudíž nemohu soudit.

K samotné knize... příběh je svižný, rychle odsýpá a my jako čtenáři dostáváme fantasy příběh naservírovaný tak jednoduše a bezostyšně přímočaře, že jsem hltal každou vymyšlenost a fantastičnost jeho knihy, kterou fanoušci Neila Gaimana tak milují. Co mi však vadilo bylo to, že některé pasáže nebyly dostatečně rozvinuty, zkrátka taková ta omáčka kolem. Hlavní hrdina Joey Harker je sympaťák, s kterým se čtenář dokáže lehce ztotožnit, nicméně během děje mi chyběl jistý vývoj jeho postavy.

Co můžu vypíchnout je konec knihy. Gaiman ukončil děj v tom nejlepším, co mohl. Měl jsem dojem, že mi chybí ještě nějaké další dobrodružství hlavní postavy a jeho kamarádů, co bych si mohl přečíst. Beru to tedy tak, že mi bylo líto, že příběh končí. Což není zas tak špatná známka kvality, no ne? :)

malazluta
21.05.2013 4 z 5

Tato knížka se díky tomu, že není tolik obsáhlá, čte opravdu hodně rychle. Jiná autorova díla mám raději... ale i tak, je to Gaiman a mě nikdy nepřestane udivovat jeho fantazie a styl, jakým je schopen vyprávět i ty nejprapodivnější příběhy.

Drevak
29.10.2012 4 z 5

Mám rád Gaimana a jeho dílo a tohle mě opravdu bavilo. Jen škoda, že dílko není delší. Když jsem si říkal co a jak bude dál, přišel konec knihy...

Sathana
11.12.2011 3 z 5

V podstatě hodně podobné Nikdykde, ale chybí tomu to kouzlo, co v Nikdykde bylo. Celkově slabší knížka.

joehot
30.11.-0001 4 z 5

Klasický Gaiman - alternativní světy a jejich divní obyvatelé, zvraty..Nečetl jsem nic od M. Reavese, proto nevím, jakou měrou do této knihy přispěl. Mně však přijde jako Gaimanova..