Mezi třemi světadíly I.díl

Mezi třemi světadíly I.díl https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20405/bmid_mezi-tremi-svetadily-i-dil-Rrb-20405.jpg 5 4 2

Autor na základě studia literatury a v neposlední řadě i osobní návštěvy převážné většiny míst, která popisuje, nám přibližuje oblast, kde probíhaly intenzivní styky mezi jednotlivými městy, státy i říšemi obchodní i civilizační v období od 3. tisíciletí před Kr., přes foinickou, resp. kartaginskou a řeckou kolonizaci, římskou a poté byzantskou říši, arabský chalífát až po křížové výpravy. První díl mapuje období starověku a raného středověku.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Libri

Mezi třemi světadíly : obchod a lidé na vlnách Středozemního, Černého a Rudého moře , 2008

ondra2
05.06.2018 4 z 5

Zajímavý a podrobný popis obchodních kontaktů především v oblasti Středomoří. Někdy je příliš podrobností spíše na škodu.

braunerova
31.07.2016 4 z 5

Podrobný popis obchodování ve Středozemním, Černém a Rudém moři. Kniha je rozdělena na starověk a raný středověk, v rámci každé části je pak uspořádána geograficky. Kromě historických událostí jsou podrobně popisovány komodity, obchodní lodě i přístavy. Těch obchodních informací je opravdu hodně, knihu jsem několikrát odložil a musel jsem se dost nutit, abych jí dočetl.