Tajemství Uzun-Guru

Tajemství Uzun-Guru https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40354/tajemstvi-uzun-guru-40354.jpg 4 21 3

Mezi orlem a hadem série

< 2. díl

Podtitul: V horách Ťan-šanu Dobrodružný román, navazující společnými postavami na autorovu knihu Divokým Alajem, vypráví opět o prázdninové expedici mladých lidí, a to do středoasijské přírody.

hanpari
16.07.2023 5 z 5

Když jsem si po třiceti letech četl Volákovu knížku, uvědomil jsem si, kam jsme se jako společnost posunuli.

Představte si časy, ve kterých staré zvyky a tradice nebyly symbolem zaostalosti.

Představte si časy, ve kterých lidé ještě věřili, že mají světlou budoucnost.

Představte si časy, kde hlavní hrdinové nebyli supermany, ale mládeží se zájmem o vědu.

Představte si ty časy, kdy dobrodužství nebylo synonymem pro bezduché zabíjení nalevo napravo.

Představte si časy, kdy i muslimé byli považováni za lidi, a ne za podřadnou rasu, kterou je třeba vybombardovat.

Představte si ty časy, nebo si přečtěte Tajemství Uzun-Guru.

Nebudete litovat v každém případě.

Leona333
01.04.2020 5 z 5

Při čtení této knížky jsem si jako malá chtěla vzít batoh, skočit do vlaku a přidat se k prázdninové expedici do nitra Ťan-šanu. Mít za kamarády Petra, Zachira, Nazyru a Maxe s jeho psem Akademikem. ; ) Příběh je plný napětí, ale i hezkého líčení středoasijské přírody. Z knížky jsem se poučila o činnosti sopek, rýžování zlata a i o tom, co je léčivé mumio. To celé podtrhují krásné, ilustrované obrázky.
Knížka, na kterou nemohu zapomenout ani v dospělosti. ; )

makke
11.06.2015 5 z 5

Skvělá kniha, jedna z mála, která mi ze spousty knih, jenž jsem četla v dětství, utkvěla v hlavě.

Josef Volák
česká, 1942