Mezi lesy

Mezi lesy https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5368/mezi-lesy-5368.jpg 4 18 4

švíckoarsenal
29.04.2022 2 z 5

Knihu jsem přečetl za večer, neřekl bych že je to klasické dílo paní Javořické a pokud ho mám hodnotit moc se mě nelíbilo. U tohoto dílo platí 2 česká přísloví " boží mlýny melou pomalu ale jistě" a "Kdo chce kam pomozme mu tam".Jinak znám od paní autorky lepší díla.

knihomolka1197
18.06.2018 5 z 5

jeden z poutavých smutných příběhů z tehdejšího života, kniha se mi líbila

kika 13
13.04.2013 3 z 5

Zajímavé čtení,až do konce románu.

modranka
20.08.2012 4 z 5

Príbeh zasadený do prvorepublikového obdobia. 47 ročný mlynár sa zamiluje do slúžky, ktorá je vo veku jeho dcéry. Dá sa povedať, že je to starnúci muž? Ktohovie?! isté je, že bol tak pobláznený, až zabudol na ženu, prestal sa starať o deti a kvôli mladej dievčine, ktorá mu porodila ďalšieho syna, bol ochotný pristúpiť na vraždu manželky. Ak zomrie muž, rodina sa primkne k matke, ale ak zomrie žena, rodina sa rozpadne. To nie sú moje slová, to sú slová Javořickej. Presne tak sa aj stalo. Deti sa rozliezli po rodine a mlynár skrachoval. Vyšetrovanie vraždy viedlo do slepej uličky, takže sa nakoniec mlynár mohol druhý raz oženiť. Ale pre mladú manželku bol odrazu naozaj starým mužom a začala sa zliezať s inými. No, záver si prečítajte sami.
Jednu hviezdičku som ubrala preto, že hoci bola kniha vydaná v roku 2007 zostali v texte príliš veľa archaizmov, ktoré ma rušili pri čítaní.

venkovské romány

Vlasta Javořická