Metoda 15/33

Metoda 15/33 https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328792/mid_metoda-15-33-OqX-328792.jpg 3 385 130

Představte si bezmocnou, šestnáctiletou, těhotnou dívku, kterou právě někdo unesl z domova a naložil do špinavého auta. Jenže: dívka je sociopatka, má IQ na hranici geniality a je to skvělá manipulátorka. Od první chvíle únosu touží po dvou věcech – ochránit své nenarozené dítě a nemilosrdně se únosci pomstít. Promyšleně a s klidnou hlavou kalkuluje a čeká na správný okamžik k útoku. Tento thriller je o tom, co se stane, když oběť je stejně bezcitná jako únosce. Příběh plný zvratů vede k zamyšlení, kdo je tu vlastně oběť a kdo agresor. Fascinující psychologický thriller mladé americké autorky vychází ve 20 zemích a získal několik ocenění, například National Indie Excellence Award (2015) nebo School Library Journal's nejlepší kniha pro dospívající mládež za rok 2015.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Omega

Method 15/33 , 2015

Denisa.knizky
11.12.2017 4 z 5

Thrilleru mam prectenych si troufam rict opravdu hodne a tenhle neni nejak podprumerny. Urcite se nejedna o bestseller roku, ale zklamani? To take ne, snad jedine to, ze v prvni pulce pribehu jsou plany unseen popsany tak vividne a drasticky, ze jsem mozna cekala trochu vice "drnosty", ktera neprisla v te mire v jake jsem ocekavala. Jinak, opet jedna z knih, kterou si za rok pomatovat nebudu ale precteni nelituji.

Maryjane3315
10.11.2017 5 z 5

Půjdu proti většině, ale to je mi jedno. Je to můj pohled na knížku a příběh se mi líbil, knihu sem četla jedním dechem a se zájmem. Určitě ji doporučuji.

Aleen
09.11.2017 4 z 5

Užila jsem si fázi, ve které jsem se snažila představit, co hrdinka s kterou položkou svého seznamu únosci provede. I přesto, že jsem od začátku tušila a pak i věděla, jak příběh dopadne, byla jsem stejně napnutá, jestli se "psychopatce" podaří vyváznout, nebo jestli se policii přes všechna protivenství povede dívky zachránit. Mimochodem, celou knihu jsem si myslela, že jde o někoho jiného. Asi jsem při četbě měla slabší intelektuální období. Celkově jsem s detektivkou spokojená a i když jdu proti většině, si myslím, že stojí za přečtení.

Babarunka
30.10.2017 2 z 5

Zklamání..některé pasáže byly celkem dost přitažené za vlasy. Těšila jsem se na vychvalovanou "sociopatku" a velké finále..bohužel palec dolů.

šipek
30.10.2017 2 z 5

Tak tato kniha mě vůbec nenadchla. Jsem rád že jsem jí vůbec dočetl.

booklover.barca
29.10.2017 3 z 5

Bohužel jsem od této knihy čekala mnohem více už jen kvůli tomu, že ji všichni vychvalovali. Kniha se četla dobře a v některých pasážích byla napínavá, ovšem takové skvělé téma by se dalo více využít.

Espejox
28.10.2017 2 z 5

Přidávám se do zástupu zklamaných lidí. Knížka se od první stránky četla dobře. Jenže se až moc dlouho nic moc nedělo. Moc dlouho. Ale těšil jsem se na to velké finále. Těšil jsem se, kdy se naplno projeví ten avizovaný charakter hlavní hrdinky. "Vzteklá, pomstychtivá sociopatka", jak se píše na zadní straně přebalu. Možná jsem sám sociopat, ale žádnou takovou postavu jsem v příběhu nezaznamenal.
Od určitého zvratu (zvratíku) začíná být knížka čtivější, protože se konečně něco děje. Přesto stále nepřichází to, na co čekáte. Do konce příběhu mě pak čekal jeden jediný moment, u kterého mě opravdu zamrazilo v zádech. Trochu málo na knížku, která sama sebe prodává jako A+ titul. Poslední kapitolu pak považuji za nadbytečnou. Doufal jsem, že se ještě něco zajímavého na závěr stane, ale ona už je to jen nastavovaná nuda.
Nakolik mě zaujal námět, který je skvělý, tak bohužel zpracování není dobré.

roso.mak
21.10.2017 2 z 5

Znělo to hezky, ale je to vlastně pekelná nuda. Chytrá hrdinka je na svoji chytrost náležitě hrdá, celou dobu čekáte, že bude nakonec svého věznitele tři dny pomalu svlékat z kůže a nakonec nic.

Pavcitko
10.10.2017 3 z 5

Pro mě velké zklamání. Recenze, díky které jsem knihu koupila zněla fantasticky, ale ve finále je kniha tuctová, děj docela nudný a od začátku víte jak to dopadne. Některé kapitoly jsou až nesmyslně popisné a mimo děj, že vás to i nudí. Konec zbytečně zdlouhavý a o ničem. I přes to dávám tři hvězdy za čtivý styl, nápad a promyšlenou reklamu.

DenisaV
07.10.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem si koupila, protože mě zaujalo její shrnutí. Po jejím přečtení jsem si nebyla úplně jistá, co si o ní mám myslet. Původně jsem chtěla dát jenom tři hvězdičky, ale nakonec jsem dala čtyři, a to díky autorčině někdy velmi odbornému jazyku, díky kterému dostává své dílo na jinou úrověň, než je většina knih pro masové čtenáře. Není to tedy kniha pro každého, ale myslím si, že jsou lidé, kteří z ní budou unesení. A rozhodně u konce jsem byla celkem překvapená a nebyla jsem si jistá, jestli mi na začátku něco neuniklo.

DéňaPéňa
01.10.2017 3 z 5

Koupila jsem si ji kvůli parádní propagaci, ale čekala jsem mnohem víc. Kniha byla velebovaná ze všech stran a nakonec jsem na ní nic geniálního neshledala. Námět dobrý, ale žádnou výraznější odezvu ve mně příběh po přečtení nezanechal. Vážně průměr, do čtení jsem se musela nutit.
Některé knihy mají prostě úžasnou obálku, skvělou propagaci, tisíce ocenění a nakonec skutek utek.

DasaN
01.10.2017 4 z 5

Kniha má zajímavé téma, čekala jsem trochu něco jiného (hlavně podle toho, jak se kniha prezentuje). Děj je napínavý a celkově je příběh pěkný, ale nebylo to úplně ono...

iška
18.09.2017 3 z 5

Knihu jsem si vzala do vlaku a četla jsem se zaujetím. Řekla bych: velmi dobrý průměr.

Anne123
17.09.2017 3 z 5

Kniha měla nepochybně zajímavý příběh, ale nemohla jsem se pořádně začíst a čtení se mi vleklo. Je ovšem neuvěřitelné, čeho je člověk schopen, aby zachránil své dítě.

Vampirosa
15.09.2017 3 z 5

Vzhledem k vábivým anotacím jsem očekávala mnohem víc. Takže není divu, že po dočtení knihy jsem byla poměrně zklamaná z toho, čeho se mi dostalo.
Mysl hlavní hrdiny Lisy je vskutku obdivuhodná, ale velká část knížky je věnována popisu "výhodných položek" a neustálému opakování, jak se uvězněná budoucí matka pomstí. Kdežto samotný popis pomsty je vyveden pouze ledabyle.. jako kdyby na tom nezáleželo.
Lisa je svým způsobem psychopat, ale autorka tuto skutečnost, bohužel, nedokázal rozvinout tím správným směrem.
Mám z toho smíšené pocity. Příběh určitě zaujme, ale dle mého názoru se dal napsat mnohem lépe.

klarence
15.09.2017 3 z 5

musím říct, že jsem očekávala dle anotací trochu víc, místy jsem se měla problém číst, konec mne trochu zklamal..takže celkově za mne trochu zklamání

vendy.b.
12.09.2017 2 z 5

Jako mnoho dalších jsem se na knihu docela těšila a po dočtení byla zklamaná. V anotaci nám naslibují hory doly, ale děj tomu skoro neodpovídá. A ta kýčovitá fantasmagorie na konci byla třešničkou na dortu.

Lenka.Vílka
20.08.2017 3 z 5

Natěšení z anotace: 100%
Realita po dočtetení: 60%
Příběh mě zaujal, ale ve výsledku to nebyla taková pecka. Mrzí mě, že my sice víme, že hrdinka je psycho, ale kdyby to odkrývala postupně (ne hned od začátku), tak by to možná bylo o hvězdu víc. Takhle se k tomu přidal ještě styl psaní, který mě nepohltil a knihu to stáhlo do průměru. Škoda.

Niana
11.08.2017 2 z 5

Na knihu jsem měla dlouhou dobu zálusk, a když se konečně vyjímala v mé knihovničce, nemohla jsem se dočkat, až si ji přečtu. Bohužel jsem byla po přečtení několika stran zklamaná. Čekala jsem něco úplně jiného. Obecně nemám ráda detailní popisy a tahle kniha jich byla plná. S hlavní hrdinkou jsem nedokázala sympatizovat, některé věci byly opravdu přitažené za vlasy a nic mě neohromilo. Vlastně jsem se k dočtení této knihy musela donutit. Za mě tedy dobrý námět, ze kterého se ale dalo vytěžit mnohem víc.

Katte192
08.08.2017

Zatim presunuta "na pozdeji". Prvnich 50 stranek mr nijak nezaujalo.. nevim proc... uvidime zda nezmenim nazor, az ji doctu.