Metabolické typy - Převratný způsob stravování

Metabolické typy - Převratný způsob stravování https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223071/bmid_metabolicke-typy-prevratny-zpusob-s-223071.jpg 3 6 1

William Wolcott, přední americký badatel v oblasti výzkumu metabolismu, vyšel z předpokladu, že určitá strava, která někomu prospívá, u někoho může vyvolat onemocnění. A v této knize vyvinul revoluční program, který čtenářům umožní určit jejich základní „metabolický typ“, na kterém závisí způsob našeho stravování. Může to být buď strava založená především na uhlovodanech, jako jsou těstoviny, rýže, chléb a nízkotučných potravinách nebo naopak na převaze bílkovin a tuků, jako je červené maso, zvěřina a mořské plody, případně někde mezi těmito dvěmi krajnostmi. S pomocí Wolcottovy knihy čtenáři najdou v tomto širokém potravinovém spektru místo, které poměrem základních živin přesně odpovídá pouze jejich geneticky podmíněnému metabolismu. Tento způsob stravování pak čtenářům umožní mimo jiné dosáhnout a udržet ideální váhu, předejít nemocem a z dosavadních nemocí se uzdravit.... celý text

Literatura naučná Zdraví
Vydáno: , Mandala

The Metabolic Typing Diet , 2000

Jack Bauer
01.02.2015 3 z 5

S autorem naprosto souhlasím neboť sám jsem si na to o čem je celá kniha přišel. V zimě jím tučná jídla, v létě lehká jídla. Jak jednoduché, že? A o tom je celá kniha.Severní národy jedí jinou stravu než jižní atd.Má vůbec význam takové knihy číst? Všechny knihy o zdravé stravě mají jedno společné: jsou plné protichůdných rad a názorů, proto je nejlepší se tím vůbec neřídit a jíst to na co má člověk zrovna chuť. Rád si to přečtu, ale protože mám asi dobré spalování nebo jím podle metabolického typu, jím vše.
Opět neustálé bomardování protichůdnýmí informacemi o tom, co je to zdravá strava. Odborníci na výživu se neustále přou co bychom vlastně měli jíst a v této kakofonii protichůdných názorů je prakticky nemožné se vyznat. Sice se to hezky čte, ale pomalu mě knihy podobného tématu přestávájí bavit. Stále opakující se dokola a jedna vyvrací druhou.Neustálé opakování jak Sára nebo Nathan či Andrew začli jíst doporučenou stravu a uzdravili se je už otravné. jako by to nestačilo napsat jednou v jedné kapitole. V tohle opakovacím duchu jsou všechny knihy podobného zaměření. Ke každé studii, která dokazuje nějaký pozitivní účinek zkoumaného doplňku existuje stejné množství studií, které tvrdí pravý opak.Opět pro mne naprosto zbytečná kniha. Ani jsem si nemusel dělat zbytečně test jaký jsem metabolický typ, hned od začátku jsem to správně uhádl.

stravování, výživa metabolismus, poruchy metabolismu zdravá výživa prevence onemocnění

Autorovy knížky

2010  67%Metabolické typy - Převratný způsob stravování