Město žen

Město žen https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422272/bmid_mesto-zen-dOy-422272.jpg 4 75 23

Román o obyčejných lidech v neobyčejné době. O malých rozhodnutích s obrovskými důsledky Píše se rok 1943 a druhá světová válka dosahuje svého vrcholu. Muži jsou na frontě, a tak se z Berlína stává město žen. Sigrid Schröderová je typická Němka: manžel bojuje na frontě a ona pracuje, snaží se vyjít s přídělovými lístky a stará se o hašteřivou tchýni. O zrůdné věci, které nacistický režim provádí, se moc nezajímá. Za touto maskou se ovšem skrývá jiná Sigrid, vášnivá žena, která nedokáže zapomenout na svého bývalého židovského milence, nyní vydanému napospas válečné vřavě. Sigrid ale brzy zjišťuje, že není jediná, kdo má tajemství. Postupně se ukazuje, že není vše jen černé nebo bílé a že člověk může věřit jen sám sobě. A Sigrid se dostává do začarovaného kruhu, kdy je těžké říct, co je správné a co špatné, a co je morální a co nemorální.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Jota

City of Women , 2012

Kateline
16.10.2020 5 z 5

Kniha byla skvělá. Atmosféra válečného Berlína byla neuvěřitelně detailně popsaná. Četla se sama. Doporučuji.

Knižní střípky
23.09.2020 3 z 5

Autorovi se povedlo naprosto perfektně zachytit atmosféru a reálie válečného Berlína. Kniha přináší opravdu reálný obraz toho, jak obyčejní Němci žili. Ta tísnivá a všudypřítomná schíza, že někdo může být skrytý udavač, že lidi co byli kdysi přáteli, nyní stojí proti sobě a nikdo si nemůže být ničím a nikým jistý, zde byla cítit z každé stránky. Mezilidské vztahy jsou vždy složité, ale v takových zlomových dějinných okamžicích, to muselo být ještě tisíckrát horší. Ale i přesto přese všechno jsem se nedokázala do knihy úplně položit, přišla mi neosobní v určitém směru, i když některé postavy měly hodně krušný osud, nedotklo se to mého srdce jako třeba u jiných knih z tohoto období. Zajímá-li Vás ovšem to, jak se žilo obyčejným Němcům, tak tato kniha by rozhodně neměla ujít Vaší pozornosti.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

Tereza18
05.09.2020 4 z 5

Za mě velmi dobré, napínavé, a styl ve mně dokázal vyvolat stísňující pocity válečného Berlína. Zpětně mi sice trochu přijde, že některé situace a dějové zvraty (jak to všechno navazovalo, jak Sigrid vždy poznala i ty správné osoby, které se jí jednou budou "hodit", jak v napínavých chvílích vyšlo tohle a tamto a všichni byli na těch správných místech atd.) byly kombinačně možná až moc, ale celkově jsem si tu knihu opravdu užila.