Město knih

Město knih https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468883/bmid_mesto-knih-SyT-468883.png 3 139 46

Sam je zloděj, kterému se pomocí lsti podaří získat práci u palácové stráže v Mýtii. Sní o novém životě a velkých úkolech. O slávě a cti ve službách Bílého krále. Když se však dozví, že jeho posláním má být hlídání obrovské knihovny pod městem, je rozčarovaný. Takovou službu si nepředstavoval. Co může být mezi starými zaprášenými knihami jiného než smrtelná nuda? Časem ovšem zjišťuje, jak moc se mýlil.…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Fobos

Der Bücherstadt , 2017

wezz
01.03.2021 3 z 5

Oddechové nenáročné čtení. Srdce by bylo zajímavé navštívit...

MamaKnihomolka
25.02.2021 4 z 5

Díky společnému čtení s Knihy Dobrovský jsem se dostala s této skvělé fantasy knize z pouštího města Mýtie, kde zloděj Sam chce změnit svůj život od základu a začne pracovat ve Městě knih, což se zdá být nudná práce hlídače, ale...
Originální příběh, který je zasazen do orientálního prostředí, pouště a knih. Kniha má delší kapitoly, což mi ze začátku vadilo, protože já mám radši kratší, ale ke konci kde bylo vše napínavé a samá akce mi to vůbec nevadilo a stránka letěla za stránkou.
Co je asi největší problém této knihy jsou postavy. Působili na mě nudně a skoro bez charakteru. Naopak musím vyzdvihnout popis prostředí a detailů. Občas jsem si přála být v knize s hrdiny. Tento žánr moc nečtu, ale tahle kniha mě pohltila a moc se těším na její pokračování.

barbb8k
25.02.2021 4 z 5

Město knih je kniha, nad kterou se každý milovník knih zastaví už jen kvůli názvu. Tak co si budeme. Který čtenář by nechal knihu, která má v názvu knihy, bez povšimnutí? A právě takto jsem se ke knize dostala já. Když mi byla nabídnuta, nemohla jsem odolat.

Do děje jsem se začetla a po dvou dnech čtení, když jsem musela přestat, nedokázala jsem pochopit, že už mi zbývá jen půlka. Celý příběh byl také velmi originální, pokud nepočítáme pár maličkostí, bez kterých by se to ale neobešlo.

Autor si krásně pohrál s průběhem bojů, kterých nebylo naštěstí moc a nebyly ani zdlouhavé, čehož jsem se dost bála, prostředím jak v knihovně, tak i venku ve městě, mýtickými postavami, které měly každá svůj krásný příběh, rodinnými vazbami, které se mi obzvlášť líbily, ale zapomněl na postavy, do kterých jsme se tím pádem nemohli tolik vžít a tolik si užít čtení.

Je tu jedna věc, kterou si sem prostě potřebuji napsat, a to je dokonalost jedné mýtické postavy. Přesněji Sahiry. Příběh, který o ní dokázal autor vymyslet, je geniální. Den, noc, duše dvou sester v jednom těle…. Říkám vám to na rovinu. Doporučila bych vám tuto knihu už jen kvůli tomuto úžasnému stvoření.

Celkově: je to překrásná kniha, u které mi vadí jen plochost postav, ale fantazie autora všechny chyby mnohokrát předčí.
3,5/5⭐

knihomolkaŠárka
23.02.2021 4 z 5

Knihu jsem si moc užila. Byla o dost jiná, než jsem očekávala, a právě to mě hodně mile překvapilo. Líbila se mi zde ta příměs Orientu a celá Paramytie byla nádherně vykreslená. Jako jediné mínus zde hodnotím horší vyobrazení postav, kterým chyběla hloubka a hůře se do nich vžívalo. Jinak se mi autorovy popisy neskutečně líbily a vždy, když jsem znovu otevřela knihu, mě okamžitě vtáhly do děje. Co mi tu však ještě trochu vadilo, tak to je přemíra bojů. V některých momentech jich tu na mě zkrátka bylo dost a krapet bych s nimi ubrala. Jinak jsem však spokojená, takže knížku řadím mezi své oblíbené knihomilské fantasy série začínající knihami Z kostí a inkoustu a Neviditelnou knihovnu. ❤

TheMelorry
23.02.2021 3 z 5

Knize se rozhodně nedá upřít originální, zajímavý námět. Propojuje se zde poznávání tajemných bytostí z mýtu a úžasné prostředí města knih, které působí magicky a je zaplněné knihami do posledního místečka. Příběh se velmi dobře čte, je napínavý, plný neočekávaných zvratů. Zároveň ale vše plyne na klidnější, spíše popisnější vlně a celkový styl, kterým je kniha napsaná, je zvláštní. Spolu s hlavním hrdinou, ke kterému jsem si já osobně cestu nenašla, je čtenář hozen do zamotané situace, ve které se nevyzná a jen nechápavě tápe. Což je překvapivě super.
Vzhledem k tomu, že se jedná o první díl z trilogie, je konec hodně otevřený. Určitá část se uzavřela, ale stále je ve vzduchu spoustu otázek, navíc mnoho nových vyvstalo.

Ellinek
21.02.2021 3 z 5

Nebyl to špatný příběh. Prostředí orientu bylo pro mě konečně něco, co rozbilo ten věčný stereotyp dnešních knih. Námět taktéž nebyl špatný, taková kombinace Flynna Carsena a Inkoustového srdce. Všichni hrdinové byli sympatičtí, z nějakého důvodu jsem Samira viděla jako Bena Barnese. :D Kani byla skvělá a její linka v dalších dílech mě zajímá. Všechny smyšlené mýtické postavy - úžasné. Prostředí podzemního knižního města se mi rovněž líbilo, ale...ale. Něco mi tam zkrátka chybělo. Nedokázala jsem se do příběhu úplně ponořit, prožívat ho, nechat se zmítat adrenalinem a pohánět všechny hrdiny kupředu. Takové...ploché. Další díly si určitě přečtu, protože na vývoj postav jsem zvědavá, ale nebudu druhý díl s napětím očekávat a třepat se na něj. Myslím, že své čtenáře si kniha najde, ostatně jako každá, ale za mě to opět není nějaký extra velký boom, jak Město knih opět prezentuje Naše nakladatelství. Ale taková milá odpočinková četba z orientu štrejchnutá fantasy...proč ne? Funguje to.

městská (urban) fantasy knihovny fantasy

Autorovy knížky