Město zrady

Město zrady https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434064/bmid_mesto-zrady-jMX-434064.jpg 3 103 35

Město duší série

< 2. díl

Vždy ukaž svou duši. Drž se pravidel. Neopouštěj bezpečí Soulcity. Do dneška by mě nenapadlo o těchto zásadách pochybovat, natož je porušit. Město už ale není tak bezpečné jako kdysi. Po nedávném útoku se zpřísnila bezpečnostní opatření a obyvatelé začínají být neklidní. Proslýchá se, že skupina uprchlíků plánuje na město zaútočit, a tím dost možná vyzradit naši existenci. Vždy jsem si myslela, že za hranicemi čeká jen svoboda, ale možná se pletu. Přišel čas zjistit, jak to je. Jmenuji se Raven a chystám se utéct z utajeného města.... celý text

KaMal
13.07.2020 3 z 5

Čteno bez znalosti prvního dílu, tím pádem jsem měla v příběhu haldu mezer. Námět zajímavý, ale kniha mě nezaujala natolik, abych se k prvnímu dílu vrátila.

wotana
04.07.2020 2 z 5

Plně souhlasím s názorem Medaska, jedním slovem velké zklamání :-(

Medasek
28.06.2020 2 z 5

Kniha ze začátku byla hodně dobrá. Říkala jsem si, že si autorka od prvního dílu dost polepšila. Jenže pak se někde stala chyba. Chování postav začalo býti dost nelogické a odlišné od jejich charakteru. Navíc mi přišlo, že všichni hned souhlasili se vším, co Raven řekla. Jakoby ztratili vlastní vůli a názory.
Autorka píše sice čtivě, ale akční scény psát neumí. Když od tohoto odhlédnu, v knize mi chybí spousta informací, které by chování hrdinů vysvětlili.
Tento díl mi přišel mnohem horší než ten první. Přišel mi takový odfláknutý.

AAAMarket
25.06.2020 4 z 5

Je to dobrá kniha. Chyběla mi část svobodného města Soulcity a život Raven s Christianem. Těšila jsem se na jejich shledání a.....??? Chtěla bych si přečíst víc.

Lucas.94
05.06.2020 3 z 5

Druhý díl byl o něco lepší, než ten první, ale že by mě to uchvátilo, to ne. Co se autorce určitě musí nechat je to, že umí psát. I nezáživné pasáže tak utíkají hrozně rychle. Ovšem čtete čtete a po několika stránkách si říkáte, proč vlastně... Za mě tomu prostě chyběla šťáva, nějaké gradování. Finální kapitola byla dobrá, ale proč to všechno nechala autorka v jedné kapitole? Původní nápad je super, styl psaní taky. Chtělo by to jen vylepšit to, jak příběh rozvrhnout.

Peťa2110
02.06.2020 3 z 5

Na druhý diel som sa veľmi tešila, žiaľ nebolo to čo som očakávala. Koniec prišiel až príliš rýchlo a bol odbyty. Napriek tomu hodnotím sériu pozitívne i keď bol 1 diel výrazne lepší (skôr som očakávala že druhý bude lepší ako 1 a nie naopak...).

Ellinek
27.05.2020 3 z 5

Z úcty a podpory autorce jsem si koupila i druhý díl. Než jsem ho otevřela, napadlo mě, že mi celý ten příběh vlastně hodně připomíná takové jednoduché Hunger Games. A jakmile jsem začala číst, odškrtla jsem si to jako svou pravdu.

Vlastně vůbec nevím, proč jsem musela číst to všechno, abych se dostala k jedné jediné kapitole, kde se všechno vyřešilo. Tohle bylo za mě velké zklamání. Čekala jsem, že velkému útoku bude věnovaná alespoň závěrečná třetina, jenže místo toho jsem u 29. kapitoly hlasitě zanadávala, proč se sakra všechno odehraje v té 32., když to ani nemá šanci mít nějaký spád?

Autorka se nakonec rozhodla, že budou pouze dva díly, ale mnohem více by Městu slušela trilogie. I kdyby byl poslední díl jen o tom, jak se lidé s dušemi snaží začlenit do velkého světa. To by na tom totiž bylo to nejzajímavější. Chtěla bych vědět, jak to probíhalo. Jak se vedlo kamarádům Raven, především pak Lucasovi, protože na konci musel projít jednou velkou zásadní změnou a linka, kdy se se svým skutkem vyrovnává, by mohla být opravdu zajímavá. Celý přerod Soulcity by byl velice zajímavý, stejně jako cesta, díky které Raven dospěla ke konečnému rozhodnutí ohledně Karen. Jenže ničeho z toho se už nedočkáme a to je velká škoda. Tam by totiž autorka mohla čtenáře pořádně zruinovat.

Samotné Město zrady se konečně přesunulo mimo školu, což jsem ocenila. Asi mě to školní prostředí nějak vnitřně irituje natolik, že nenávidím každý příběh v něm. Byla jsem vděčná za postavu Debry, protože to byl ten správný charakter do vedení, navíc její postoj k Raven byl zajímavý ke zkoumání. Chriss prošel velkou změnou, jen je škoda, že se odehrála v mezidobí, které už nikde nebylo popsáno. A konečně se alespoň náznakem ukázaly duše i v jiných podobách, než jen šelmy! Sokol a červenka mě mimořádně potěšili! V podstatě se ale pro mě celou knihu nedělo nic zajímavé. Za mě Raven zrovna žádným převratným vývojem neprošla, v mnoha postojích v závěru příběhu mi přišla stejná jako minule a chtěla jsem jí dát pár výchovných, aby se konečně vzpamatovala. Byla jsem ráda, když jsem mohla sledovat kluky, protože minimálně Lucas a Ben dostali mnohem více prostoru a někam se posunuli. A oblíbila jsem si především Maxe Andersona, i když se pořád držel svého klasického postoje. Mnohokrát jsem se ale přistihla, jak mi u některých scén vyvstávají jejich dvojníci právě z Hunger Games. Toho dojmu jsem se nemohla zbavit.

Město zrady je krátké, pro mě ne moc dějové, hrozně uspěchané, stručné a málo využité. Sérii by opravdu slušela trilogie a mrzí mě, že autorka nakonec zazdila to, co mělo největší potenciál, tedy vyobrazení lidí s dušemi a bez nich, jak se snaží fungovat společně v jednom světě. To bych chtěla vidět a je škoda, že se toho nedočkáme. I tak jsem ale ráda, že jsem si sérii konečně přečetla a autorce přeji hodně úspěchů do dalšího psaní. Jsem zvědavá na její další počin, na němž v současnosti pracuje.

Pitbullka
18.05.2020 4 z 5

Kniha je hodně založená na rozpadu společnosti, politice a také intrikách. Město zrady je plné zvratů a nečekaných událostí. Super nápad mi přijdou i zakázané souboje lidí a duší. Zároveň Raven je v tomto díle taková dospělejší a byla mi o dost víc sympatická než v prvním dílu. Romantická linka je zde dost potlačená, takže fanoušci romantických příběhů si v tomto případě příliš radosti neužijí, ale já jsem zrovna typ čtenáře, který romantiku za každou cenu v příběhu nemusí.
V prvním díle mi chybělo více informací o světě a fungování společnosti a myslela jsem si, že autorka si nechává prostor pro tyto informace do druhého dílu. To se bohužel moc nestalo a některé věci i v druhém díle zůstávají nevysvětleny.

bookbypatrik
14.05.2020 3 z 5

Kniha se mi líbila stejně jako první díl, autorky styl psaní mi opravdu vyhovuje, takže mám příběh vždy přečtený rychle. Tato duologie má také prostě velmi zvláštní, pozoruhodný svět, o kterém mě bavilo číst, protože někteří v tomto světě mají možnost svoji duši zhmotnit do zvířecí podoby, se kterou mohou třeba i bojovat. Jediné co mi v příběhu trochu vadilo, byl konec. Přišel mi uspěchaný, klidně bych o něm chtěl číst delší dobu. Každopádně je pravda, že epilog jsem nečekal, i když jsem jich několik podobných četl. (A byl také trochu dojemný). ????

Theresa_library
14.05.2020

Město zrady je slabounká knížka,kterou přečtěte během chvilky a jsem ráda,že jsem měla možnost přečíst si jí před vydáním. Co musím vypíchnout, tak je určitě autorčin styl psaní, který je neskutečně čtivý a než se nadějete jste na konci. Musím se přiznat, že začátek mi přišel trochu pomalejší. Nejvíce akční mi přišla poslední čtvrtka. Ohledně postav jsem byla ráda, že jsem se konečně zorientovala v Raveniných (netuším jak se to skloňuje) přátelích a bratrancích, které jsem si v prvním díle dost pletla. Největší vývoj postavy proběhl u Raven. Ta mi totiž už od prvního dílu přišla strašně naivní a v tomhle díle se musela vypořádat s tím, že nic není jak vypadá. Líbilo se mi jak se na konci musela rozhodnout mezi menším a větším zlem. Sama za sebe bych se asi nedokázala rozhodnout, co je lepší a horší. Knížka byla celou dobu plná tajemství a zvratů. Musím říct, že jsem popravdě neočekává konec jako takové klišé. Ale i když to bylo trochu klišé, tak se mi to k téhle knížce docela hodilo. Za mě se mi dvojka líbila víc jak jednička. Sice vůbec nevím proč, ale je to tak. Když jsem začínala číst první díl byla jsem trochu skeptická, protože mi to připomínalo Zlatý kompas. Ve výsledku se série, ale liší a bylo to pěkné, oddechové a hlavně neskutečně čtivé počtení.

michaela_books
14.05.2020 3 z 5

Město zrady je docela tenoučká knížka, takže ji budete mít přečtenou velmi rychle. Z pohledu Raven se dozvídáme spoustu nových věcí o její minulosti, rodině a má možnost rozvíjet své schopnosti. Vydá se na nebezpečnou cestu a zjišťuje tak pravdu o svém městě. Díky tomu se jí změní celkový pohled na domov a je ochotná věřit lidem, které nemá v lásce. Hledá cestu ke svobodě, která je plná nečekaných zvratů a zjišťuje, že ani jeden svět není úplně dokonalý. Závěrečná část knihy byla plná akce, ale na druhou stranu jsem měla větší očekávání v rámci samotného rozsahu příběhu a některé věci mi tady scházely…Těšila jsem se na rozvinutí vztahu Raven a Chrisse. Podle mě by mohl děj po bitvě být klidně ještě více rozepsaný, ale samotný epilog mě dostal a ještě dlouho jsem přemýšlela nad tím, jaké zvláštní pocity jsem vlastně po dočtení knihy měla…

Série se mi ale moc líbila a jsem opravdu ráda, že jsem se do ní pustila…jenom za mě byla malinko lepší jednička.

farys_books
13.05.2020 4 z 5

Příběh o Raven a jejích přátelích pokračuje i ve druhé knížce, Městu zrady. Tento díl nebyl vůbec horší, než ten první, možná byl naopak o chloupek lepší.
Od "pouhé" školy a lyžařského zájezdu se posouváme až k nebezpečným situacím, útěku a rebelii. Raven se tu chová vyspěleji, než v jedničce (i když někdy jí to teda trochu ujede), takže jsem ní, ani s jinou postavou, víceméně neměla žádný problém.
Knížka sice obsahuje trochu ohrané situace, já je ale chápu, protože tak to prostě je i v našem světě (mám na mysli scény typu rodič-dítě a hádky o vzájemné bezpečí) a kdyby to bylo jinak, tak to nevyzní reálně.
Co mě však trochu mrzí, je konec knížky, který mi přišel v podstatě utnutý skokem v čase, ve kterém jsme se toho moc nedozvěděli o osudu dalších postav, jen o Raven.
Jinak se mi ale knížka četla moc pěkně, je napsána příjemným jazykem a stránky rychle ubíhají před očima.

barbb8k
13.05.2020 4 z 5

Tento díl byl rozhodně lepší než předchozí. Okamžitě jsem se do děje začetla a nemohla se odtrhnout.
Autorka umí moc krásně popisovat pocity postav a jejich okolí.
V knize jsem objevila strašně moc částí, kdy jsem brečela, smála se, nebo které byly strašně roztomilé.
Pár věcí mi ale na této knize vadily, například to, že autorka děj strašně urychlila, vůbec by mi nevadilo, kdyby kniha měla o sto stránek víc. A o konci ani nemluvě. Ten byl zkrácený opravdu hodně. Vůbec jsme se nedozvěděli o budoucnosti postav. Pouze u jediné postavy jsme se to dozvěděli. A to u Raven.

MartinaTina
12.05.2020 2 z 5

Kniha sa mi čítala rýchlo, pekne to plynulo. Autorka odhalila čo sa stalo s Raven a jej najbližšími. Ako už hovorí názov, v knihe je skutočne plno zrady a tajomstiev, ktoré sa postupne odkrývajú.
Trochu mi však vadilo ukončenie, prišlo mi otvorené a neuzavreté. Akoby bolo potrebné príbeh ukončiť, ale nebolo to poriadne premyslené.
Celkovo to nebolo zlé, no stále sa prikláňam k názoru, že prvá časť bola omnoho lepšia.

Efeméra
12.05.2020 3 z 5

Ještě teď si vzpomínám, jak jsem loni po dočtení Města duší knížkou zmateně listovala a hledala chybějící stránky. Jenže tam žádné nebyly, nikam nevypadly. Takhle napínavě to prostě skončilo. Takže když se mi teď naskytla možnost si přečíst druhý díl, ihned jsem se toho chopila. Město zrady je poměrně útlá knížka a s tím se pojí její klady i zápory. Zhltnete ji jako malinu, konečně se dozvíte, jak to s Raven žijící ve světě, kde lidské duše mají zvířecí podobu a jsou všem na očích, dopadne, ale na druhou stranu nesmíte čekat žádný složitější děj nebo rozvláčné popisy. Ačkoliv jsem se konečně vyznala v Raveniných bratrancích, jediného pořádného rozvoje se dočkáme jen u hlavní hrdinky. Nejpovedenější moment je určitě na konci knihy, kde si Raven musí vybrat mezi dvěma zly. Protože svět není černobílý. Popravdě jsem sama měla problém se rozhodnout. Přesto mě dvojka bavila asi o trošičku méně než jednička. Knížku bych určitě doporučila spíš mladším young adult čtenářům.

Martina Čekalová
česká, 1999