Měsíční svit nad Paříží

Měsíční svit nad Paříží https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301439/bmid_mesicni-svit-nad-parizi-XZq-301439.jpg 4 93 30

Je jaro 1924 a Helena Montagu-Douglas-Parr právě přijíždí do Paříže, aby si zde léčila rozchodem zlomené srdce. Je připravena přijmout opojný půvab Města světel a nechává se vtáhnout do světa ztracené generace a okruhu amerických krajanů, s jejichž podporou nachází odvahu k realizaci svého snu – stát se umělkyní. Jako Phoenix se Paříž znovu rodí z popela velké války a Helena si uvědomuje, že i ona se mění. Dobrá dívka, kterou kdysi byla, tak svědomitá a poslušná, vědoma si svého místa ve světě, je navždy pryč. Ale teď, když odhodila své staré já, kým se stane a kam patří? Fascinující historický román o anglické dámě, která vymění svůj usedlý aristokratický život za hypnotizující salony a opojný svět ztracené generace Paříže 20. let 20. století.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

Moonlight over Paris , 2016

Šárka5875
25.01.2017 5 z 5

Měsíční svit nad Paříží mě okouzlil. Nejen bohémským životem studentů a umělců, ale celkově obdobím, ve kterém se příběh odehrává, samotnou Francií. Během četby jsem měla úplně chuť si podobný styl života na chvíli zkusit. Obléknout si krásné šaty, pozvednout sklenku šampaňského a procházet se galerií s nádhernými obrazy. Potkávat gentlemany ve fracích a užívat si milostného pobláznění. Autorčin vypravěčský styl mě opravdu bavil. Čtení jsem si užila. Přestože jde o romantickou četbu, není příběh kýčovitý ani přeslazený. Postavy jsou uvěřitelné a charaktery výborně vykreslené. Rozhodně doporučuji.

Samira
20.01.2017 5 z 5

Knihu si většinou vybírám podle jiných měřítek než je krásná obálka, ale takhle ke mně vysloveně promlouvala :).
Kniha uvnitř je pak stejně půvabná, příjemně a kvalitně psána. Více než potěší úžasně zajímavými a nesmírně lehkými popisy reálií dané doby, prostředí a umělecké bohémy.
A také krásné lásky. Byla tak dobře napsaná, že pokud by autorka nevolila tak pohádkový závěr, který však potěší nejednoho romantika, mohla být i výjimečná a s přesahem.
I tak, ale udělá velikou radost, za mne 4,5.
Doporučuji!

Ivuska.09
18.01.2017 5 z 5

Nestává se příliš často, že bych nějaké knize dala pět hvězdiček z pěti. Ale tato si takové hodnocení opravdu zaslouží. Asi si mě kniha našla v ten správný moment a v tom správném rozpoložení, ale opravdu se mi líbil celý příběh včetně stylu, jakým je napsán. Příběh je promyšlený, ucelený, elegantní a bonusem je nádherná a podmanivá obálka.

koala
15.01.2017 4 z 5

POZOR - komentář vyzrazuje malinko zápletku! Autorka píše dobře a má velký potenciál, začátek knihy a cesta vlakem první třídou v té době mě rovněž naprosto uchvátila i malířské nadšení, úsilí i úskalí jsem si vyloženě vychutnávala. Co mi ale opravdu vadilo, byla jakási jednoúčelovost s jakou autorka vnucuje názor, že všechno "konvenční" té doby bylo zavrženíhodné, nudné až podlé, zato bohémská společnost tehdejší Paříže byla prostě jen skvělá. Tak to v životě nebývá, daleko líp by mi sedlo, kdyby oba protipóly autorka vylíčila se všemi klady i zápory, jak na jedné, tak na druhé straně a nechala čtenáře samotné popřemýšlet. No a že se ze Sama musel vyklubat "ocelový magnát", který se musel zříct těch svazujících milionů, aby mohl svobodně dřít v Paříži ... to mi přišlo vyloženě úsměvné. Mně by tedy stačilo, kdyby zůstal obyčejným novinářem a řešili třeba nerovnost původu a problémy s přijetím v rodině například. Jinak moc hezká obálka.

Selinute
16.12.2016 4 z 5

Knížka mě nalákala na svou nádhernou obálku s pařížskou dominantou. Moc se mi líbily postavy malíře Etienna a tetičky Agnes, zajímavé bylo cestovat train blue první třídou z Calais až na francouzskou riviéru, nadšená jsem byla i z reálií úžasného přímořského letoviska Antibes 30. let a naprosto jedinečné atmosféry pařížského tržiště La Halles. Tuto lehkou, nenáročnou, ale přesto příjemnou romantiku jsem přečetla během dvou dnů a můžu ji čtenářům jen doporučit...

JanaDor
09.11.2016 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla, romantika v knize je něžná a nepřeslazená.
Je to druh knihy, která na mě netlačí. Nechá mě v klidu čtení přerušit s pocitem, že se těším na další pokračování. Není dějově naléhavá, ale přirozeně pohodově romantická. Obálka je nádherná a dobře podtrhuje charakter a atmosféru knihy. Mně se kniha prostě líbila.

veronika9143
09.11.2016 5 z 5

Zase jedna z knih, která mě okouzlila. Dostala jsem pěkný, romantický příběh. Měsíční svit nad Paříží nadchne především ženy, budou si představovat svého prince na bílém koni, ale jak už to bývá, často se vyskytne nějaká překážka. Kniha se mi líbila a proto jsem se přes chyby a překlepy přenesla, ale je to velká škoda. Vzhledem k obsahu a překrásné obálce.

Sorrow
09.11.2016 4 z 5

Pěkný, oddychový příběh se sympatickými hrdiny. Hodně oceňuji úžasné vykreslení Paříže dvacátých let i to, že autorka provedla opravdu podrobnou rešerši. Jako celek to nicméně působí malinko pateticky, ale to se snad dá odpustit vzhledem k tomu, že se jedná o romantiku. Co ale odpustit nemůžu, je to nadměrné množství chyb a překlepů v českém překladu - bože...

Nikolaoss
30.10.2016 4 z 5

Velice milý, jemný příběh, který se moc hezky četl. Sympatická hlavní hrdinka, zajímavé prostředí a doba a čtivý styl autorky dělají z knihy příjemnou společnost na dlouhé podzimní večery.

Luca84
18.10.2016 4 z 5

Přesně na takový příběh jsem teď měla chuť. Autorka dokázala příjemně a jasně popsat Paříž v době, kdy žila "ztracená generace". Fiktivní příběh hledající se Heleny propletla faktickými reáliemi. Potěšilo mě setkání s rodinou Fitzgeraldových i Hemingwayových. Umělecká linka, malíři, spisovatelé, knihkupectví Shakespeare and Company... Mně se to líbilo.

umění Francie Paříž 20. léta 20. století meziválečné období

Jennifer Robson