Melodie proti Siouxům

Melodie proti Siouxům https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144192/melodie-proti-siouxu-144192.jpg 4 9 4

Příběh Čecha Ludvíka Preglera, který se - zlákán romantickými představami - nechal naverbovat do americké armády. Na místo bitvy u Little Big Hornu se dostal krátce po jejím skončení a to mu definitivně otevřelo oči a odhalilo mu bezohlednou krutost boje proti Indiánům. Proto se raději přihlásil jako dobrovolník na nebezpečnou cestu s důležitou depeší, za jejíž doručení má být propuštěn z armády.... celý text

Terror
30.05.2023 3 z 5

Román podle skutečných událostí, který mne příliš nenadchl. Může za to z větší části autorův úsporný styl. Občas holé věty, rychlé prolétnutí zásadních dějových událostí a následné pozastavování se nad nevýznamnou příhodou. Skvělý je doslov, kde se dozvíme, kde vzal autor námět a také něco o pozadí událostí v knize popsaných, jakožto i o postavách v něm se vyskytujících.

Blue
11.06.2021 3 z 5

Kniha se čte dobře, díky tomu, že ani rozsahem se nejedná o žádný tlustospis, čtenář velmi rychle dospěje k závěru. Ale pak si uvědomí, že se vlastně za celou dobu nic zvláštního neudálo, že ten příběh postrádal nějakou zajímavou zápletku, situaci, kvůli které si zasloužil být napsán. Pohoršení nad tím, jak se kavalérie zachovala k indiánům, je sice v pořádku, ale zároveň je to klišé, které samo o sobě z žádné knihy neudělá zážitek na zapamatování.

Disease
26.04.2021 4 z 5

Příběh podle zápisků pamětníka bitvy u Little Big Hornu. Otto Janka sice není Schaeffer ani Kutík, ale psát umí.

tenax
30.09.2013 2 z 5

Knihu napsal autor podle Preglerova vyprávění, otištěného v krajanském kalendáři Amerikán v roce 1880. Nijak zvlášť akční příběh, moc mě nezaujal.

Otto Janka
česká, 1930 - 2009