Mělké sibiřské hroby

Mělké sibiřské hroby https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14061/bmid_melke-sibirske-hroby-qXA-14061.jpg 4 238 63

Na útěku z tábora smrti Unikátní příběh z druhé světové války. Syrové vyprávění muže z chudé polské rodiny, který prožije válku v nelidském systému stalinského Ruska, plného brutality. Rusové ho zatkli, obvinili ze špionáže a odsoudili k několika desetiletím galejí jako německého špiona. Přežil otřesný transport přes celé Rusko a posledních 200 km do lágru Pečora musel ujít s pouty na rukou i na nohou připoután ke svým spoluvězňům. Kdo nemohl dál, byl ponechán napospas vlkům, v lepším případě zastřelen. Naprostá většina vězňů umírala do několika měsíců, mučená hladem a bitím. Je neuvěřitelné, že se mu vůbec podařilo přežít a projít na útěku z lágru přes celé Rusko až do Afghánistánu. Celou knihou se jako hlavní motiv táhne autorova obrovská a nezdolná touha po svobodě, protože sám až na dně ponížení a nelidskosti poznal, jak chutná její pravý opak.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry
Vydáno: , Jota

Shallow graves in Siberia , 1995

VladkaBU
23.01.2017 5 z 5

... čtivý, byť děsivý příběh plný odvahy, odhodlání. Až neuvěřitelné, čím vším musel projít, než se dostavila vytoužená svoboda

Azmodan
02.11.2016 5 z 5

Kdyby to byla fikce, řekl bych, že to autor trošku přepálil a vytvořil téměř nesmrtelného hrdinu. Navíc s někdy až neuvěřitelnými náhodami/štěstím.

Když si ale uvědomíte, že je to životní příběh člověka, který jen popsal to, co skutečně prožil začne vás mrazit!!!

Vše je napsáno v popisu knihy a tak jen dodám, že knihu vřele doporučuji!!!

Koňadra
23.10.2016 3 z 5

Neuveriteľné. Nejako som nebol schopný tomu uveriť. Ak to bol skutočný príbeh, tak skutočne podofarbičkovávaný. Nevadí. Vlastne vadí, ale vešať sa kvôli tomu nebudem. Napokon, ak som to bral ako zaujímavo geograficky a historicky osadenú dobrodružku, čítalo sa to dobre a autor mal solídnu znalosť prostredia a súvislostí, kam osadil svoj príbeh.

JanPoko
12.02.2016 odpad!

Polský Solženicin? Ani náhodou. Na rozdíl od tohoto autora Solženicin v tom gulagu opravdu byl. Kdo četl obojí, toho nemůže nenapadnout, že je příběh vycucaný z prstu.

Franc
17.12.2015 5 z 5

Těžko lze z pohodlí domova, téplého a měkkého gauče, pochopit to, čím si autor musel projít, co musel vytrpět, jak musel mít silnou vůli, aby dosáhl svého vytouženého cíle, kterým bylo to, co většina z nás považuje za samozřejmost - svobodu.

Kniha nabízí silný příběh silného člověka, který toho dokázal víc, než většina z nás může vůbec pochopit.

Vše je vyprávěno prostě, bez zbytečných kudrlinek, ale současně velmi poutavě. Tato kniha by měla být povinnou četbou, abychom si uvědomili, jak snadno a rychle můžeme o vše přijít.

hnusák
15.11.2015 5 z 5

Dokonale napsaný autobiografický příběh. Neuvěřitelné hrůzy Gulagu, naprosto děsivá cesta za svobodou, vlídná inteligence prostých lidí naproti tupé sovětské mašinérii a jeho přisluhovačů. Doporučuji.

Pitbullka
10.10.2015 4 z 5

Výborně napsané! Čte se jedním dechem!

asam
20.09.2015 5 z 5

Statečnost, nezměrná síla a odvaha - celá knížka je velmi pěkně napsána bez patosu, skromně , upřímně vylíčený příběh.
Doporučuji

historikola
03.08.2015 5 z 5

Knížka má děsivý příběh z války. Je výborně napsaná. Spisovatel dal do knížky svůj život. Spisovatel píše tak poutavě, že se knížka špatně odkládá k dalšímu čtení. Nejraději bych ji přečetl hned a celou. Ale nejde to. Po každé kapitole Vás to nutí přemýšlet. Po přečtení knížky jsem se rozhodl kouknout do mapy a podívat se kudy spisovatel utíkal na svobodu.
Knížku jsem četl s pokorou a spisovateli děkuji za to, že převedl svůj život na papír a sepsal svůj příběh do knihy.
Ještě jednou děkuji za možnost si přečíst jeho život.

milamarus
22.05.2015 5 z 5

skutečný příběh o muži, který si v pravou chvíli dal za cíl překonat sám sebe....

Rade
01.04.2015 4 z 5

Jestli to všechno skutečně proběhlo tak, jak je popsáno, je ten člověk neskutečný hrdina. A jeho příběh je dobrým námětem na napínavý film… Většinou to tak ale bývá, že skutečnost předčí vymyšlené příběhy.
Je dobře, že jsou publikovány takovéto příběhy, protože poměry v nacistickém Německu, včetně koncentračních táborů, jsou známy do podrobností, ale hrůzy stalinských gulagů a podmínky života v Sovětském svazu ve 40.letech jsou stále dost utajené a moc se o nich nemluví…

Lili2
20.02.2015

Opravdu velice čtivě napsaná kniha, a to tak, že si lze jen těžko představit to utrpení, odhodlání a fyzické i psychické vyčerpání.

tereza5767
11.02.2015 5 z 5

Krásná kniha, kterou si v rodině přečetli všichni členové a u všech se setkala s velkým úspěchem.

Zedbernik
10.10.2014 5 z 5

Překrásný příběh lidské odvahy a statečnosti. Přečteno jedním dechem.

LaKrec
30.10.2013 5 z 5

Doporučuji... Přečteno jedním dechem. Velká odvaha,ohromné štěstí a touha po svobodě,,,

Radůz
22.10.2013 5 z 5

Perfektní kniha, která se čte sama. Nejvíc se mi líbilo, jak hlavní hrdina popisuje život v Sovětském svazu za války.

dacha
06.09.2013

Tento příběh ukazuje na velikého ducha a osobní statečnost,nejen hlavního hrdiny,ale všech,kteří mu na jeho strastiplné cestě ukázali v čem je velikost člověka.Hluboce si vážím lidí,kteří umí projevit osobní statečnost i když se sami ocitnou v nejhorším nebezpečí.Kéž by se takových lidí ocitlo kolem nás víc,o co lépe by se nám na této zemi žilo!!!!!

Skjaninka
09.06.2013 5 z 5

Kniha je síce písaná veľmi jednoducho, ale príbeh, ktorý ponúka je nazabudnuteľný. Ďalší krutý osud jedného človeka, ktorý chcel byť slobodný. V knihe je jedna nádherná pasáž, kde si poviete, že stále sa nájdu skutočne dobrí ľudia, nezištne pomáhajúci aj napriek vlastnému nebezpečiu, ale viac prezrádzať nebudem.

Džoňas
17.12.2012 5 z 5

Le Magnifique. Krásná kniha. Mohu všemi prsty na rukou i nohou jen doporučit !!!!!

RADOST
06.01.2012 5 z 5

Autor střídmě popisuje svou strastiplnou cestu z Polska do sibiřského gulagu a následný útěk přes Afganistán až do Británie. Výborně napsané svědectví o stalinismu i osobní síle. Přečtěte si!

druhá světová válka (1939–1945) gulagy stalinismus komunismus Sibiř podle skutečných událostí

Autorovy knížky

Michael Krupa
polská, 1915 - 2013
2006  88%Mělké sibiřské hroby

Kniha Mělké sibiřské hroby je v