Mělké jámy

Mělké jámy https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405572/mid_melke-jamy-rEf-405572.jpg 3 3 3

Pátá sbírka autora, který se doposud nejlépe cítil v zúženém světě interiérů a existenciálních dějových fragmentů, v poezii všednosti bez okázalých básnických gest. Tomáš T. Kůs (*1978) ve sbírce Mělké jámy poprvé vychází ven, aby nahlížel zdánlivě běžné události z jiné perspektivy. Jde skoro vždy o fotografii, rozechvělý či tříštivý moment, který v součtu skládá osobní i lidské svědectví. Vrátit se domů? Ale co když stoupáte po tmě po schodech a tušíte, že pruh světla číhající nad prahem nikdy nepřestane štěkat do tmy? A možná že od dveří se bude zas a znovu otvírat pohled do právě vykopané jámy...... celý text

JP
29.11.2023 1 z 5

Nebásník chce básnit a tak mu z toho vzniká kostrbatý ping pong, bez rytmu, bez stylu. Nesuďte knihu podle obalu, protože někdy je obal ta nejlepší část knihy. Ta česká tendence maskovat prázdnou nudu, co nemá co říct, za minimalismus, mě irituje. Ne vše je hodno házet do tisku, někdy je to ale jen o: proč ne, když můžu.

koudja
24.06.2021 4 z 5

Přišlo mi to fajn, pár básní super, hodně pro mě průměr, co jsem buď nepobral, nebo nezaujaly.

básně česká poezie

Autorovy knížky